Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340822)

d3zet 19-05-2024 21:03

Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV
 
Pierwszy post - więc wypada się przywitać: DZIEŃ DOBRY! :)

Otóż od jakiegoś czasu powoli przymierzam się do zmiany aktualnej Hondy Civic VIII (UFO) na coś ciut, przede wszystkim, wygodniejszego i bardziej dynamicznego (aktualnie 1.8/140KM) i najchętniej AUTOMAT. Przebiegi to codziennie po 8km w jedną stronę do pracy, i raz na jakiś czas wypad za miasto 50-200KM. Roczny przebieg raczej w okolicach 10k, gaz mnie nie interesuje wstępnie.

Budżet: okolice 45k, z tym, że na auto okolice 40, aby 5 zostało na wstępny serwis.

Na MK5 nie ma co liczyć, więc zacząłem rozglądać się za MK4, znalazłem opcję 2.0, 240KM, Powershift.

Jak z wygodą w tym samochodzie? Mamy tu osoby w okolicach 190cm wzrostu, dłuższa trasa nie sprawia problemów?

Jak serwis tego silnika? Jest to jednostka warta uwagi, czy lepiej szukać czegoś bezpieczniejszego (zdaję sobie sprawę, że główną wadą każdego silnika jest poprzedni właściciel :) )?

Jak sprawuje się ta skrzynia? Co jakiś czas mam okazję jeździć DSG od VW i nie ukrywam - no wygodna jest więc jest to mój punkt odniesienia.

Czy w przypadku sedana jest opcja złożyć kanapę z tyłu? Żeby w razie potrzeby przewieźć coś większego?

Przykładowe ogłoszenie jakie znalazłem:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ktoś może oglądał? Na co zwrócić uwagę przy tym modelu? Serwis pozakupowy standardowy? Filtry, oleje w skrzyni i silniku, rozrząd?

Dziękuje serdecznie za każdą jedną radę! :)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tutaj znalazłem jeszcze taką opcję, lecz jakoś nie jestem fanem "dokładania pakietów".

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cinek15c 19-05-2024 22:43

Odp: Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV
 
Jeżdżę Focusem, więc co do samego auta się nie wypowiem - natomiast przy zakupie Forda z PowerShiftem z przebiegiem +/- 200k, to pierwsze czym bym się zainteresował, to czy skrzynia jest już po regeneracji (koszt w okolicach 8k), czy jeszcze nie :)
Jeżeli nie, to bardzo możliwe, że lada moment po zakupie, "szczęśliwy" nowy właściciel będzie miał regenerację przed sobą.
I ogólnie, niezależnie od przebiegu warto zwrócić uwagę na działanie skrzyni, żeby się nie wje*ać od razu na minę i spore koszta :)

slawek-kali 20-05-2024 09:09

Odp: Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV
 
ten 1 ma jakas historie serwisowa, drugi natomiast nic.
Zastanow sie z ta skrzynia, bo moze mocno pociagnac po kieszeni..
Kupno zalecam tylko i wylacznie po diagnostyce komputerowej! Jakikolwiek blad skrzyni eliminuje auto.

d3zet 20-05-2024 11:38

Odp: Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3493510)
ten 1 ma jakas historie serwisowa, drugi natomiast nic.
Zastanow sie z ta skrzynia, bo moze mocno pociagnac po kieszeni..
Kupno zalecam tylko i wylacznie po diagnostyce komputerowej! Jakikolwiek blad skrzyni eliminuje auto.

Oczywiście, jakbym coś kupował to będę korzystał z usług firm specjalizujących się w sprawdzaniu pojazdów od A do Z. ;)

Ale faktycznie, koszta remontu tej skrzyni to jakiś kosmos! :O

menen2 21-05-2024 06:17

Odp: Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV
 
W mk4 w automacie chyba tylko 2.2TDCi warto rozważyć jeśli mówimy o poliftach. Tam jest skrzynia durashift jeśli pamięć mnie nie zawodzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.