Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary Wczoraj, 21:03   #1
d3zet
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-09-2023
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV

Pierwszy post - więc wypada się przywitać: DZIEŃ DOBRY! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż od jakiegoś czasu powoli przymierzam się do zmiany aktualnej Hondy Civic VIII (UFO) na coś ciut, przede wszystkim, wygodniejszego i bardziej dynamicznego (aktualnie 1.8/140KM) i najchętniej AUTOMAT. Przebiegi to codziennie po 8km w jedną stronę do pracy, i raz na jakiś czas wypad za miasto 50-200KM. Roczny przebieg raczej w okolicach 10k, gaz mnie nie interesuje wstępnie.

Budżet: okolice 45k, z tym, że na auto okolice 40, aby 5 zostało na wstępny serwis.

Na MK5 nie ma co liczyć, więc zacząłem rozglądać się za MK4, znalazłem opcję 2.0, 240KM, Powershift.

Jak z wygodą w tym samochodzie? Mamy tu osoby w okolicach 190cm wzrostu, dłuższa trasa nie sprawia problemów?

Jak serwis tego silnika? Jest to jednostka warta uwagi, czy lepiej szukać czegoś bezpieczniejszego (zdaję sobie sprawę, że główną wadą każdego silnika jest poprzedni właściciel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )?

Jak sprawuje się ta skrzynia? Co jakiś czas mam okazję jeździć DSG od VW i nie ukrywam - no wygodna jest więc jest to mój punkt odniesienia.

Czy w przypadku sedana jest opcja złożyć kanapę z tyłu? Żeby w razie potrzeby przewieźć coś większego?

Przykładowe ogłoszenie jakie znalazłem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ktoś może oglądał? Na co zwrócić uwagę przy tym modelu? Serwis pozakupowy standardowy? Filtry, oleje w skrzyni i silniku, rozrząd?

Dziękuje serdecznie za każdą jedną radę! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj znalazłem jeszcze taką opcję, lecz jakoś nie jestem fanem "dokładania pakietów".

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez d3zet ; Wczoraj o 21:50
d3zet jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 22:43   #2
cinek15c
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-07-2019
Skąd: Marki
Model: Focus MK3, Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT 125KM, 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2011, 2015
Postów: 89
Domyślnie Odp: Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV

Jeżdżę Focusem, więc co do samego auta się nie wypowiem - natomiast przy zakupie Forda z PowerShiftem z przebiegiem +/- 200k, to pierwsze czym bym się zainteresował, to czy skrzynia jest już po regeneracji (koszt w okolicach 8k), czy jeszcze nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie, to bardzo możliwe, że lada moment po zakupie, "szczęśliwy" nowy właściciel będzie miał regenerację przed sobą.
I ogólnie, niezależnie od przebiegu warto zwrócić uwagę na działanie skrzyni, żeby się nie wje*ać od razu na minę i spore koszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cinek15c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 09:09   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,942
Domyślnie Odp: Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV

ten 1 ma jakas historie serwisowa, drugi natomiast nic.
Zastanow sie z ta skrzynia, bo moze mocno pociagnac po kieszeni..
Kupno zalecam tylko i wylacznie po diagnostyce komputerowej! Jakikolwiek blad skrzyni eliminuje auto.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 11:38   #4
d3zet
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-09-2023
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten 1 ma jakas historie serwisowa, drugi natomiast nic.
Zastanow sie z ta skrzynia, bo moze mocno pociagnac po kieszeni..
Kupno zalecam tylko i wylacznie po diagnostyce komputerowej! Jakikolwiek blad skrzyni eliminuje auto.
Oczywiście, jakbym coś kupował to będę korzystał z usług firm specjalizujących się w sprawdzaniu pojazdów od A do Z. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale faktycznie, koszta remontu tej skrzyni to jakiś kosmos! :O
d3zet jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.