Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Samodzielne wgranie oryginalnego softu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329844)

Lukasz2525 09-07-2022 14:59

Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
Cześć, czy mając viakena oraz forscana i elmconfig mogę sam wgrać/przywrócić oryginalny soft silnika? Czy są gdzieś dostępne różne wersje softu do pobrania?

Dziwnie pracują mi zawory podciśnienia, powiedziałbym że zawór od turbo oraz dwa od przepustnicy pracują odwrotnie niż powinny, zastanawiam się czy nie mam wgranej wersji od pojedynczej przepustnicy, gdzie jest mniej zaworów lub jeszcze innej, bo wszystko jest podłączone poprawnie, a problem pojawił się po wgraniu niby właściwego oryginalnego softu jakiś czas temu.

Antej 09-07-2022 15:14

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
Tak, tabelka z softem jest na stronie z programem elmconfig.
Wiedza jak, żeby nie zepsuć, na forum.

Lukasz2525 09-07-2022 15:23

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
O, dzięki Ci bardzo. Jakieś rzeczy elmconfigiem, zegary itp wgrywałem, to o to się raczej nie martwię. Czy wiesz jeszcze może jak dopasować soft do silnika? Chyba że jest opis na stronie, zaraz to sprawdzę.


Ps. Mam numer i wersję swojego sterownika, przeglądam te softy, ale do tego silnika jest bardzo dużo wersji i chyba jeszcze dodatkowe modyfikowane? Czy z dopiskiem oEGR, to będzie wersja egr off? Tak samo nDPF to będzie wersja bez dpf'u? Chcę dobrać najnowszy oryginalny soft do modyfikacji, ja tu przeglądam w międzyczasie, jak ktoś jeszcze rozjaśni to będzie fajnie. Nie wiem czy można znaleźć jakiś kod silnika czy coś jeszcze. Ja mam euro 4 dpf.

Lukasz2525 09-07-2022 16:46

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na screenie jest zaznaczona moja wersja sterownika, mogę wgrać tylko ten soft? Czy mogę wgrać ten wypuszczony rok później, AND zamiast ANC? Mam euro 4 dpf z keylessem, po wgraniu softu nie trzeba nic robić z kluczykami?


Jeszcze raz PS. ale siedzę na działce i zależy mi, żeby coś zrobić z tym autem. Czy mogę wgrać te dwie późniejsze wersje? Oznaczenie "sticking throttle" powinno mieć coś wspólnego z przepustnicą i być może rozwiązuje mój problem, ale ma dopisek QSF, a nie ma keyless? To będzie działać? Mogę to sobie dowolnie wgrywać?

tedi_k 09-07-2022 19:29

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 3416885)
....AND zamiast ANC? ...

Ostatnia litera definiuje następstwo (zamienność) softów.
Inna sprawa, że nigdy nikt nie sprawdzał czy wszystkie softy w tabeli były faktycznie stosowane przez Forda (były wgrywane przez IDSa).
Tak więc softy z kolejnymi literami na ostatniej pozycji można wgrywać "w miarę bezpiecznie".

Lukasz2525 09-07-2022 20:18

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
Okej, kolega z forum od modyfikacji wgrywając mi soft jakiś czas temu mówił, że widzi dwie nowsze wersje, ale wgrywa mi to co było fabrycznie, także zakładam że korzystał z podobnej listy lub może i tej. Niestety na tym coś nie chodzi mi odpowiednio z przepustnicą, a widzę że ostatnia wersja ma dopisek na ten temat. Interesuje mnie jeszcze tylko sprawa keylessa, bo wygląda na to, że softy są dzielone na takie z keylessem i bez. Będzie chodzić bezkluczykowo bez takiego dopisku?

Ewentualnie czy wiecie jeszcze co dokładnie oznacza to sticking throttle oraz qsf. Sorry że zawracam głowę, ale muszę się sam tym zająć, niestety mam takie problemy z samochodem, że najpierw mechanicy, elektronicy i warsztaty tubingowe powymiękały i nie potrafiły sobie poradzić próbując wszystkiego, a obecnie po odkryciu ile rzeczy zostało zepsute przy okazji, to już nawet nie chcę go nigdzie zostawiać, bo w kilku miejscach już zaliczyłem kosztowne wtopy.

SRS 09-07-2022 21:37

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 3416901)
Okej, kolega z forum od modyfikacji wgrywając mi soft jakiś czas temu mówił, że widzi dwie nowsze wersje, ale wgrywa mi to co było fabrycznie

czyli nie za bardzo się orientował co powinien wgrać , po coś są aktualizowane softy i eliminowane błędy z starszej wersji , a czasami tworzone nowe :)

Tadzio wydaje mi się już jaśniej nie mógł napisać.
Prześlij vin na PW.

Lukasz2525 10-07-2022 17:18

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
Okej, dzięki za zainteresowanie i pomoc, chciałbym to sam ogarnąć, chociaż na te chwilę przy niektórych czynnościach elmconfig wyrzuca mi błąd i nie mogę znaleźć przyczyny, mam odpowiednią starszaaa wersję viakena oraz ustawione prędkości, wydaje mi się że powinno być okej. Ale jak przy pobraniu softu z pcm wyrzuca błąd, to nie będę próbował nim wgrywać w tej chwili.

Ale odczytał mi taką wersję softu

https://i.ibb.co/RHHctfL/20220710-180053.jpg

25.09.2006, auto jest produkcji 08.2008.

Zaraz napiszę na priv

iskra1411 20-07-2022 21:53

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
Witam. Chciałem uaktualnić soft do mojego FF2 1.6L 2007r. ELMconfig czyta, że mam moduł: 7M51-12A650-AFA oraz numer firmware: I10D4TCA. Pan Tadeusz napisał, że ostatnia litera definiuje następstwo softów. Czy to ma być ostatnia litera w numerze modułu, czy firmware ? Według w/w tabeli do mojego silnika mógłby pasować 7M51-12A650-AFD z firmware 7M51AFD. Czy tak jest w istocie ? Do uaktualnienia oprogramowania zmusza mnie usterka (przypadłość ?), polegająca na lekkim podnoszeniu obrotów przy zmianie biegów. Przez ponad rok czasu od momentu kupna samochodu szukam rozwiązania. Wszelkie podpowiedzi znalezione na forum okazały się niestety nietrafione. Na zagranicznych forach twierdzą, że już z salonu niektóre egzemplarze wyjeżdżały z tą wadą i że taka była intencja twórców oprogramowania, żeby zmiana biegów była płynniejsza. Dla mnie jest to irytujące. Pozdrawiam.

kikson112 21-07-2022 08:45

Odp: Samodzielne wgranie oryginalnego softu
 
A ja mam inne pytanie. Czy ktoś może mnie uświadomić co znaczą ndpf, negr, stage 4 itd?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.