Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dodatek do paliwa??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90882)

roxon1 05-02-2010 19:50

Dodatek do paliwa???
 
Witam wszystkich użytkowników moje pytanie brzmi?
Czy mozna dolewać dodatku do paliwa przeciw wytrącaniu się parafiny?
Pytam ponieważ przy poprzednich mrozach przy -18 ciężko odpalał a wiem że to wrażliwy silnik więc nie chce ryzykować.
Moj silnik to 2,0l TDCI

JARASS 05-02-2010 19:56

Odp: Dodatek do paliwa???
 
Polecam ten firmy STP do diesli,sam używam,dostępny m.in. na BP ok. 18zł na cały zbiornik

ciborowski1 05-02-2010 19:56

Odp: Dodatek do paliwa???
 
Można a nawet polecałbym ja leję STP - depresator i od czasu do czasu claner też STP odpalał przy -24 od strzału.

damian0016 05-02-2010 19:58

Odp: Dodatek do paliwa???
 
można lać na stacjach mają tego pełno doradzą który najlepszy albo sugerować się opiniami kolegów z forum :)

roxon1 05-02-2010 20:09

Odp: Dodatek do paliwa???
 
Pytam bo nie byłem pewien tankuje tylko na BP diesel ultimate . Mechanik od wtrysków powiedział mi że wysokiej jakości paliwa nie potrzebują uzdatniaczy to mnie wytrąciło z równowagi.

bambelo 05-02-2010 20:51

Odp: Dodatek do paliwa???
 
Cytat:

Napisał roxon1 (Post 1354602)
Pytam bo nie byłem pewien tankuje tylko na BP diesel ultimate . Mechanik od wtrysków powiedział mi że wysokiej jakości paliwa nie potrzebują uzdatniaczy to mnie wytrąciło z równowagi.

Ja właśnie leje tylko ultimate bez uzdatniaczy i jest o.k nawet jak było -24.... a STP do wtrysków używam co 5 tyś. km

sebapl01 06-02-2010 07:28

Odp: Dodatek do paliwa???
 
Kilka a może nawet kilkanaście razy czytałem już na tym forum, że nawet teoretycznie najlepszej jakości paliwa z renomowanych stacji czasem zawodzą. Dlatego dla świętego spokoju najlepiej dolać jakiś markowy środek podczas mrozów niż potem płacić za czyszczenie układu, odpowietrzanie, wymianę filtrów, itp.

Snajper_881 06-02-2010 08:10

Odp: Dodatek do paliwa???
 
Oczywiście, że tak. Lepsze paliwa nie potrzebują ale nie oznacza to, że nie warto zalać. Wręcz przeciwnie...butelka 20zł a spokój gwarantowany.
Ja również polecam STP.

roxon1 06-02-2010 08:59

Odp: Dodatek do paliwa???
 
Dzieki koledzy za info. Pozdro

Mako2 06-02-2010 20:10

Odp: Dodatek do paliwa???
 
Cytat:

Napisał roxon1 (Post 1354602)
Pytam bo nie byłem pewien tankuje tylko na BP diesel ultimate . Mechanik od wtrysków powiedział mi że wysokiej jakości paliwa nie potrzebują uzdatniaczy to mnie wytrąciło z równowagi.

No to jeszcze trzeba wróżki żeby nam powiedziała które są wysokiej jakości :)
Lej bo tak naprawdę nigdy nie wiesz co zatankujesz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.