Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2018, 15:33   #791
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Dołączam się do pytania kolegi z tym że chciałbym też wiedzieć ile pinów ma lusterko elektrycznie składane w polifcie

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 17:17   #792
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał Belam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a w tym wątku znalazłem info że moduły poliftowe mają w standardzie składanie lusterek czy to znaczy że nie muszę wymieniać modułów tylko same lusterka? No i poliftowe lusterko z podświetleniem powinno mieć 9pin?
I jak sprawdzić widząc zdjęcie modułu których pinów brakuje?
I przy okazji przełącznik szyb/lusterek w przedliftem a poliftem czymś się różnią elektrycznie czy są takie same?
Tak, wystarczy dokupić lusterka. musisz tylko sprawdzić czy masz kable idące do wtyczki lusterka.

piny 3 i 14 nie mają nic wspólnego z składaniem lusterek. To są piny do podłączenia lampek w drzwiach zamiast odblasków.

Brak pinów widać gołym okiem, brak srebrnych bolców są czarne dziury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przełączniki lift i przed są identyczne co do działania - różnią się wykonaniem. W polifcie zastąpiono plastikowe mocowania metalowymi ponieważ plastiki lubiły pękać. Jak coś pisz na PW - mam nasprzedaż

Cytat:
Napisał PiotruśPan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałbym też wiedzieć ile pinów ma lusterko elektrycznie składane w polifcie
ilość pinów w polifcie
6 pin lusterko sterowane elektrycznie + grzane
7 pin j/w + pudle
8 pin j/w + składanie
12 pin j/w + pamięć

ilość kabli w polifcie
7
8
9
13

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 09-09-2018 o 17:28
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 20:34   #793
Belam
ford::beginner
 
Avatar Belam
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-01-2018
Skąd: Zgorzelec
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, wystarczy dokupić lusterka. musisz tylko sprawdzić czy masz kable idące do wtyczki lusterka.
Tak to akurat wiem ale to dopiero sprawdzę jak już będę montował, schemat już mam jakby co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tu właśnie wpadło mi do głowy pytanie, czym dorabialiście piny w kostkach kabli, jakiś prosty patent czy są takie piny gotowe?
Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak pinów widać gołym okiem, brak srebrnych bolców są czarne dziury
To akurat wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bardziej chodziło mi o to że jak będę widział moduł, to od której strony zacząć liczyć piny żeby się doliczyć, które są a których brakuje. Przyznaję że oglądałem na zdjęciach moje moduły i nijak nie mogłem się doliczyć, w którym miejscu powinny być piny od pamięci, których jak wcześniej pisałem nie ma w tych modułach
Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piny 3 i 14 nie mają nic wspólnego z składaniem lusterek. To są piny do podłączenia lampek w drzwiach zamiast odblasków.
o tym to nie wiedziałem, szczerze powiedziawszy nawet nie wiem czy i gdzie są te odblaski u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nigdy nie zwróciłem uwagi, a jak to w ogóle wygląda, ma ktoś jakieś foto z lampkami? A gdybym chciał jeszcze takie lampki to jakie moduły wtedy potrzebne?
Belam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 20:58   #794
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał Belam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdybym chciał jeszcze takie lampki to jakie moduły wtedy potrzebne?
Te moduły, które posiadasz, to najbiedniejsze poliftowe moduły jakie mogą być. Jak chcesz mieć więcej bajerów, typu lampki w drzwiach i pamięć położenia lustra przy fotelach z pamięcią, to musisz wymienić moduły na:
DDM: 9G9T-14B533-RC
PDM: 9G9T-14B533-UC
A jakbyś chciał dokładać BLIS, to musisz nabyć:
DDM: 9G9T-14B533-SC
PDM: 9G9T-14B533-VC
Te ostatnie są najbogatsze i lepszych już nie ma w MDO mk4.


P.S. Wymieniłem tylko moduły produkowane w latach 2012-2014. Czyli niejako dedykowane do Twojego auta.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 21:05   #795
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

patent na dołożenie - kupić wiązkę drzwi jako dawcę i przełożyć brakujące kabelki

liczenie pinów - od lewej do prawej - górny rząd zaczyna się od 1, następny rząd zaczyna się od 13

lampki - jest osobny wątek

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 21:10   #796
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Ja mam takie, czyli wystarczy że kupię lusterka 9-cio pinowe i panel ze skladaniem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 21:12   #797
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
liczenie pinów - od lewej do prawej - górny rząd zaczyna się od 1, następny rząd zaczyna się od 13
To w złączu B, bo w złączu A górny rząd od 1 do 11, a dolny od 12 do 22.

Bump:
Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam takie, czyli wystarczy że kupię lusterka 9-cio pinowe i panel ze skladaniem?
Te moduły (PDM: 9G9T-14B533-AC/DDM: 9G9T-14B533-FC) wystarczą do składania i oświetlenia podłoża.


BTW. PDM:9G9T-14B533-AC / DDM:9G9T-14B533-FC są idealnym odpowiednikiem modułów PDM:9G9T-14B533-QC / DDM:9G9T-14B533-TC. Czyli bieda. Różnica tylko w latach produkcji: 2009-2012.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 09-09-2018 o 21:20
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 21:17   #798
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To w złączu B, bo w złączu A górny rząd od 1 do 11, a dolny od 12 do 22.
tak, bo pytał o pin od pamięci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 21:28   #799
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Oświetlenie mam, kierunki i podgrzewanie jest, chcę tylko dołożyć składanie

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 21:30   #800
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Jak tylko składanie, to wystarczą.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.