Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2016, 07:07   #61
mkozzi
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2014
Skąd: Puławy
Model: S-max
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Żeby woda zbierała się gdziekolwiek musi być spełniony jeden warunek - ilość wody odpływającej musi być mniejsza niż tej, która dopływa (kondensuje), prosty bilans. Jeśli przytkany jest w jakimś stopniu odpływ i woda nie odpływa na bieżąco - może zdarzyć się tak, że w upalne i wilgotne dni kiedy klima pracuje na zwiększonych obrotach i kiedy mamy sporo wilgoci w powietrzu, ilość wody kondensująca jest większa od tej, która odpływa (bo właśnie przytkana jest rurka). Efekt jest taki, że wody mamy coraz więcej - przybiera. U mnie z pewnością tak było - miałem do połowy mokry filtr. Dno parownika jest przechylone w stronę odpływu, a sam parownik znajduje się za filtrem (biorąc pod uwagę przepływ powietrza). Woda spływa w dół a przepływ powietrza będzie "porywał "wodę tzn. wymuszał jej przepływ za parownik a nie w przeciwnym kierunku. Jeśli rurka ma odpowiednią przepustowość całość skroplin powinna odpływać pod auto. Tak to powinno wyglądać w teorii, chyba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. I u mnie tak było. Bardzo możliwe, że u innych może być inaczej - widziałem różne cuda. Tak czy siak przedmuchałem rurkę i nie mam już problemu.

mkozzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2017, 13:06   #62
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Odgrzeję kotleta.
Czy jest możliwe, aby woda wypływająca gdzieś z układu klimatyzacji (zaraz udrażniam odpływ + staram się uszczelnić klapkę) zbierała się w schowku w podłodze z tyłu?
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2017, 21:00   #63
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ja dołączyłem do grona powodzian. U mnie nieszczelność była na klapce. Gdybym nie wyciągał klucza do przykrecenia po wakacjach fotela 3go rzędu, to pewnie bym nic jeszcze nie zauważył. W schowku za pasażerem skorodowal mi torx 50 do foteli. Wody po naciśnięciu wykładziny było ok. 1cm. Na szczęścia mamy teraz fajną pogodę, więc temat ogarnięty w cztery dni. Rwanie podłogi, lokalizacja wycieku, suszenie i klejenie no i montaż ponowny całości...
.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka
Zdejmowałeś tą klapkę zanim obsmarowałeś ją silikonem? Bo ja z wielkim zdjąłem i jeszcze większym założyłem - za bardzo przeszkadzają mi rurki od klimatyzacji. Ja trochę posmarowałem cały obwód i włożyłem tą klapkę, a potem obficie objechałem od zewnątrz mniej więcej od połowy wysokości w dół. Jutro spróbuję dostać się też trochę wyżej.
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 09:25   #64
jurgen8888
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: Zachodniopomorski
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Witam.
Od dłuższego czasu mam powódź u pasażera w noga i oczywiście z tyłu po prawej stronie ;/. Sugerując się poprzednimi wpisami sprawdziłem odpływ klimy wszystko ok ale na wszelki wypadek dałem silikonu na łączeniu rurki karbowanej z kolankiem. Jeśli chodzi zaślepkę filtra to jest on suchy. Powódź w dalszym ciągu się robi ... po przejechaniu samochodem w deszczu około 100 km to od razu jest woda u pasażera - więc to nie wina klimatyzacji.
Hm sprawdziłem i zobaczyłem że jest mokro pod schowkiem z prawej strony od góry do dołu przy słupku.
Więc myślę dziadowskie odpływy zapchane.... zdjąłem listwy boczne, wycieraczki, podszybie i potraktowałem kanały sprężonym powietrzem... i brak zapchanych kanałów ;/. Niby wszystko ok. Sprawdziłem szybę przednią powietrzem i też ok. Nadkole ściągnąłem i była jedna szparka i korek luźny pod nadkolem i możliwe że było tam widać tapicerkę. Potraktowałem to uszczelniaczem-gumą i zobaczymy, ale nie wydaje mi się że to to. Podniosłem samochód wyciągnąłem korek z podwozia i wyleciało z 2 litry wody.
Może macie jeszcze jakieś pomysły skąd to może lecieć. Aaaa byłem w wakacje na przeglądzie klimy i koleś powiedział, że skraplacz niedługo może paść ale klima jeszcze działa i czy to może być przyczyna tego ... trochę dużo tej wody i klimy nie używam.
Nie sprawdziłem filtra kabinowego czy jest mokry.
Dziękuje za wszelkie porady bo nie mogę sobie poradzić z tym dziadostwem.
jurgen8888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2017, 11:53   #65
jurgen8888
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: Zachodniopomorski
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Żadnych propozycji ??
jurgen8888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 10:24   #66
jurgen8888
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: Zachodniopomorski
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

tak to wygląda ... chyba szyba nieszczelna albo drzwi bo ewidentnie z prawej strony leci pod filcem...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20171024_203755.jpg (98.1 KB, 245 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171024_203807.jpg (97.2 KB, 226 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171024_203813.jpg (94.1 KB, 213 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171024_204001.jpg (96.1 KB, 223 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171024_204913.jpg (94.6 KB, 190 wyświetleń)
jurgen8888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 11:38   #67
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Cytat:
Napisał jurgen8888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak to wygląda ... chyba szyba nieszczelna albo drzwi bo ewidentnie z prawej strony leci pod filcem...
Nawet mi nie przypominaj tych widoków. Wiosną dokładnie taka sama historia mnie spotkała. Woda zbierała się w tylnym schowku pod podłogą dopiero jak wyszła woda na przednim dywaniku to się zorientowałem. Przeczysciłem odpływ i na razie jest spoko. Puki co wwyczulony jestem na przeciek z klimatyzacji
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 19:17   #68
golabr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1 / S-max MKIV
Silnik: 1.8 TDCI / 2.0 TDCI 140 -> 163
Rocznik: 2003 / 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet mi nie przypominaj tych widoków. Wiosną dokładnie taka sama historia mnie spotkała. Woda zbierała się w tylnym schowku pod podłogą dopiero jak wyszła woda na przednim dywaniku to się zorientowałem. Przeczysciłem odpływ i na razie jest spoko. Puki co wwyczulony jestem na przeciek z klimatyzacji
Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy chodzi odpływ klimatyzacji czy odpływ podszybia i jak to zrobić - czy da się bez demontażu podszybia?
golabr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 16:16   #69
golabr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1 / S-max MKIV
Silnik: 1.8 TDCI / 2.0 TDCI 140 -> 163
Rocznik: 2003 / 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Kolejny weekend walki z przeciekiem. Po wysuszeniu i uszczelnieniu klapki od klimatyzacji po ok. 2 tyg jazdy znowu mokro ale dokładnie pod nogami pasażera i chyba problemem jest zaślepka w podłodze którą dostaje się woda w czasie jazdy (na rys HP1) . Dwie takie zaślepki są tylko po stronie pasażera i jedna jest zalana taśmą a druga nie. Czy ktoś miał taki problem?
rys pobrany ze str 7zap(dot)com
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg podłoga.jpg (86.4 KB, 221 wyświetleń)
golabr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 10:09   #70
mawm
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: ecoboost 203 km
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Klimatyzacja

Witam. Mam pytanie jak włączam klimatyzację to leci woda do środka od strony pasażera co mogę z tym zrobić.
mawm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.