Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2015, 11:26   #751
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał elgreen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie regularnie na Conversie wyświetla 11,7V, a to oznacza, że mierząc miernikiem przy aku będzie ok 11,9-12,0V i tego komunikatu nie mam.
U mnie komunikat pojawia się przy 11,5V (mierzone conversem).

__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 23:27   #752
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał elgreen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Orientujecie się może jak rozróżnić wersje międzyliftową Smaxa/Mondeo? I czy to ma znaczenie przy zakupie? Widzę po tym wątku, że zegary i ich soft są inne, ale nie wiem jak z silnikiem 2.0TDCI - czy ma wtryski Siemensa czy juz Delphi - i czy są warto kupować międzylifta?
Zegary wyglądają jak przedliftowe ale są... międzyliftowe i taki też mają soft. Silnik pewnie w większości na Siemensach (ja mam taki). Moim zdaniem nie warto kupować (nawet Orion nie robi softu do międzylifta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - patrz ankieta), chyba że trafi się fajny egz w dobrej cenie.

Cytat:
Napisał paxtonix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
C+ Wyświetli komunikat o tzw. " ROZŁADOWANY AKUMULATOR" w momencie
1:Gdy napięcie Akumulatora spadnie poniżej 12.24V
2:Gdy bateria w pilocie jest na wyczerpaniu.
3:Uszkodzeniu ulegnie Alternator. komunikat "Nadmierne Napięcie"
Jest jeszcze drugi komunikat, który w teorii nic nie mówi o stanie baterii, ale w praktyce jak najbardziej - "Uszkodzenie oświetlenia przedniego" przy odpalaniu. Jak u mnie wyskoczy to wiem, że czas podładować aku. Było o tym na forum
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 11-03-2015 o 23:30
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2015, 00:29   #753
paxtonix
ford::beginner
 
Avatar paxtonix
 
Imię: Oluś
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Opole PL
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał elgreen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie regularnie na Conversie wyświetla 11,7V, a to oznacza, że mierząc miernikiem przy aku będzie ok 11,9-12,0V i tego komunikatu nie mam.
U mnie z kolei C+ pokazuje na teście zegarów 12.7. Jak odpalę do tego dmuchawę i radio to spada do 12.1 ale komunikat się nie pojawia. Na zapalonym silniku jest 14.7

P.S. Dodam że auto mam już prawie 7 rok i nadal jeżdżę na tym samym akumulatorze. Ale auto nie ma kiedy stać tak na marginesie bo służy mi do zarabiania.

Komunikat o słabej baterii pojawił mi się tylko raz kiedy zostawiłem podpiętą lodówkę turystyczną w bagażniku na kilka godzin. Później wyczytałem że prąd w gniazdku w bagażniku nie zanika po kilku minutach tak jak w kabinie tylko jest obecny cały czas. i wtedy zrobiłem rybkę :O


EDIT

Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem dodatkowe informacje na temat wywoływania komunikatu.
U [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] opisują problemy związane z niskim napięciem bądź całkowitą utratą napięcia na modułach ale błąd 9318 nie występuje

Cytat:

Code: C2778
Module: ABS/TCS
Explanation: Sensor Power Supply Failure

Code: B1318
Module: RCM
Explanation: Battery Voltage Low

Code: B1864
Module: HCM
Explanation: Battery Power Supply ECU Circuit Failure

Code: P1661
Module: HCM
Explanation: Output Circuit Check Circuit Low

Spannung liegt bei knapp 14V und damit genau da, wo die seit längerem schon liegt.

Convers+ Ford-DTC...... ISO-DTC........... Bedeutung
?xxx............... P0xxx................ Powertrain
?xxx............... P1xxx................ Powertrain-Herstellerspezifisch
?xxx............... P2xxx................ Powertrain
?xxx............... P3xxx................ Powertrain
4xxx............... C0xxx................ Chasis
5xxx............... C1xxx................ Chasis
6xxx............... C2xxx................ Chasis
7xxx............... C3xxx................ Chasis
8xxx............... B0xxx................ Body
9xxx............... B1xxx................ Body
Axxx............... B2xxx................ Body
Bxxx............... B3xxx................ Body
Cxxx............... U0xxx................ Network
Dxxx............... U1xxx................ Network
Exxx............... U2xxx................ Network
Fxxx............... U3xxx................ Network

Dalej opisuje ze komunikaty o słabej baterii na C+ pojawiają się wraz z błędem [9B69] B1B69. Metodą dedukcji dochodzimy do modułu BCM

Znalazłem też ciekawy zbiór informacji udostępniany za darmo w zamian za skromną dotację (nie obowiązkową). Może się przydać zwłaszcza że układy elektroniczne są bardzo skrupulatnie opisane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam nadzieje że to wszytko pomoże znaleźć białego kruka i dostanę darmowe piwo.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez paxtonix ; 12-03-2015 o 01:29
paxtonix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2015, 16:34   #754
elgreen
ford::beginner
 
Imię: Green
Zarejestrowany: 09-09-2013
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zegary wyglądają jak przedliftowe ale są... międzyliftowe i taki też mają soft. Silnik pewnie w większości na Siemensach (ja mam taki). Moim zdaniem nie warto kupować
Czyli międzylift to taki przedlift z inna elektroniką zegarów i ich softem? Zero zmian w wyglądzie zewnetrznym? Czyli w wersji bez convers+ kompletnie nierozróżnialny od przedlifta?
elgreen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2015, 23:40   #755
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Odwrotnie. To najogólniej polift, w którym pewne elementy są "przejściowe", jak np zegary. Przynajmniej tak jest przy S-Max
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 21:15   #756
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

To ja z innej beczki.
Ostatnio byłem zmuszony po raz pierwszy przetestować hak
i ku mojemu zdziwieniu na wstecznym nie wyłączyło mi tylnych czujek parkowania.
Hak najprawdopodobniej nie jest seryjny i pewnie tu leży problem.
Czy w jakiś sposób można to rozwiązać. Na zasadzie dociągnięcia kabelka np. do BCM.
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 22:32   #757
paxtonix
ford::beginner
 
Avatar paxtonix
 
Imię: Oluś
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Opole PL
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja z innej beczki.
Ostatnio byłem zmuszony po raz pierwszy przetestować hak
i ku mojemu zdziwieniu na wstecznym nie wyłączyło mi tylnych czujek parkowania.
BCM wyłączy tylne czujniki parkowania tylko w momencie kiedy pod instalację haka (gniazdo 13pin) podpięta jest przyczepa. Nawet dokładane haki mają już gotowe wtyczki które tylko wpinasz do instalacji. Nie trzeba nic przerabiać ani dorabiać. Jeżeli nie wyłącza ci czujników jak masz podpięty hol musisz w BCMii uaktywnić sobie funkcję haka holowniczego. Pewnie tu ( Ale nie na pewno) leży przyczyna problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nawet jak dołożysz hol z gotową instalacją i wszystko będzie cacy to dopóki nie zmienisz parametrów w BCM Auto będzie "myślało" że jest modelem bez haka i nie będzie wyłączało czujników na wstecznym, nawet kiedy podpięta będzie przyczepa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paxtonix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2015, 22:29   #758
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a mógłbyś dla przedliftu wystrugać patch do TPMS? nie trzeba mi jakiejś zaawansowanej konstrukcji pozwalającej na zmianę pozycji opon z poziomu convers+, tylko coś, co spowoduje blokadę wyświetlania komunikatu "monitor opon - usterka" po złapaniu błędu identyfikacji kół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtedy by można "bezkarnie" dorzucać czujniki w koła bez zmiany BCM i dokładki anten... jakby się udało to by było wspaniale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2015, 23:37   #759
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Pewnie dało by się wyśledzić w której ramce i bicie BCM informuje licznik o błędzie i go wymaskować.
Problemem jest tylko to, iż do takich zabaw potrzeba by było mieć chociaż na chwilę samochód z taką konfiguracją która generuje takie błędy.
No i jeszcze czas. A z tym jest najgorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2015, 17:10   #760
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

pierwszy problem to nie problem, masz s-maxa to jak nie ma TPMS to go włączasz elmconfigiem i już błąd jest Twój, jak masz TPMS to odpinasz na chwilę jedną antenę, najłatwiej dostępną czyli pewnie prawy tył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na drugi problem z brakiem czasssssu to ja już niestety rady nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.