Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2009, 08:02   #1
FordGalaxy2.0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Postów: 6
Domyślnie Temperatura silnika - wskaźnik rzadko wchodzi na pole Normal

Witam
Posiadam Galaxy 2.0 koncowka 95r., i mam pytanko co do temperatury plynu chlodzacego silnik i co za tym idzie ogrzewania. W zimie wskaznik temp. rzadko kiedy wchodzi na pole normal, tylko gdy dluzej postoje z zapalonym silnikiem to wtedy wskazowka wchodzi na normal, ale w trasie nie ma szans. Odwalilem wioske i zaslonilem czesciowo chlodnice ale nic nie pomoglo. Czy to jest kwestia termostatu?? Ze non stop jest na fulla otwarty i silnik nie moze zlapac temperatury czy to moze byc cos innego??


Ostatnio edytowane przez deku ; 15-09-2014 o 13:55 Powód: prefix, tytuł
FordGalaxy2.0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2009, 09:01   #2
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: temperatura silnika ford Galaxy

Bardzo możwile, że to termostat. Obserwuj nagrzewanie się rur do chłodnicy i będziesz wiedział.
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2009, 09:10   #3
muflon137
ford::advanced
 
Avatar muflon137
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: częstochowa
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9/116
Rocznik: 2005
Postów: 367
Domyślnie Re: temperatura silnika ford Galaxy

u mnie gdy jest mróz -10 na trasie temperatura na wskaźniku nie przekracza literki N ( N O R M A L ) ale podobno fordowskie silniki tak mają. ( termostat na 100 % mam dobry )
__________________
life is short play hard
muflon137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2009, 09:16   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Re: temperatura silnika ford Galaxy

Cytat:
Napisał FordGalaxy2.0
Posiadam Galaxy 2.0 koncowka 95r., i mam pytanko co do temperatury plynu chlodzacego silnik i co za tym idzie ogrzewania. W zimie wskaznik temp. rzadko kiedy wchodzi na pole normal, tylko gdy dluzej postoje z zapalonym silnikiem to wtedy wskazowka wchodzi na normal, ale w trasie nie ma szans
Kolego,ja w MK1 po wymianie terostatu miałem to samo,nigdy nie drgneła wskazówka,chyba że w lecie przy upale i jeździe po mieście to troche wstawała,ale ogrzewanie i klima działały prawidłowo cały czas.Nie wiem może w MK1 to normalne,"ten typ tak ma... "itd,w MK2 wskazówka stoi po rozgrzaniu cały czas na równo 90 stopniach.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2009, 10:36   #5
FordGalaxy2.0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Postów: 6
Domyślnie Re: temperatura silnika ford Galaxy

Dzieki, sprawdze rury do chlodnicy jaka maja temp. i ewentualnie podmienie termostat.
FordGalaxy2.0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2009, 21:25   #6
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Re: temperatura silnika ford Galaxy

Termostat odcina tylko chłodnicę a wszystkie rury do nagrzewnic i same nagrzewnice (są dwie) zabierają sporo ciepła.System jest niedopracowany.W nowszych autach na przewodach są dodatkowe grzałki.Bez nich jest problem z odmrożeniem szyb.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2009, 14:50   #7
kristoof
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 100
Domyślnie Re: temperatura silnika ford Galaxy

FordGalaxy2.0, moim zdaniem to wina wskaznika tego w liczniku, w moim 2.0 czasami wskazowka byla w pionie a czasami nawet nie drgneła, dzisiaj byłem zmuszony wymienic licznik i jak reką odjął, temperatura idealna :fcp22
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24
kristoof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 14:19   #8
Tomek252
ford::average
 
Avatar Tomek252
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: WLKP Kaźmierz k. P-ń
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1996
Postów: 65
Domyślnie Odp: temperatura silnika ford Galaxy

Witam! Z tego co się oriętuje to jest jeszcze czujnik na termostat do temperatury do licznika! Może wymiana tego pomoże?! Czy się myle?!
Tomek252 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 15:15   #9
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: temperatura silnika ford Galaxy

Proszę pouzupełniać profil
będą sankcje!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2009, 18:37   #10
vini316
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Parczew (Lubelskie)
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 95
Postów: 30
Domyślnie Odp: temperatura silnika ford Galaxy

Cytat:
Napisał Tomek252 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Z tego co się oriętuje to jest jeszcze czujnik na termostat do temperatury do licznika! Może wymiana tego pomoże?! Czy się myle?!
Cytat:
Napisał Tomek252 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Z tego co się oriętuje to jest jeszcze czujnik na termostat do temperatury do licznika! Może wymiana tego pomoże?! Czy się myle?

witam serdecznie koledzy,,,, masz rację na obudowie termostatu są dwa czujniki, jeden do kompa, a drugi do wskaźnika jest on z podłóżną prostokątną wsówką położony niżej od strony skrzyni,,,,dla bezpieczeństwa polecam odkręcić obudowę termostatu, wtedy go sobie spokojnie wkręcisz a przy okazjii sprawdzisz czy termostacik jest spoko,,,,,,,,, u mnie wskazówka wariowała potrafiłe podnosić się i opadać na oczach więc wymiana pomogła,,,,,a co do tego to jest racją że układ mamy niedopracowany,, zastanawiam się nad zaślepieniem tylnej nagrzewnicy, tylko nie wiem czy w lecie będzie wystarczało mu do chłodzenia,,,,,,,
vini316 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.