Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2010, 23:02   #11
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Dodatek do paliwa???

Ja leje BP Ultimate oraz co 10 tyś dolewam do baku STP (do wtrysków) i nie mam żadnych problemów z odpaleniem auta nawet przy - 25 stopni celcjusza!!!

misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 10:07   #12
JARZAB777
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: piła
Model: C max + fusion USA
Silnik: 1.5 tdci + 2.5 bp
Rocznik: 2017+ 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Dodatek do paliwa???

dolałem coś takiego bo mi sprężynka zaczęła się pokazywać na zimnym silniku dodam że w czasie tych mrozów [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] po próbach jest ok ale na razie jechałem sam jeszcze zobaczę pod obciążeniem 3 os + kierowca

Ostatnio edytowane przez JARZAB777 ; 07-02-2010 o 10:10
JARZAB777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 14:59   #13
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Thumbs up Odp: Dodatek do paliwa???

Bishops Original
Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 19:04   #14
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dodatek do paliwa???

Lepsze paliwo wcale nie ma nizszej temperatury krzepniecie parafiny. To jest to samo paliwo co zwykle tylko ma dolany uszlachetniecz. Celem tego uszlachetniacza jest poprawa pracy silnika, mniejsze ryzyko uszkodzenia wtryskow itd....
Dodatki te nie obnizaja temperatury krzepniecia.
Takze moim zdaniem warto lac dodatki do obnizania temperatury. Tylko trzeba pamietac zeby je lac zanim dojdzie do zakrzepniecia parafiny bo potem to juz za pozno.
Bizonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 19:11   #15
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Dodatek do paliwa???

Cytat:
Napisał roxon1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki koledzy za info. Pozdro
nie dziękuj tylko poszukaj bo jak zaczęły się większe mrozy to pełno o tym było na forum.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 19:44   #16
raffikk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dodatek do paliwa???

tak tak odnośnie paliw tankowałem bp ultimate i co...????zgadnijcie zżelowało...proste.Wcześniej v-power a teraz lotos dynamic i na tym ostatnim bez problemu na v-powerze nieco ciszej jakby pracował ale za to na dynamicu spalanie mi spadło do 5,2 trasa i miasto 5,5l/100km.a leję dodatki liqui moly i jest ok ale stp z antyżelem też w porządku
raffikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 15:46   #17
PL_posta
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 03-12-2009
Skąd: Rzeszów
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dodatek do paliwa???

Ostatnio usłyszałem z ust mechanika z ASO, że nie gorszym dodatkiem od STP jest olej Mixol S w proporcji 1:200, stosowany co 4-5 tankowanie. Ma to zapewnić żywotność wtryskom. Co Wy na to?
PL_posta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 16:24   #18
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dodatek do paliwa???

Dokładnie, o tym też było na forum. Ja się bałem trochę do TDCI wlewać, ale przez moje kombinowanie z wtryskami jeden się zatarł/przytarł. Mechanik kazał mi zalać oleju silnikowego do baku, żeby się przesmarowały, że niby DIESEL to przepali. Chyba trochę przesadził, to nie TDI. Wlałem Mixol przez kilka tańkowań, około 3/4 kubka plastikowego i wydaje mi się, że jakby trochę ciszej chodził, napewno przestał kopcić po ostrym bucie. Ogólnie jakby lepiej. Warto potem moim zdaniem odstawić Mixol i zalać kilka razy STP do czyszczenia wtrysków, bo Mixol ponoć zostawia jakiś nagar na końcówkach wtrysków. To przeczytałem na forum, więc głowy nie daje. Jedyna rzecz, która mnie martwi, to ktoś pisał, że na dnie baku zostaje jakiś osad z Mixolu, białe mleczko. Jak to zassie....to......
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.