Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2022, 14:59   #1
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Samodzielne wgranie oryginalnego softu

Cześć, czy mając viakena oraz forscana i elmconfig mogę sam wgrać/przywrócić oryginalny soft silnika? Czy są gdzieś dostępne różne wersje softu do pobrania?

Dziwnie pracują mi zawory podciśnienia, powiedziałbym że zawór od turbo oraz dwa od przepustnicy pracują odwrotnie niż powinny, zastanawiam się czy nie mam wgranej wersji od pojedynczej przepustnicy, gdzie jest mniej zaworów lub jeszcze innej, bo wszystko jest podłączone poprawnie, a problem pojawił się po wgraniu niby właściwego oryginalnego softu jakiś czas temu.

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2022, 15:14   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,530
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

Tak, tabelka z softem jest na stronie z programem elmconfig.
Wiedza jak, żeby nie zepsuć, na forum.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2022, 15:23   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

O, dzięki Ci bardzo. Jakieś rzeczy elmconfigiem, zegary itp wgrywałem, to o to się raczej nie martwię. Czy wiesz jeszcze może jak dopasować soft do silnika? Chyba że jest opis na stronie, zaraz to sprawdzę.


Ps. Mam numer i wersję swojego sterownika, przeglądam te softy, ale do tego silnika jest bardzo dużo wersji i chyba jeszcze dodatkowe modyfikowane? Czy z dopiskiem oEGR, to będzie wersja egr off? Tak samo nDPF to będzie wersja bez dpf'u? Chcę dobrać najnowszy oryginalny soft do modyfikacji, ja tu przeglądam w międzyczasie, jak ktoś jeszcze rozjaśni to będzie fajnie. Nie wiem czy można znaleźć jakiś kod silnika czy coś jeszcze. Ja mam euro 4 dpf.

Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 09-07-2022 o 16:36
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2022, 16:46   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na screenie jest zaznaczona moja wersja sterownika, mogę wgrać tylko ten soft? Czy mogę wgrać ten wypuszczony rok później, AND zamiast ANC? Mam euro 4 dpf z keylessem, po wgraniu softu nie trzeba nic robić z kluczykami?


Jeszcze raz PS. ale siedzę na działce i zależy mi, żeby coś zrobić z tym autem. Czy mogę wgrać te dwie późniejsze wersje? Oznaczenie "sticking throttle" powinno mieć coś wspólnego z przepustnicą i być może rozwiązuje mój problem, ale ma dopisek QSF, a nie ma keyless? To będzie działać? Mogę to sobie dowolnie wgrywać?

Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 09-07-2022 o 17:12
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2022, 19:29   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....AND zamiast ANC? ...
Ostatnia litera definiuje następstwo (zamienność) softów.
Inna sprawa, że nigdy nikt nie sprawdzał czy wszystkie softy w tabeli były faktycznie stosowane przez Forda (były wgrywane przez IDSa).
Tak więc softy z kolejnymi literami na ostatniej pozycji można wgrywać "w miarę bezpiecznie".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-07-2022 o 17:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2022, 20:18   #6
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

Okej, kolega z forum od modyfikacji wgrywając mi soft jakiś czas temu mówił, że widzi dwie nowsze wersje, ale wgrywa mi to co było fabrycznie, także zakładam że korzystał z podobnej listy lub może i tej. Niestety na tym coś nie chodzi mi odpowiednio z przepustnicą, a widzę że ostatnia wersja ma dopisek na ten temat. Interesuje mnie jeszcze tylko sprawa keylessa, bo wygląda na to, że softy są dzielone na takie z keylessem i bez. Będzie chodzić bezkluczykowo bez takiego dopisku?

Ewentualnie czy wiecie jeszcze co dokładnie oznacza to sticking throttle oraz qsf. Sorry że zawracam głowę, ale muszę się sam tym zająć, niestety mam takie problemy z samochodem, że najpierw mechanicy, elektronicy i warsztaty tubingowe powymiękały i nie potrafiły sobie poradzić próbując wszystkiego, a obecnie po odkryciu ile rzeczy zostało zepsute przy okazji, to już nawet nie chcę go nigdzie zostawiać, bo w kilku miejscach już zaliczyłem kosztowne wtopy.

Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 09-07-2022 o 20:26
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2022, 21:37   #7
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,989
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okej, kolega z forum od modyfikacji wgrywając mi soft jakiś czas temu mówił, że widzi dwie nowsze wersje, ale wgrywa mi to co było fabrycznie
czyli nie za bardzo się orientował co powinien wgrać , po coś są aktualizowane softy i eliminowane błędy z starszej wersji , a czasami tworzone nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tadzio wydaje mi się już jaśniej nie mógł napisać.
Prześlij vin na PW.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2022, 17:18   #8
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

Okej, dzięki za zainteresowanie i pomoc, chciałbym to sam ogarnąć, chociaż na te chwilę przy niektórych czynnościach elmconfig wyrzuca mi błąd i nie mogę znaleźć przyczyny, mam odpowiednią starszaaa wersję viakena oraz ustawione prędkości, wydaje mi się że powinno być okej. Ale jak przy pobraniu softu z pcm wyrzuca błąd, to nie będę próbował nim wgrywać w tej chwili.

Ale odczytał mi taką wersję softu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

25.09.2006, auto jest produkcji 08.2008.

Zaraz napiszę na priv
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2022, 21:53   #9
iskra1411
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-06-2021
Skąd: Łódź
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

Witam. Chciałem uaktualnić soft do mojego FF2 1.6L 2007r. ELMconfig czyta, że mam moduł: 7M51-12A650-AFA oraz numer firmware: I10D4TCA. Pan Tadeusz napisał, że ostatnia litera definiuje następstwo softów. Czy to ma być ostatnia litera w numerze modułu, czy firmware ? Według w/w tabeli do mojego silnika mógłby pasować 7M51-12A650-AFD z firmware 7M51AFD. Czy tak jest w istocie ? Do uaktualnienia oprogramowania zmusza mnie usterka (przypadłość ?), polegająca na lekkim podnoszeniu obrotów przy zmianie biegów. Przez ponad rok czasu od momentu kupna samochodu szukam rozwiązania. Wszelkie podpowiedzi znalezione na forum okazały się niestety nietrafione. Na zagranicznych forach twierdzą, że już z salonu niektóre egzemplarze wyjeżdżały z tą wadą i że taka była intencja twórców oprogramowania, żeby zmiana biegów była płynniejsza. Dla mnie jest to irytujące. Pozdrawiam.
iskra1411 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2022, 08:45   #10
kikson112
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2021
Model: focus c-max 2.0 tdci
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 66
Domyślnie Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu

A ja mam inne pytanie. Czy ktoś może mnie uświadomić co znaczą ndpf, negr, stage 4 itd?
kikson112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.