Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] wibracje silnika przy przy¶pieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156339)

Nazar_2004 20-04-2012 15:13

wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
Witam
Dzi¶ dałem mojego mondka do serwisu diesla, aby sprawdzili wtryskiwacze. Zrobiono diagnostykę wraz z prób± przelewow± i twierdza, że wszystko jest OK (wtryskiwacze regenerowane 9 m-cy temu). Po odbiorze z serwisu kiedy dodaję gazu silnik wpada w duże wibracje, aż cały samochód się trzęsie. Wróciłem do serwisu, a Panowie stwierdzili, że samochód "musi się sam ułożyć" i trzeba przejechać ok. 100km. Proponowali dolanie miksolu do ON.
Proszę o podpowiedĽ co może być przyczyn± takiego szarpania?

Nazar_2004 25-04-2012 20:45

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
Po przejechaniu ok.300km nadal s± wibrację przy przy¶pieszaniu. Panowie z serwisu jeszcze raz sprawidzili parametry silnika i twierdz±, że to nie wina silnika. Może to jednak co¶ innego. Jakie¶ 2tyg temu wymieniałem amortyzatory i półosie wyszły z gniazd, więc może co¶ z przegubami? Dodam, że je¶li powoli przy¶pieszam to wibracje s± małe. Dopiero jak wcisnę mocno gaz, to talepie cał± bud±.

mjprzem 26-04-2012 09:41

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
opisz dokladniej kiedy wpada w drgania?
jezeli to jest na 4-5-6 biegu to najprawdopodobniej polosie-czyli przegub-wewnetrzny.

zewnetrzne raczej sa ok jezeli innych objawow niemasz.
potrzeba rozebrac polosie aby sprawdzic z ktorej strony uszkodził sie przegub bo nieda sietego inaczej sprawdzic.

A dlaczego tak sie stało? prawdopodobnie dlatego ze ktos ostro ruszał z miejsca twoim samochodom i bardzo szybko sprzeglo puszczał.
jezeli chodzi o silnik to mozesz zrobic cos takiego jak jazda adaptacyjna dla wtryskiwaczy bo w mondeo sterownik silnika sam sie uczy nowych kodow wtryskiwaczy.

Nazar_2004 26-04-2012 13:16

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
Drgania s± najbardziej odczuwalne na 4 i 5 biegu, na 6 też ale mniej. zauważyłem również, że drania s± w zakresie 2-2,5 tys obrotów, a potem ustaj±.

mjprzem 26-04-2012 14:34

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
to juz chyba wszystko wiesz.

Nazar_2004 27-04-2012 18:41

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
Byłem dzi¶ na kanale i okazało się, że łożysko podporwe prawej półosi ma duże luzy, więc pewnie to jest przyczyn± wibracji. Sprawdzałem też przeguby i wyczułem mały luz ok. 1mm. Czy taki mały luz na przegubie powinien być?

mjprzem 30-04-2012 09:46

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
tak...

Ale to ze jest luz na przegubie to jeszcze nic nie znaczy. luz zawsze bedzie raz wiecej raz mniej i potym nieda sie byc w 100% pewnym ktory przegub jest dobry a ktory zly.

Za to jak rozbierzesz oslone i wyciagniesz przegub to dopiero mozesz bieznie zobaczyc, albo jak chociaż sciagniesz zewnetrzny przegub to dopiero mozna rek± wyczuc czy bieznia przegubu wewnętrznego jest w miarę równa.

Nazar_2004 13-05-2012 07:26

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
Wymieniłem łożysko podporowe półosi, lecz wibracje (choć mniejsze) pozostały. Przeguby maj± ok. 1mm luzu. Niestety nie rozbierałem przegubów (za mało czasu) żeby zobaczyć jak wygl±da to od ¶rodka.

Deryll 13-05-2012 10:48

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
Na 100% przegub wewnętrzny prawej póło¶ki. Miałem wibracje podczas przy¶pieszania to kupiłem używan± cał± póło¶ z 2006 r. za 250 PLN i ¶migam bez problemów już 30 ty¶ km.

mjprzem 13-05-2012 14:38

Odp: wibracje silnika przy przy¶pieszaniu
 
tylko ze to niema na 100% tak ze napewno z prawej ;) to nigdy nie wiadomo gdzie najpierw padnie albo w ktora strone bardziej pracowal lub bylo uderzone.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.