Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2023, 08:30   #181
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Kastrowanie i zmniejszanie wyposażenia.
W mojej opinii Vignale zostało wykastrowane. Nie nazwał bym tych braków rezygnacją z wyposażenia. Wręcz oszukiwaniem klienta, który często nie znając wyposażenia aut rocznikowo 2 lata starszych nie wie, że zabrano kilka ciekawych rozwiązań. Tym bardziej, że są one albo wyszczególnione w broszurce lub wydają się być oczywistym wyposażeniem auta. Ford podąża scieżką Fiata i za chwilę będzie miał dla zwykłego Kowalskiego do zaoferowania tylko Pumę i Kugę.

__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 18-01-2023 o 08:34
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 08:55   #182
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mojej opinii Vignale zostało wykastrowane. Nie nazwał bym tych braków rezygnacją z wyposażenia. Wręcz oszukiwaniem klienta, który często nie znając wyposażenia aut rocznikowo 2 lata starszych nie wie, że zabrano kilka ciekawych rozwiązań. Tym bardziej, że są one albo wyszczególnione w broszurce lub wydają się być oczywistym wyposażeniem auta. Ford podąża scieżką Fiata i za chwilę będzie miał dla zwykłego Kowalskiego do zaoferowania tylko Pumę i Kugę.
Pomijam ostatnie zdaniem bo z grubsza się z nim zgadzam.
Ale oszukiwania klienta nie widzę. Tym co wspomniałem, czyli brakami modułów ambient to jest nie miła zagrywka i mnie też trochę rozdrażniła, natomiast co do wyposażenia jak elektryczna kolumna? U mnie wyposażenie zgadza się z zamówieniem, i tak długo jak długo tak jest klient nie może się czuć oszukany (ja czytałem dokładną specyfikację zanim podpisałem) i w sumie nie mam żadnych różnic względem tego. Natomiast jeśli się takie pojawią, no to jest niezgodność towaru z umową.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 09:41   #183
Igo_89
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 23-11-2022
Skąd: Ostrowiec Św
Model: S-max
Silnik: Hybryda
Rocznik: 2023
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oświetlenie nóg tak, ale klamek już niekoniecznie....
Sam widzę po swoich autach, które są przedliftami, ile miały opcji i wyposażenia. Polifty są tak kastrowane że.....
W złą stronę to zmierza. Nie wiem czy jest jakaś dyrektywa unijna, że wlew baku paliwa ma być dostępny dla osób postronnych, ale ja nadal nie mogę w to uwierzyć.
Co do ANC, nie ma, w ETIS jest pozycja /BEZ PAKIETU IZOLACJI DŹWIĘKOCHŁONNEJ/.
Wczesniej brak widocznych mikrofonów o niczym nie swiadczył. W panoramach były za podsufitką...

Z podgrzewanymi dyszami faktycznie się zagalopowałem, faktycznie ich nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednak i tak wolałbym stare rozwiązanie i mając polifta nie wiem czy bym nie zrobił wymiany podszybia na te z dyszami....
Mam na zamówieniu napisane przednie i tylne wewnętrzne klamki drzwi, przestrzeń na nogi z przodu i z tyłu. Więc chyba wszystko jest tak jak powinno być.
Igo_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 11:48   #184
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tym co wspomniałem, czyli brakami modułów ambient to jest nie miła zagrywka i mnie też trochę rozdrażniła, natomiast co do wyposażenia jak elektryczna kolumna? U mnie wyposażenie zgadza się z zamówieniem, i tak długo jak długo tak jest klient nie może się czuć oszukany (ja czytałem dokładną specyfikację zanim podpisałem) i w sumie nie mam żadnych różnic względem tego. Natomiast jeśli się takie pojawią, no to jest niezgodność towaru z umową
Nie jest to takie oczywiste, Ja zamówiłem samochód w lutym 2021r najdroższe wyposażenie za kwote +- 180tyś
dotarł po 14-15 miesiącach wykastrowany :
brak schowka na okulary
brak elektrycznej blokady drzwi tył
bezkluczykowy system Ford KeyFree okrojone o tył
brak spryskiwaczy reflektorów przód

A samochód przy odbiorze na fakturze opiewał już na kwote 192tyś
Dealer twierdzi że to ford polska kupił drożej i sprzedaje drożej do salonu. Mogę sie zgodzić zapłacić ponad 10klocków więcej lub zrezygnować z zakupu.
Identyczny samochód na ten moment stał na ekspozycji do kupienia od ręki za 230tyś takie to były czasy.
Jedynie przez fakt że zamówiłem u dealera trzy pojazdy udało sie mi otrzymać w ramach rekompensaty za ww braki opony zimowe.
Przypomnijcie sobie, ze ford w 2022 niechciał dawać zadnych rabatów, bo 1tyś czy dwa tyś przy kwotach znacznych przynajmniej ja nie traktuje jako rabat.
Na szczęście powoli sytuacja zaczyna sie powoli zmieniać
A tak na marginesie jeden samochód, który został zamówiony w styczniu 2022r jeszcze nie dotarł, wycena na tamten czas to 175tyś na dzien dzisiejszy inny dealer zrobił tego modelu kalkulacje na 220tyś Nie ma jeszcze nawet vin i nikt nic nie wie, ciekawe ile teraz zaśpiewają

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 18-01-2023 o 12:03
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 11:59   #185
Igo_89
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 23-11-2022
Skąd: Ostrowiec Św
Model: S-max
Silnik: Hybryda
Rocznik: 2023
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Ja dziś dostałem info od Dealera że mój Vigniale dostał termin produkcji na 3.02.2023. Zapytałem o Active Noise Control to dostałem taką odpowiedź :
Dzień dobry,

w załączniku do umowy ze specyfikacją nie ma informacji, że Active Noise Control jest na wyposażeniu w Państwa aucie, nie znalazłem też nigdzie informacji, że w S-maxie z roku modelowego 2023 jest ta opcja na wyposażeniu.

Przypuszczam, że wraz z wycofaniem silników diesla zostało to wycofane, bo w przypadku hybrydy, która jest bardzo cicha Active Noise Control nie jest już potrzebny.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 19-01-2023 o 06:53
Igo_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 13:50   #186
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to takie oczywiste, Ja zamówiłem samochód w lutym 2021r najdroższe wyposażenie za kwote +- 180tyś
dotarł po 14-15 miesiącach wykastrowany :
brak schowka na okulary
brak elektrycznej blokady drzwi tył
bezkluczykowy system Ford KeyFree okrojone o tył
brak spryskiwaczy reflektorów przód

A samochód przy odbiorze na fakturze opiewał już na kwote 192tyś
Czyli odebrałeś w kwietniu 2022, jaka to była wersja?
Ja mam Titanium X, zamówiłem w listopadzie 2021, odebrałem w lutym 2022. Ze specyfikacją jest 1:1, co więcej mam to wszystko o czym piszesz, więc? Jaką masz datę produkcji samochodu? Oprócz spryskiwaczy reflektorów - które były tylko w Vignale jak zamawiałem.
Z tego co wiem kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma w sumie też to wszystko, a produkcja jeszcze później bo chyba pisał że czerwiec.

EDIT:
A i jeszcze rabat - mój wyniósł więcej niż 1%, powiedziałbym że sporo więcej, a jak doliczę jeszcze rabat na pierwszy przegląd i akcesoria, to też nie mała kasa.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez AstraC ; 18-01-2023 o 21:39
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 21:33   #187
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

No to się Ford pogubił. Zostawił ANC w specyfikacji ale już go nie produkuje.

Argument dealera, ze hybryda jest cicha i nie potrzeba ANC jest słaby. Hałas w czasie jazdy to nie tylko silnik. A w zasadzie poza miastem to silnik generuje moze pare procent ogólnego hałasu w aucie.

Hype na auta juz się skończył, znowu w VW można dostać 10% rabatu a w BMW 20%. Place producentów powoli zapełniają się autami…
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 01:04   #188
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
Z tego co wiem kolega @lukast ma w sumie też to wszystko, a produkcja jeszcze później bo chyba pisał że czerwiec.
Tak, zamawiałem w listopadzie 2021, wyprodukował się koniec czerwca 2022, odbiór październik 2022. Wszystko o czym kolega napisał mam poza spryskiwaczami reflektorów. Sam jestem ciekawy co to za wersja? Chyba że mowa o kudze.
Ktoś tu też pisał że widział elektryczna zasłonę chlodnicy w maxie Hybrid. Ma ktoś u siebie?

Dodam jeszcze co do wzrostu cen zamówienie vs data odbioru że to dilerzy kłamią. Ja u siebie miałem w umowie cenę i informacje (słowną) ze cena nie wzrośnie, bo polityka w fordzie jest taka że cena z umowy podąża za klientem. I ceny diler nie zmienił przy odbiorze.
Ale widzę że sprytni dilerzy to robią wmawiajac klientom że to Ford polska winny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 07:50   #189
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jeszcze co do wzrostu cen zamówienie vs data odbioru że to dilerzy kłamią. Ja u siebie miałem w umowie cenę i informacje (słowną) ze cena nie wzrośnie, bo polityka w fordzie jest taka że cena z umowy podąża za klientem. I ceny diler nie zmienił przy odbiorze.
Ale widzę że sprytni dilerzy to robią wmawiajac klientom że to Ford polska winny )
No nie masz do konca racji, jak bede w pracy to wrzucę warunki umowy zamówienia
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 09:20   #190
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie masz do konca racji, jak bede w pracy to wrzucę warunki umowy zamówienia
Ja też miałem jedynie info, że cena może się zmienić jeśli wpłyną na nie czynniki zewnętrzne, i były określone jako obciążenia podatkowe w zasadzie tylko i wyłącznie.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.