Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2012, 07:57   #21
Nazar_2004
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: Michał
Model: Mondeo Mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 44
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

Może i szukam dziury w całym, bo jst to dla mnie mocno zastanawiające, że po odebraniu auta z serwisu, gdzie zajmowali się wtryskami, zaczęły się drgania [patrz pierwszy post]. Dlaczego jak jechałem do serwisu drań nie było, a po wyjeździe waliło kierownicą jak cholera. Zbieg okoliczności? Nawet po powrocie do serwisu stwierdzili, ze silnik ma spore wibracje (na postou) i pewnie drgania same ustaną, ale nie ustały.
Co do samych drgań, to jak powoli przyśpieszam to drgania są małe, a jak wcisnę gaz mocnej to są zdecydowanie większe. Po przekroczeniu obrotów ok. 3tys, drgania się zmniejszają.

Nazar_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 15:31   #22
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

Nie wiem co mam ci już napisać, dla mnie ewidentnie wygląda to na przegub i tym bym się zajął. To że podniesiesz auto i sprawdzisz luzy to nic nie da. Nie masz w ręku 350 Nm momentu. Nic innego nie da takiego efektu wibracji. Kiedyś napisałem ci, jak nie chcesz wpędzać się w koszty to pojedź na szrot, wyjmij z jakiegoś angola całą półośkę w normalnym stanie i podmień. Ja tak zrobiłem i prawie 40 tyś jeżdżę w spokoju.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 21:09   #23
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał Nazar_2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i szukam dziury w całym, bo jst to dla mnie mocno zastanawiające, że po odebraniu auta z serwisu, gdzie zajmowali się wtryskami, zaczęły się drgania [patrz pierwszy post]. Dlaczego jak jechałem do serwisu drań nie było, a po wyjeździe waliło kierownicą jak cholera. Zbieg okoliczności? Nawet po powrocie do serwisu stwierdzili, ze silnik ma spore wibracje (na postou) i pewnie drgania same ustaną, ale nie ustały.
widziales kiedy jak w serwisie mechanicy jezdza samochodem jak klient nie widzi?
to sie niedziw ze ci poloska padla po wyjezdzie z serwisu!!!! jak dlamnie niema w tym nic nie zwyklego.
z twoim silnikiem i z tym momentem w silniku poloske bardzo szybko uszkodzic na 1 biegu puszczajac gwaltownie sprzeglo..a pewnie tak sie to lwasnie stalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.-na nieszczescie dla ciebie.
w sumie skoro zglaszales to w serwisie to mozesz ich za to osadzac ze uszkodzili ci poloske.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2012, 18:12   #24
Nazar_2004
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: Michał
Model: Mondeo Mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 44
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

Wymieniłem wczoraj półoś prawą, którą kupiłem używaną na allegro, ale bez poprawy. Czy można sprawdzić w jakiś sposób, co wywołuje wibracje, bo konczy mi sę cierpliwość.

Ostatnio edytowane przez Nazar_2004 ; 24-06-2012 o 18:16
Nazar_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2012, 18:39   #25
kris1978
ford::advanced
 
Avatar kris1978
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Rumia
Model: S-MAX mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2016
Postów: 229
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

w 21 poscie napisales ze "...ze silnik ma spore wibracje (na postou) ..."no to jaki to moze miec zwiazek z przeglubami?nie wiem czy te silniki maja 2mas bo moze to byc przyczyna a jak nie to moze cos jednak jest nie halo z wtryskami
kris1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 17:52   #26
Nazar_2004
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: Michał
Model: Mondeo Mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 44
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

W moim mondku jest koło dwumasowe i jest w stanie agonalnym - już mocno je słychać. Myślisz, że to może być przyczyną wibracji przy przyśpieszaniu?
Nazar_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 07:07   #27
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał Nazar_2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem wczoraj półoś prawą, którą kupiłem używaną na allegro, ale bez poprawy.
Pytanie w jakim stanie byłą ta półoś....
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 10:12   #28
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

I pytanie czy wymieniles wlasciwa pol-os bo moze prawa byla dobra a lewa byla zla.

jak silnik drga-telepie na postoju przy dodawaniu gazu to moze to byc wina kola2masowego.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2012, 21:42   #29
Nazar_2004
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: Michał
Model: Mondeo Mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 44
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

Dziś wymieniłem dodatkowo prawą poduszkę, lecz nie przyniosło to żadnych zmian - drgania nadal występują. Co do drgań to odnoszę wrażenie, że słuchać je z prawej strony (drania przy podłodze pasażera. Pewnie będę musiał szukac kolejnej półosi.
Nazar_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2012, 07:29   #30
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy przyśpieszaniu

Mysle ze tak bedzie najprosciej bo pewnie nikt nie sprawdzal poloski jak ja wymienial a zaloze sie ze na tej co wymieniles moglo niebyc nawet sladow zuzycia. zachowaj ja na przyszlosc na wszelki wypadek. A jak bys byl w moich okolicach i mial nadal ten problem to daj znac (chociaz pewnie szybciej ja bede w twoich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.