Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2010, 08:19   #21
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Cytat:
Napisał Aro_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja myślę, że trochę nie macie racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawienie temperatury na wyświetlaczu to nie jest temperatura nadmuchu
To jest temp. jaka ma panować w samochodzie.
Może i tak, tylko w samochodzie nie ma czujnika (czujników) temperatury wewnętrznej. Są tylko w nadmuchach + nasłonecznienie pod przednią szybą.

Pzdr.
m-cin

m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 08:35   #22
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Cytat:
Napisał fumfel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niech wypowiadają się już może fachowcy bo....ciężko się robi.
Cytat:
Napisał fumfel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wiele wyjaśnia
Niestety nie mogę tam doczytać, czy wyłączenie AUTO w autoklimie pozostawia "logikę temperaturową", czy nie.

Ostatnio edytowane przez Kristoforos ; 08-09-2010 o 11:37
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 09:02   #23
Aro_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i tak, tylko w samochodzie nie ma czujnika (czujników) temperatury wewnętrznej. Są tylko w nadmuchach + nasłonecznienie pod przednią szybą.
Są czujniki temperatury w środku - w kilku miejscach - m.in. pod nogami kierowcy i pasażera
Aro_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 09:51   #24
Karol9
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Krotoszyn
Model: był S-max i jest Pug 508SW
Silnik: 2.0 HDI 163 kuni
Rocznik: 2013
Postów: 89
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Z tymi wewnętrznymi czujnikami temp to ciekawa sprawa - czy ktoś wie gdzie są te czujniki i ile ich jest ?
Karol9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 11:01   #25
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Cytat:
Napisał Aro_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są czujniki temperatury w środku - w kilku miejscach - m.in. pod nogami kierowcy i pasażera
A może wskażesz mi na schemacie samochodu, gdzie one są? Bo leży jeden przede mną i tam jak wół stoi:

"czujnik temperatury powietrza nawiewu na nogi" (2x)
"czujnik temperatury powietrza nawiewu środkowego" (2x)
"czujnik temperatury parownika"
"czujnik nasłonecznienia"

Te czujniki są podłączone do modułu układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji...

Już kiedyś była dyskusja na ten temat - innych czujników nie ma.

Pzdr.
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 12:01   #26
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"czujnik temperatury powietrza nawiewu środkowego" (2x)
Jak klima jest dwustrefowa to czujniki powinny być raczej w bocznych nawiewach...
A swoją drogą to ciekawe co wydmuc***e środkowy nawiew, gdy kierowca i pasażer ustawią inne temperatury, powietrze o uśrednionej temperaturze? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko wtedy te czujniki by "głupiały" i oszukiwały układ sterowania, co moim zdaniem potwierdza, że powinny być po bokach, nie w centrum
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 12:45   #27
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A swoją drogą to ciekawe co wydmuc***e środkowy nawiew, gdy kierowca i pasażer ustawią inne temperatury, powietrze o uśrednionej temperaturze? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego są dwa - po jednym na stronę.

W ogóle to mam deja vu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sporo na temat klimy było już powiedziane, np.:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pzdr.
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 13:09   #28
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogóle to mam deja vu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sporo na temat klimy było już powiedziane, np.:
Ba, nawet w tamtym wątku zapytałem o podobną sprawę (ostatecznie nic się nie dowiedziałem). Ale tam dyskusja generalnie dotyczyła klimy i koniec końców była o wszystkim i o niczym, a skończyła się dyskusją nt. czujników temperatury.
I tu teraz też o czujnikach... , a generalnie nie o to pytałem w poście uruchamiającym wątek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 09:46   #29
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Zaczynam kumać tę klimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pobawiłem się w różne ustawienia i stwierdzam, że "logika temperaturowa" działa także przy wyłączeniu trybu AUTO.
Np. robiłem tak: jadę z wyłączonym trybem AUTO i wyłączoną A/C i ustawiam na 19 stopni, przy 12 stopniach na zewnątrz. I jest OK, lekkie dogrzanie, jest przyjemnie. W pewnym momencie włączam A/C, pozostawiając siłę nawiewu i temperaturę niezmienione. Najpierw robi się dużo zimniej (klima ruszyła niemal od razu, a nagrzewnica dopiero się rozkręca), ale po minucie, dwóch, znów w środku panuje przyjemna temperatura (czas musiał minąć, by: 1. czujnik temperatury zauważył, że na kratkach wentylacyjnych pojawiła się dużo niższa temperatura, 2. system zareagował decyzją podniesienia temperatury nagrzewnicy 3. nagrzewnica osiągnęła wyższą temperaturę, by na kratkach wentylacyjnych znów osiągnąć docelową temperaturę).
Wprawdzie nie wiem, jak działa nagrzewnica, ale to już mnie nie grzeje... ;-) ważne, że działa.
Tak więc chyba wszystko jest zgodnie z logiką, tylko trzeba wziąć poprawkę na to, że nagrzewnica nie jest tak elastyczna w zmianie temperatury, jak klima (która albo jest włączona i działa praktycznie od razu, albo jest wyłączona).

Jak dla mnie, EOT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 17:29   #30
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Auto-klimatyzacja: jak działa, gdy wyłączamy AUTO?

Ponieważ zrobiło się cieplej na wiosnę temperatura 18-22 to można by było jeżdzić tylko z nadmuchem z zewnątrz nie włączając w ogóle panelu klimy,próbowałem za nic nie leci samoczynnie powietrze,czy da się coś zrobić z tym.Dawniej np.F 125,Polonezie włosy dęba stawały bez dmuchawy a tu cały czas musi chodzić chociaż na jednej kresce.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.