Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Syk spod pedału hamulca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=39716)

PPiotr 10-03-2008 20:01

Syk spod pedału hamulca
 
Od kilku dni wyraźnie słyszę delikatny syk spod pedału hamulca. Słychać go wyraźnie w trakcie pracy silnika, a także jeszcze chwilkę po zgaszeniu. Jedynie w gdy w trakcie jazdy nacisnę pedał hamulca syczenie zanika, ale pojawia się natychmiast gdy zwolnię pedał hamulca. Czy to normalne i nie ma się czym przejmować? czy też pojawiła się jakaś nieszczelność? Galaxa mam od ok 2 tygodni, więc jeszcze nie bardzo zauważam zmiany w zachowaniu auta.

Stefano 10-03-2008 20:12

Re: Syk spod pedału hamulca
 
Wyglada to jak nieszczelnosc serwa, a hamulce nie sa gorsze? Nie musisz mocniej gnieść na pedał?
Otwórz maskę i dokładnie posluchaj skąd wydobywa sie ten syk.
Pozdr.

PPiotr 10-03-2008 20:36

Re: Syk spod pedału hamulca
 
Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie wydaje mi się, że pedał hamulca muszę bardziej dociskać, ale jak powiedziałem - nie mam jeszcze nawyków umożliwiających porównywanie różnych zachowań auta - za krótko go mam.
Ale np. na postoju zauważam, że pedał hamulca powoli się zapada... sprawdzę skąd to syczy i dam znać o efektach.
Pozdrawiam

Stefano 10-03-2008 23:43

Re: Syk spod pedału hamulca
 
Cytat:

Napisał PPiotr
..........Ale np. na postoju zauważam, że pedał hamulca powoli się zapada... sprawdzę skąd to syczy i dam znać o efektach.
Pozdrawiam

To zrób to dość szybko, bo chodzi niebagatela, o bezpieczeństwo twoje i innych.
Pozdrawiam.

bary 11-03-2008 13:52

Re: Syk spod pedału hamulca
 
No chyba nie trzeba pisać, że a w aucie najważniejszy jest hamulec,
dopiero póżniej pedał (tu przepraszam) gazu.

mekess 15-03-2008 19:21

Re: Syk spod pedału hamulca
 
Cytat:

Napisał PPiotr
Ale np. na postoju zauważam, że pedał hamulca powoli się zapada...


To akurat jest normalne, chyba, że od razu masz deche. Rozumie też, że zapada, gdy go wciśniesz.

wencik 18-03-2008 18:49

Re: Syk spod pedału hamulca
 
hmm a jak tak syczy spróbuj go lekko dotknąć, najlepiej lewą nogą , bo zapewne syczy Ci po wciśnięciu hamulca... minimalnie wcisnąć.. powinno przestać....da się wyuczyć :)
Ale tą czynność trzeba powtarzać zawsze jak zacznie Ci syczeć :/

Jak byłem w serwisie to mówili,że tam jest jakiś zaworek co puszcza... na początku lekko syczał.. później mocniej...i mocniej i mocniej....

cozymodo 18-03-2008 19:21

Re: Syk spod pedału hamulca
 
Ten syk to chyba nie jest specjalnie grożny znam osobiście gościa który na takim syczącym hamulcu w Galktyce grubo ponad 200 tys km przejechał i to nawet z przyczepą campingowa i hamulce zawsze były OK jak brzytwa .... co wcale nie znacy że trzeba to zignorować mnie osobiście mocno by to denerwowało :fcp24

Nazir77 24-10-2011 22:09

syczenie powietrza z pedału hamulca
 
Witam!W czoraj kupiłem MK1 V6 z 1998r i podczas jazdy testowej odkryłem ze cos syczy pod kierownica(napewno to nie waz).Okazało sie ze to dobiega z pedału hamulca (sorry nie napisałem automat skrzynia).Jak naciskam na hamulec to wszystko cichnie a auto normalnie hamuje.Moje pytanie co to moze byc pierwszy raz widze ze w aucie jest jakies wspomaganie powietrzne lub cos podobnego?

maciek90 25-10-2011 07:53

Odp: syczenie powietrza z pedału hamulca
 
Wszystko jest ok, możesz wymienić uszczelkę przy pedale hamulca i syczenie zniknie. Bez wymiany hamulce będą działać tak samo, więc jeśli nie przeszkadza Ci syczenie to nie musisz tego naprawiać.
Poza tym jest już na forum temat o tym problemie, chyba nawet na kilka stron.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.