Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2013, 09:19   #131
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,985
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I zdziwiłbyś się jak ten diesel pięknie chodzi na OR, w porównaniu do tych "gold" i innych premium syfów ze stacji.
Znam człowieka który jeździł Transitem 2,5D (pompa rotacyjna Bosch podobna do pomp VP w tddi) lejąc rzepak. Był bardzo zadowolony (jeździł nawet do UK kilka razy), ale... krótko. Filtr paliwa zatykał mu się co kilka tysięcy, wiec go w końcu... usunął. I pompa padła po 10.000 km.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 09:27   #132
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Ja tez się cieszę, że mam ten silnik, bo prędzej mi się całe auto rozdupcy, niż motor padnie, ale za biedny jestem na ewentualne konsekwencje, bo nie uwierzę, że taki olej nic silnikowi i podzespołom nie robi na dłuższą metę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 09:37   #133
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,985
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo nie uwierzę, że taki olej nic silnikowi i podzespołom nie robi na dłuższą metę.
To prawda. Jak ktoś chce jeździć tanio i lać wszystko co popadnie do zbiornika, to niech kupi sobie Lanz-Bulldoga. On łyka wszystko... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 09:40   #134
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Był bardzo zadowolony (jeździł nawet do UK kilka razy), ale... krótko. Filtr paliwa zatykał mu się co kilka tysięcy, wiec go w końcu... usunął. I pompa padła po 10.000 km.
Jeśli lał pofrytkowy, nawet przefiltrowany - nie dziwię się. To wbrew pozorom nie jest dobry pomysł, drobinek skrobii nie da się tak łatwo i całkowicie odfiltrować.
Na zwykłym OR nie ma prawa coś takiego się dziać - oleje spożywcze, jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do celów spożywczych, muszą spełniać wyśrubowane normy, ich klarowność widać gołym okiem.
Pisanie o czymś takim na forum jest niebezpieczne ze względu na smutnych panów z urzędu skarbowego, ale ja również mógłbym powiedzieć że znam osoby które zrobiły na OR tysiące kilometrów - nie tysiąc, nie dwa, nie dziesięć - ale dziesiątki tysięcy, i silnikom nic nie jest, i działają do dziś. Nawet widziałem silnik który został rozebrany przy okazji remontu przy przebiegu ok. 450 tyś km - końcówki wtryskiwaczy były jak nowe.

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo nie uwierzę, że taki olej nic silnikowi i podzespołom nie robi na dłuższą metę.
Twoja wola, nikt Cię nie zmusza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jeśli coś, co się lepiej spala (dodatkowe cząsteczki tlenu), lepiej smaruje, i jest w pełni ekologiczne miałoby zabijać silnik, to ja nie chcę żyć w takim świecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 10:46   #135
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

mimo że temat umarł to problem co tankować pozostał, do poczytania
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 16:56   #136
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Ciekawy wątek Szejka.Ahmeda (przydałaby się aktualizacja...) uzupełniający plik PDF zapodany przez czeslaw555

W TYM PDF czytamy m.in.
Cytat:
- stosowanie do paliw klasy PREMIUM wszelkich uszlachetniających dodatków do paliw, na pewno nie
polepszy jego właściwości. Stosowanie dobrych dodatków może mieć sens tylko w przypadku paliwa
dostatecznej lub złej jakości
...i tu rodzi się moje pytanie. Lepiej tankować Premium/Gold (gatunek 1) czy może Zwykłe Paliwo (gatunek 2) z dodatkiem uszlachetniającym np. Millers Oils Diesel Power ECOMAX?
A może jednak premium/gold + dodatek uszlachetniający??

Ważne - nie chodzi mi o oszczędności tylko o maksymalne wydłużenie w czasie bezproblemowej eksploatacji silnika z CR. Ciekawią mnie wasze opinie...
Testów na potwierdzenie jednego z wariantów z mojego zapytania brak, pozostaje teoria...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 17:08   #137
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

ja kiedyś po zgłębieniu tematu tankuję jednak przemiennie paliwo, raz Premium, raz zwykłe i dodaję co ok 10-12 tys.km dodatek do paliwa. Macham sporo km. i nie zauważyłem niczego złego. Unikam Orlenu.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 02-01-2014 o 10:52
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 21:27   #138
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Tankuję na shellu zwykłą ropę, dolewam co tankowanie ok. 150ml. mixolu na zbiornik. Silnik pracuje ciszej jest bardziej dynamiczny, a latem nie mam problemu z odpalaniem ciepłego silnika - nie zawieszają się obroty - co przed dolewaniem dość często miało miejsce. Nie ma szarpania przy ok.2000 obrotów - zmienia się tylko dzwięk pracy silnika. Przed dolewaniem na tej samej trasie praca - dom palił ok.7.5 l teraz nie przekracza 7litrów, a ostatnio nawet 6.5 litra.
Nasze paliwo gold verva itp jest suche ,a układ wtryskowy jest smarowany tylko ropą. Suche paliwo = szybsze zużycie wtrysków , pompy CR
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 08:54   #139
manqt
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 140
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Ja w swojej foce zauważyłem wzrost konsumpcji vervy w porównaniu ze zwykłym eko-dieslem więc odpuściłem sobie te wynalazki i leje zwykły on z Orlenu plus co drugie tankowanie dodatek do on i jest ok.
__________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
manqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 21:40   #140
Mish
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2014
Model: Fiesta
Silnik: 666
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Na Shellu nigdy nie tankowałam, zawsze wlewam paliwo na Statoilu. Miesiąc temu zauważyłam na ich stacji diesla arktycznego gold, a tak dokładniej to polecił mi go pracownik tej stacji zapewniajac, że nawet przy syberyjskich mrozach da radę. Dla mnie to nowość, ale widziałam certyfikat, który potwierdza te rewelacje. Wybieram się niedługo na wschód. Chętnie sobie to paliwo przetestuję.
Mish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.