Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2012, 21:14   #21
kriss7509
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: syczenie powietrza z pedału hamulca

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
używane ori serwo 150 zł, robocizna kolejne 150 zł , auto przeszło już 8 tys km i jest dobrze.
Ja od wymiany serwa zrobiłem już 48tyś. Gdybym dziś miał wymieniać znowu, na pewno nie kombinowałbym z naprawami tego typu a tym bardziej nie kupiłbym urzywki. Człowieku przecież hamulce to podstawa bezpieczeństwa.

kriss7509 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 19:06   #22
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: syczenie powietrza z pedału hamulca

Cytat:
Napisał kriss7509 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja od wymiany serwa zrobiłem już 48tyś. Gdybym dziś miał wymieniać znowu, na pewno nie kombinowałbym z naprawami tego typu a tym bardziej nie kupiłbym urzywki. Człowieku przecież hamulce to podstawa bezpieczeństwa.
tego się człowieku nie naprawia to raz.
dwa: no i jaką różnicę widzisz, człowieku, jeżdżąc teraz swoim autem na "używanym" serwo i na przełożonym z innego auta też "używanym" serwo ?

Oba działają tak samo i są sprawne.
Chcesz to kupuj nówkę oryginał za kila tysięcy, do auta wartego 3-5 razy tyle co to serwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po założeniu odpalasz motor i sprawdzasz czy serwo odpowietrza do końca ( czy to nowe czy używane), czy pedał opuszcza się do końca, po placu serwisu sprawdzasz reakcję hamulca.. i jak wszystko gra to próba na większej prędkości.
Nikt nie wyjeżdża na trasę i nie rozpędza się do 100 km/h, aby sprawdzić pierwsze hamowanie zaraz naprawie układu hamulcowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy tez wymianie "nowego używanego" serwo.
Nie pisz więc głupot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i słowo urzywany pisze się tak: UŻYWANY

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 27-09-2012 o 19:09 Powód: dopisałem o słowie używany
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 22:15   #23
kriss7509
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: syczenie powietrza z pedału hamulca

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tego się człowieku nie naprawia to raz.
dwa: no i jaką różnicę widzisz, człowieku, jeżdżąc teraz swoim autem na "używanym" serwo i na przełożonym z innego auta też "używanym" serwo ?

Oba działają tak samo i są sprawne.
Chcesz to kupuj nówkę oryginał za kila tysięcy, do auta wartego 3-5 razy tyle co to serwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po założeniu odpalasz motor i sprawdzasz czy serwo odpowietrza do końca ( czy to nowe czy używane), czy pedał opuszcza się do końca, po placu serwisu sprawdzasz reakcję hamulca.. i jak wszystko gra to próba na większej prędkości.
Nikt nie wyjeżdża na trasę i nie rozpędza się do 100 km/h, aby sprawdzić pierwsze hamowanie zaraz naprawie układu hamulcowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy tez wymianie "nowego używanego" serwo.
Nie pisz więc głupot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i słowo urzywany pisze się tak: UŻYWANY
Ty kolego chyba nie czytasz ze zrozumieniem.
Po 1. Nie ucz mnie ortografii, bo szkołę mam już dawno za sobą i wiele mógłbym ciebie nauczyć.
Po 2.To ty wyjechałeś z naprawą nie ja. Ja skrytykowałem Takowe postępowanie a co ty z tym zrobisz to Twoja indywidualna sprawa. Na moje możesz jeździć nawet bez hamulców lub jak flinstonowie hamować nogami.
Po 3. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii (od tego jest forum) i na pewno ja w swoich nie uraziłem nikogo. Ty TAK.
kriss7509 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 23:05   #24
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: syczenie powietrza z pedału hamulca

Cytat:
Napisał kriss7509 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty kolego chyba nie czytasz ze zrozumieniem.
Po 1. Nie ucz mnie ortografii, bo szkołę mam już dawno za sobą i wiele mógłbym ciebie nauczyć.
Po 2.To ty wyjechałeś z naprawą nie ja. Ja skrytykowałem Takowe postępowanie a co ty z tym zrobisz to Twoja indywidualna sprawa. Na moje możesz jeździć nawet bez hamulców lub jak flinstonowie hamować nogami.
Po 3. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii (od tego jest forum) i na pewno ja w swoich nie uraziłem nikogo. Ty TAK.
Ad Po 1. Z pewnością nie ortografii.

Ad 2. Nie odpowiedziałeś , człowieku, czym się różni w działaniu jedno używane serwo od drugiego? Wyraz swoją opinię (od tego jest forum).

Podpowiem Ci, że niczym, oba działaj tak samo i może to Twoje pojęci o tym jest na poziomie Flinstonów. Serwo wspomaga działanie hamulców i kiedyś auta wogóle go nie miały. To element układu hamulcowego, który zmniejsza wielokrotnie siłę jaka musimy przyłożyć do pedału pompy hamulcowej.

A co powiesz o tych co zakładają do auta używany lub regenerowany zacisk hamulcowy? - zabójcy ?
a może wyraź swoja opinię o tych co kupują używane opony...
A ci co kupują używane taśmy poduszki powietrznej? - samobójcy ?

ps. ja w swoim aucie naprawiłem taśmę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(spoina lutownicza, linka miedziana, termokurczliwe rurki, klej na gorąco)

Ad 3.
Krytykować możesz swoje dzieci a nie forumowiczy albo zmień forum, na forum o relacjach międzyludzkich lub jakiś psychologiczne sobie znajdź.


Chcesz kupować nowe części to kupuj i nie każ innym podążać za sobą.
Reasumując, niejednokrotnie wolę kupić oryginał używany z pierwszego montażu niż nowy zamiennik bądź regenerowaną część, ale trzeba wiedzieć co można kupić a czego nie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2012, 07:14   #25
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: syczenie powietrza z pedału hamulca

Zluzujcie Panowie to nie temat, co lepsze nowe czy używane każdy robi jak uważa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2012, 21:04   #26
kriss7509
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: syczenie powietrza z pedału hamulca

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zluzujcie Panowie to nie temat, co lepsze nowe czy używane każdy robi jak uważa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rację. Kolega lubi nabijać posty.....
To nie na temat. Kończę bo to nie ma sensu.
kriss7509 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 09:42   #27
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Syk spod pedału hamulca

Witam, u mnie pojawił się też ten problem. Powietrze syczy po puszczeniu hamulca, czasami pomaga ponowne delikatne nacisniecie hamulca. Zlokalizowałem syczenie z tej gumowej charmonijki co jest za pedałem, od strony grodzi.
Same hamulce działają sprawnie, pedał nie twardnieje. Ale to syczenie jest irytujące i obawiam się troche.
Pytanie, co trzeba wymienić lub uszczelnić? miał ktoś z tym problem?

Ostatnio edytowane przez trojaczkileg ; 09-03-2013 o 11:38
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 11:53   #28
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Odp: Syk spod pedału hamulca

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 14:27   #29
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Syk spod pedału hamulca

W mk1 jest tak samo jak w mk2?
Tam za pedałem jest jakieś serwo?
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 14:55   #30
MICH.
ford::average
 
Avatar MICH.
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2013
Skąd: CK
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 64
Domyślnie Odp: Syk spod pedału hamulca

Cytat:
Napisał trojaczkileg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam za pedałem jest jakieś serwo?
jakieś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no jakieś tam jest... jak w każdym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miketg wstawił link postu gdzie było jego zdjęcie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg serwo.JPG (55.4 KB, 41 wyświetleń)
__________________
MICH. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.