Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2007, 22:53   #1
rudyeastwdzz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2007
Skąd: Łódź
Postów: 15
Domyślnie Lpg

dzisiaj zauwazyłem kolejny problem niewiem co sie dzieje z tym nie mam zielonego pojecia mam lpg i normalnie pali na Gazie na przycisku I przelacze na 0 no zapala rownież ale jak przelacze na przycisk II i chce zapalic zapala za moment sie dławi i gasnie a pedałem gazu pukam i nic ....mam do wyregulowania gaz gaz na bank jest na przycisku I a benzynka na II pozdrawiam

__________________
Yeahhhh
ok4min
0 błedów
najszybszy bezblednie:]
yeahh
25.01;/ prakt I proba oblana
rudyeastwdzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2007, 08:30   #2
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie

rudyeastwdzz, :fcp14 A zauważyłeś, że jest nieco zimniej na dworze/polu, niż było nie tak dawno temu? Silnik zasilany gazem ZAWSZE powinien być odpalany na benzynie, a to dlatego, aby podgrzała się ciecz chłodząca, która przepływa przez reduktor/parownik. W tym to reduktorze/parowniku LPG z postaci ciekłej - w takiej postaci tankujesz - przechodzi w postać gazową i w mieszaninie z powietrzem pozwala się łaskawie zapalić iskrze ze świecy. Przy kombinacji, którą opisałeś - po prostu zalewasz silnik i "po ptokach"... :fcp4
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2007, 17:35   #3
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

dresat, nie wiem jak ty wykoncypowałeś, że on zalewa silnik. Napisał, że odpala mu i zaraz gaśnie w pozycji II, czyli w pozycji przełączenia na benzynę. Gaz w tej pozycji jest odcięty, więc co ma do tego cały Twój wywód? Moim zdaniem rudyeastwdzz, powinieneś zalać z 10 litrów benzyny, być może jakiegoś preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy, po czym przejechać ze 100km na samej benzynie i będzie git.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 08:00   #4
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie

llechu, Ano, tak to wykoncypowałem, że: Kolega odpala na zimnym silniku na gazie - własciwie ciekłym, przełącza na pozycję II i do tego daje po pedale gazu...Przeczytaj Jego posta jeszcze raz uważnie.
I jeszcze zechciej mi objaśnić, co mają wtryskiwacze benzyny do pracy silnika na gazie? Przecież do gazu są chyba oddzielne wtryskiwacze? To ten zalecany przez Ciebie specyfik jak ma pomóc dla gazu? :fcp4
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 21:15   #5
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

dresat, zdarza się, że pomimo przełączenia na emulator wtryskiwaczy (czyli do wtryskiwaczy impulsy elektryczne nie dochodzą), silnik spala benzynę (przez to trudno też dobrać ustawienia składu mieszanki w instalacji LPG bo nie wiadomo ile właściwie tej benzyny leci do cylindrów). Wiele osób się nad tym zastanawiało i ktoś objaśnił, że dzieje się tak dlatego, że zapieczone od nieużywania wtryskiwacze nie domykają się i podciśnienie wysysa benzynę z listwy, w której przecież cały czas pompa ją pompuje. Dlatego warto wtryskiwacze benzyny mieć sprawne. Prawdę mówiąc nie wiem na ile ta teoria jest prawdopodobna, ale uznałem ją za wiarygodną. Ponoć nawet osobom, które sobie pomontowały wyłączniki pompy paliwowej benzynę wysysało z baku :-) - ale w to już mniej wierzę.

A posta autora wątku przeczytałem jeszcze raz i:
Cytat:
ale jak przelacze na przycisk II i chce zapalic zapala za moment sie dławi
oraz:
Cytat:
benzynka na II pozdrawiam
Więc problem jest z odpalaniem na benzynie moim zdaniem a nie na LPG.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 21:59   #6
rudyeastwdzz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2007
Skąd: Łódź
Postów: 15
Domyślnie

dzisiaj pokazalem znajomemu i powiedział ze instalacje robił jakiś d****l gaz jest na I benzyna na O a spalanie do zera jest na II widac ze ktos dobrze podłaczył... hmmm dzisiaj jeszcze bylem na regulacji gazu i mam parownik do wymiany i swieczki albo cewke jak sprawdzic czy cewka jest dobra ( gaz strzela)
__________________
Yeahhhh
ok4min
0 błedów
najszybszy bezblednie:]
yeahh
25.01;/ prakt I proba oblana
rudyeastwdzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 08:36   #7
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie

Cytat:
Napisał rudyeastwdzz
i mam parownik do wymiany i swieczki albo cewke jak sprawdzic czy cewka jest dobra ( gaz strzela)
Oszczędzisz sobie i nam sporo czasu, wymieniając po prostu te elementy, które przedstawiasz w poście. Jeśli gaz strzela, to na pewno trzeba wymienić ZWŁASZCZA świeczki, kabelki i filtr powietrza. Cewce może nic nie być... :fcp4
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.