Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2023, 09:54   #191
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Prosze bardzo....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg umowa.jpg (94.4 KB, 51 wyświetleń)

tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 10:26   #192
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie masz do konca racji, jak bede w pracy to wrzucę warunki umowy zamówienia
Ja w umowie miałem jedynie że cena może sie zmienić jeśli będą jakieś tam czynniki zewnętrzne czy znacznie się cennik zmieni. NIe dopatrzyłem tego i miałem spore obawy. Ale diler mnie zapewniał że to standardowy zapis w umowach, ale jeszcze nigdy z niego nie korzystali - że polityka Ford Polska jest taka, że cena z umowy podąża za klientem i mnie uspokajał.
I finalnie dotrzymał słowa - pomimo tego że cennik wzrósł o 20tyś w stosunku do cennika z momentu zamówienia - ceny mi nikt nie zmienił w dniu odbioru. Więc jak diler tak robi to świadczy o jego nieuczciwości - bo jak widać, zależy to tylko od dilera, a nie ford polska.

Bump:
Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze bardzo....
Miałem identyczne zapisy w umowie - ale diler z nich nie skorzystał, twierdząc od początku do końca że cena jest przypisana od początku do klienta i te zapisy są w praktyce "martwe" - nigdy z nich nie korzystali jeszcze.
Podsumowując - jeśli diler twierdzi, że to nie on podwyższa cenę, a Ford Polska = kłamie. Po prostu chce zarobić więcej wciskając ściemę klientowi.

Ostatnio edytowane przez lukast ; 19-01-2023 o 10:29
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 12:43   #193
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Nooo rozpacz...

To ja miałem tylko zapis, żę w przypadku wzrostu opłat publicznoprawnych określonych jako VAT, akcyza i opłaty celne może wzrosnąć cena samochodu. Tyle, w żadnym innym wypadku.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez AstraC ; 20-01-2023 o 06:43
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 13:59   #194
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja miałem tylko zapis, żę w przypadku wzrostu opłat publicznoprawnych określonych jako VAT, akcyza i opłaty celne może wzrosnąć cena samochodu. Tyle, w żadnym innym wypadku.
We wszystkich wcześniejszych tj przed 2020r umowach zawartych przez tego samego dealera miałem takie zapisy jak wspomniałeś wyżej

Bump:
Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem identyczne zapisy w umowie - ale diler z nich nie skorzystał, twierdząc od początku do końca że cena jest przypisana od początku do klienta i te zapisy są w praktyce "martwe" - nigdy z nich nie korzystali jeszcze.
W pierwszym pojeździe, który otrzymałem na przełomie kwiecień/maj 2022r cena została zachowana wg umowy, drugi, który dotarł w maju to podnieśli mi cene o ok 12tyś to i tak sie mi zdecydowanie opłacało zrealizować transakcje. Tak jak pisałem wyżej za "wykastrowane" seryjnie elementy dostałem kpl opon zimowych premium.

Jest to logiczne że ford polska po 15 miesiąca od złożenia zamówienia został obciążony wyższą kwotą przez Ford Motor Company.

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 19-01-2023 o 14:11
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 16:30   #195
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to logiczne że ford polska po 15 miesiąca od złożenia zamówienia został obciążony wyższą kwotą przez Ford Motor Company
Tyle że pojęcie 'cena podąża za klientem' słyszałem również od osoby pracującej w centrali Ford polska. Czekając na auto miałem właśnie takie obawy ze mi diler cenę zmieni. Drążyłem temat i osoba z centrali mi też przedstawiła ze tego typu polityka istnieje.
Dlaczego jedni dilerzy ją stosują a inni nie - tego niestety nie wiem
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 17:29   #196
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hype na auta juz się skończył, znowu w VW można dostać 10% rabatu a w BMW 20%. Place producentów powoli zapełniają się autami…
To prawda. Byłem dziś w lokalnym salonie Forda (gdzie nota bene od ręki mają S-Max Vignale w hybrydzie) i usłyszałem od pracownika, że sprzedaż aut totalnie stanęła, na placu mają mnóstwo aut do odbioru od ręki, ale klientów na to brakuje i znów można coś ponegocjować, a to się dopiero ponoć w drugiej połowie roku rozkręci dopiero...
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 17:36   #197
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od ręki mają S-Max Vignale w hybrydzie
Ile sobie na teraz cenili?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 17:45   #198
Igo_89
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 23-11-2022
Skąd: Ostrowiec Św
Model: S-max
Silnik: Hybryda
Rocznik: 2023
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile sobie na teraz cenili?

Za bardzo na S-Maxa nie chcą dawać rabatów. Ja przy zamówieniu do produkcji na Vigniale dostałem tylko 5000 tys zł czyli wielkie nic.
Igo_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 19:06   #199
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

To ja może zmienię temat na bardziej techniczny.
Zauważyłem że poziom płynu chłodniczego w moim aucie (są 2 zbiorniczki - niskotemperaturowy i wysokotemperaturowy) oscyluje w granicach min - chciałbym więc dolac do max i dalej obserwować (wydaje mi sie że od początku (od kupna) był w poblizu min, ale pewności nie mam.

I tu rodzi się problem - czy wie ktoś jaki płyn chłodniczy zastosowano w Hybrydzie ? Barwę ma słomkową (jasny żółty).

W instrukcji są podane 3 rodzaje dozwolonych płynów (patrz załącznik)- posiadam w domu ten pierwszy, a więc chyba najpopularniejszy WSS-M97B44-D (Super Plus Premium) - jeszcze z czasów posiadania diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ale ma on barwę pomarańczową.

Wiem że niby pisze że płynów nie powinno sie mieszać - ale czy dolanie pół cm takiego płynu będzie poważnym błędem skoro też jest wymieniony jako dozwolony ?

Edit: Znalazłem jeszcze coś takiego - nie wiem na ile to prawdziwe bo nie ma tu wielu modeli: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg płyn.jpg (18.6 KB, 20 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukast ; 19-01-2023 o 19:45
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2023, 06:46   #200
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Igo_89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za bardzo na S-Maxa nie chcą dawać rabatów. Ja przy zamówieniu do produkcji na Vigniale dostałem tylko 5000 tys zł czyli wielkie nic.
Myślę, że da się wyrwać więcej.

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
We wszystkich wcześniejszych tj przed 2020r umowach zawartych przez tego samego dealera miałem takie zapisy jak wspomniałeś wyżej
Ja mam tylko takie, umowa już z czasów trudnych bo 11.2021, niepewna przyszłość produkcji, ale termin miałem odległy bo 06.2022 odbiór.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.