Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2022, 17:18   #111
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W piątek również dołączyłem do grona "pływaków" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracałem po pracy z kolegami i pod domem pasażer poinformował mnie, że ma mokro pod butami :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać na drugim zdjęciu, problem był wcześniej, bo już ruda wyszła na dole blaszki - ale nigdy wcześniej nie zauważyłem, żeby wycieraczka była mokra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj ogarnąłem temat - odłączyłem górną część łącznika "kolanek" (trochę wody się wylało, ale nie dużo) i przeczyściłem je "trytytką". Górne było w miarę czyste, ale z dolnego trochę "mułu" wygrzebałem, a następnie przedmuchałem je...

...pompką samochodową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy pierwszym pompowaniu wskazówka ciśnienia trochę skoczyła - czyli odpływ był jeszcze gdzieś przytkany, kolejne już szły bez oporów i gdy włożyłem głowę pod auto, to słyszałem wyraźnie syczenie tłoczonego powietrza.

Wygląda na to, że ulewało się nie dużo, bo boczek tapicerki by właściwie suchy i nigdzie wody i wilgoci pod wykładziną nie było.

Poskładałem wszystko i pojechałem do tartaku po kilka desek na podbitkę dachu. Po tej wycieczce - ok 25km - wykładzina i wycieraczka były suche Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy jak dalej sytuacja się rozwinie, wtedy okaże się, czy to była wina odpływu, czy będę musiał szukać innej przyczyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2022, 21:47   #112
Peron
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 13-01-2020
Skąd: Ręczno
Model: Sportage
Silnik: Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

W kwestii zalewania kabiny również posiadam doświadczenie. Ale wg mnie akcje serwisowe typu uszczelnianie obudowy parownika nie mają sensu, bo jeśli wszystko jest ok, woda nie powinna się tam gromadzić a tym bardziej przelewać na łączeniach. Odprowadzenie skroplin zapycha sie i przez to robi się powódź. Ale przepychanie wężyka załatwia sprawę chwilowo, bo i tak sie zapcha. Ujście odprowadzenia jest tak niefortunnie ulokowane, ze przylega na zewnątrz na maty termicznej wydechu. Powstaje tam coś w rodzaju pleśni i zatyka ujście. Ja zrobiłem otwór w tej macie i włożyłem kawałeczek przewodu, aby ujście było bezpośrednio poza tą izolacje. Teraz od razu w lato widać efekt włączonej klimatyzacji, no pod samochodem na postoju da sie zauważyć wyraźne ślady wody, gdzie wcześniej, nawet przy sprawnym odpływie woda ściekała najpierw na ta osłonę, a dopiero potem na ziemie w różnych miejscach, czasami nawet za połową samochodu.
Peron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 17:41   #113
celibat
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-06-2021
Skąd: Złotów
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Witam Szanowne grono topielców ��.
Wody mam po kolana ��
Mam kilka pytań:
1 czy tą białą rurkę (zdjęcie nr 1) można zdemontować? Jeżeli tak to w jaki sposób? Kruciec obraca się dookoła ale nie chcę niczego urwać. Próbuję przepchać trytytką ale nie mogę sobie poradzić ponieważ kruciec jest pod kątem i trytytka nie chce przejść��
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2 spróbowałem włożyć trytytkę do górnej rurki (zdjęcie nr 2) i stamtąd wyleciało sporo wody. Około szklanki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 chcę się upewnić czy klapka o której piszecie to jest ten element zaznaczony na zdjęciu 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki.
Zdjęcie 1 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zdjęcie 2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zdjęcie 3 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie wiem jak dodawać zdjęcia więc przesłałem linki do dysku Google ��

Ostatnio edytowane przez celibat ; 23-08-2023 o 17:46
celibat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 21:37   #114
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Ja przepychałem trytką, wystarczyło trochę nadać jej zagięty kształt i wchodziła w obydwie rurki.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wydaje mi się, że wystarczy o 90' do siebie i powinna wyjść. Pewności nie mam.
Jeśli po włożeniu trytki w górną wyleciało tyle wody, to znaczy, że tam masz problem.
Wlej w dolną rurkę wodę, powinna wylecieć na ziemię, jeśli leci to jest GIT.
__________________
§23
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 08:35   #115
celibat
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-06-2021
Skąd: Złotów
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Cześć dzięki za odzew. Wyginam trytytkę i za cholerę nie mogę jej włożyć w dolną rurkę. Strzykawką wylewałem wodę i wypływa ona pod autem, więc jest OK. Teraz będę obserwował przez parę dni. Teraz suszenie ����
celibat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2023, 18:35   #116
Błajo
ford::average
 
Avatar Błajo
 
Imię: Błajo
Zarejestrowany: 23-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: MK2 FL / MK3 / S-MAX
Silnik: 1.6 90 KM / 1.6 116 KM / 2.0 140 KM
Rocznik: 2008 / 2012 / 2012
Postów: 105
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Witam, mam niestety też problem z wodą w nogach pasażera... myślałem, że to przez klimę i przeczyściłem wężyk i woda ładnie kapie przy chodzącej klimie na dół... dziś cały dzień jeździłem bez klimy i niestety dywanik który jest na lewo od rurki jest ponownie mocno mokry więc jakby z góry leci woda? Ubywa też płynu chłodniczego ale nie wiem czy nie ubyło go wcześniej? Czy jest możliwe że leci płyn chłodniczy z nagrzewnicy? Miał ktoś taki problem? Jak to naprawić? Z góry dziękuję za pomoc.
Błajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2023, 19:30   #117
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Ja miałem ciekło z nagrzewnicy, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zrobiłem relację z wymiany.
Są 2 sposoby, pierwszy mega drogi oddając do warsztatu, ale nie każdy się tego podejmie.
Dugi, to mój, trochę zabawy jest, ale nie trzeba zrywać całego kokpitu.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez BobMF ; 13-09-2023 o 19:48
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2023, 10:13   #118
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 393
Domyślnie Odp: Klimatyzacja

Cytat:
Napisał mawm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak włączam klimatyzację to leci woda do środka od strony pasażera ...
U mnie było pęknięte kolanko przy odprowadzeniu wody z klimatyzacji. Gdzieś tam głęboko za radiem, musiałem wyjąć schowek pasażera i jakoś się tam dostałem, po wyjęciu i sklejeniu kolanka wszytko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2023, 11:15   #119
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

no właśnie, jak tłuste to płyn chłodniczy, jak nie tłuste to skropliny
__________________
§23
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2024, 15:39   #120
mkris
ford::average
 
Imię: Mietek
Zarejestrowany: 13-04-2006
Skąd: Rybnik
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Witam Wszystkich,
Odgrzebię troszkę temat. A mianowicie pojawiło mi się dużo wody z tyłu po prawej stronie gdzie znajduje się trójkąt, apteczka,… nie widać śladu z kad by mogła iść ta woda.
Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo dziękuję za pomoc.
mkris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.