Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Temperatura silnika - wskaźnik rzadko wchodzi na pole Normal (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62564)

FordGalaxy2.0 20-02-2009 08:02

Temperatura silnika - wskaźnik rzadko wchodzi na pole Normal
 
Witam
Posiadam Galaxy 2.0 koncowka 95r., i mam pytanko co do temperatury plynu chlodzacego silnik i co za tym idzie ogrzewania. W zimie wskaznik temp. rzadko kiedy wchodzi na pole normal, tylko gdy dluzej postoje z zapalonym silnikiem to wtedy wskazowka wchodzi na normal, ale w trasie nie ma szans. Odwalilem wioske i zaslonilem czesciowo chlodnice ale nic nie pomoglo. Czy to jest kwestia termostatu?? Ze non stop jest na fulla otwarty i silnik nie moze zlapac temperatury czy to moze byc cos innego??

viper11 20-02-2009 09:01

Re: temperatura silnika ford Galaxy
 
Bardzo możwile, że to termostat. Obserwuj nagrzewanie się rur do chłodnicy i będziesz wiedział.

muflon137 20-02-2009 09:10

Re: temperatura silnika ford Galaxy
 
u mnie gdy jest mróz -10 na trasie temperatura na wskaźniku nie przekracza literki N ( N O R M A L ) ale podobno fordowskie silniki tak mają. ( termostat na 100 % mam dobry )

RafałB 20-02-2009 09:16

Re: temperatura silnika ford Galaxy
 
Cytat:

Napisał FordGalaxy2.0
Posiadam Galaxy 2.0 koncowka 95r., i mam pytanko co do temperatury plynu chlodzacego silnik i co za tym idzie ogrzewania. W zimie wskaznik temp. rzadko kiedy wchodzi na pole normal, tylko gdy dluzej postoje z zapalonym silnikiem to wtedy wskazowka wchodzi na normal, ale w trasie nie ma szans

Kolego,ja w MK1 po wymianie terostatu miałem to samo,nigdy nie drgneła wskazówka,chyba że w lecie przy upale i jeździe po mieście to troche wstawała,ale ogrzewanie i klima działały prawidłowo cały czas.Nie wiem może w MK1 to normalne,"ten typ tak ma... "itd,w MK2 wskazówka stoi po rozgrzaniu cały czas na równo 90 stopniach.

FordGalaxy2.0 20-02-2009 10:36

Re: temperatura silnika ford Galaxy
 
Dzieki, sprawdze rury do chlodnicy jaka maja temp. i ewentualnie podmienie termostat.

kor1011 20-02-2009 21:25

Re: temperatura silnika ford Galaxy
 
Termostat odcina tylko chłodnicę a wszystkie rury do nagrzewnic i same nagrzewnice (są dwie) zabierają sporo ciepła.System jest niedopracowany.W nowszych autach na przewodach są dodatkowe grzałki.Bez nich jest problem z odmrożeniem szyb.

kristoof 21-02-2009 14:50

Re: temperatura silnika ford Galaxy
 
FordGalaxy2.0, moim zdaniem to wina wskaznika tego w liczniku, w moim 2.0 czasami wskazowka byla w pionie a czasami nawet nie drgneła, dzisiaj byłem zmuszony wymienic licznik i jak reką odjął, temperatura idealna :fcp22

Tomek252 16-03-2009 14:19

Odp: temperatura silnika ford Galaxy
 
Witam! Z tego co się oriętuje to jest jeszcze czujnik na termostat do temperatury do licznika! Może wymiana tego pomoże?! Czy się myle?!

subratri 16-03-2009 15:15

Odp: temperatura silnika ford Galaxy
 
Proszę pouzupełniać profil
będą sankcje!! :D

vini316 26-03-2009 18:37

Odp: temperatura silnika ford Galaxy
 
Cytat:

Napisał Tomek252 (Post 1114502)
Witam! Z tego co się oriętuje to jest jeszcze czujnik na termostat do temperatury do licznika! Może wymiana tego pomoże?! Czy się myle?!

Cytat:

Napisał Tomek252 (Post 1114502)
Witam! Z tego co się oriętuje to jest jeszcze czujnik na termostat do temperatury do licznika! Może wymiana tego pomoże?! Czy się myle?


witam serdecznie koledzy,,,, masz rację na obudowie termostatu są dwa czujniki, jeden do kompa, a drugi do wskaźnika jest on z podłóżną prostokątną wsówką położony niżej od strony skrzyni,,,,dla bezpieczeństwa polecam odkręcić obudowę termostatu, wtedy go sobie spokojnie wkręcisz a przy okazjii sprawdzisz czy termostacik jest spoko,,,,,,,,, u mnie wskazówka wariowała potrafiłe podnosić się i opadać na oczach więc wymiana pomogła,,,,,a co do tego to jest racją że układ mamy niedopracowany,, zastanawiam się nad zaślepieniem tylnej nagrzewnicy, tylko nie wiem czy w lecie będzie wystarczało mu do chłodzenia,,,,,,,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.