Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2010, 09:16   #1
Młynek
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-05-2008
Skąd: Warszawa Ursus
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

Od kilku dni pojawił się u mnie problem z klimą. Raz działa, a drugi raz nie. Wydaje mi się natomiast, że sprężarka za każdym razem pracuje.
Podjechałem z tym problemem do speców od klimy sprawdzili szczelność nabili czynnikiem z kontrastem, powiedzieli że układ jest szczelny choć było troszkę mniej gazu niż powinno.

Wyjechałem od nich po 3 minutach zorientowałem się że klima nie działa. Odwiozłem rodzinkę do domu i wracam. Jak tylko ruszyłem klima zaczęła chłodzić aż miło, ale i tak podjechałem do serwisu. Spece powiedzieli, że po nabiciu klima musiała "się wzbudzić", żebym jeździł.

Ale problem znowu się powtarza, raz nie działa (czuję opór włączającej się sprężarki) a raz działa.
Podpinam pod VAG'a - brak błędów.
Pytanie: co może być powodem, tym bardziej, że VAG nie wykazuje błędów. Kiedyś jak był problem z ciśnieniem, Vag pokazywał błąd czujnika ciśnienia, a teraz nic. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Regulamin $23
Młynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 10:16   #2
kacyk87
ford::average
 
Avatar kacyk87
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: ropczyce
Model: Ford galaxy
Silnik: 1,9 tdi 115km/150km
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

powiedz mi taka rzecz cz podczas jazdy chłodzi
kacyk87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 12:59   #3
Młynek
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-05-2008
Skąd: Warszawa Ursus
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

Nie ma żadnego znaczenia czy jadę, czy stoję, jak działa to niezależnie od tego czy się poruszam jest ok a jak przestaje działać nic nie pomaga, ani wyłączanie climatronika ani zmiana temperatur na max w górę i w dół. Co ciekawe od kilku dni jak zrobiło się chłodnie klima działa cały czas dobrze, ale to mnie tym bardziej martwi, że zostanę niemiło zaskoczony podczas wakacji, a wybieram się do Chorwacji gdzie bywa dosyć ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Młynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 15:27   #4
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

dopuść czynnika. właściwie to sprawdź najpierw ilość.
Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 10:04   #5
Młynek
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-05-2008
Skąd: Warszawa Ursus
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

Niestety mam wrażenie że to coś poważniejszego. Okazuje się, że jak wyłączam i włączam klimatyzację to sprężarka zaczyna wydawać dziwne odgłosy jakby chciała a nie mogła zaskoczyć, wyłączyłem klimę żeby jej nie zatrzeć i dziś jadę po raz kolejny do "klimiarzy"
__________________
Regulamin $23
Młynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 09:37   #6
Młynek
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-05-2008
Skąd: Warszawa Ursus
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 88
Angry Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

Niestety dwóch niezależnych fachowców potwierdziło smutną dla mnie diagnozę. Sprężarka pomimo, że się kręci nie daje ciśnienia. Konieczna wymiana sprężarki,i osuszacza. Przy okazji muszę wymienić też wentylator chłodnicy bo się przyciera i nie byłoby ciekawie gdybym wykończył kolejną sprężarkę. Dodatkowo ponieważ w zeszłym roku już była łatana chłodnica klimy, wymieniam też chłodnicę.
Koszt regenerowanej sprężarki i nowych pozostałych części z przesyłką wyniósł mnie 1100 zł
Oczyszczenie układu, wymiana elementów oraz nabicie klimy 700 zł.
Koszty podaję informacyjnie dla "potomnych"
__________________
Regulamin $23
Młynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 13:29   #7
malgosiakgb
ford::beginner
 
Imię: Małgorzata
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Dania
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCi Titanium 150
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

Podepnę się pod temat bo wyczytałam że "łatana chłodnica klimy" a mnie klimiarz dzisiaj powiedział że muszę wymienić na nową i koszt takowej chłodnicy (1,9 TDI 110) to około 500 zł plus nabicie i robocizna daje prawie 900 zł. Jakiś czas temu klimiarz nabił klimę czynnikiem z kontrastem i klima chłodziła jakieś 1,5 miesiąca i wtedy okazało się że jest przeciek w chłodnicy. Co teraz robić, czy rzeczywiście wymienić na nową, czy może kupić tańszą z Allegro, czy może szukać kogoś żeby załatał ? Pomóżcie fachową radą. Z góry dziękuję.
malgosiakgb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 15:13   #8
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

Zależy jak długo planujesz tym autem jeździć, jeśli jeszcze dwa-trzy lata to warto kupić nową bo jak widzisz robocizna to prawie połowa całości a nie ma gwarancji, że połatana chłodnica za jakiś czas nie puści w innym miejscu i wtedy znów zapłacisz za robociznę.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 21:42   #9
malgosiakgb
ford::beginner
 
Imię: Małgorzata
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Dania
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCi Titanium 150
Rocznik: 2010
Postów: 21
Talking Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

Dziękuję za radę. Teraz muszę się zastanowić czy będę tym autem jeździć dłużej czy może zamienię na młodsze a jeśli zamienię to problem chłodnicy sam się rozwiąże
malgosiakgb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 07:37   #10
Młynek
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-05-2008
Skąd: Warszawa Ursus
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - brak błędów a działa kiedy chce

U mnie niestety potwierdził się najgorszy scenariusz - tzn. najdroższy. Zatarta sprężarka. Jestem już po naprawie która kosztowała mnie łącznie ponad 2 tys. zł!!!!! Wymieniłem sprężarkę (regenerowana) oraz nowy oszuszacz, czujnik ciśnienia, skraplacz i wentylator, do tego czyszczenie układu wymiana części i nabicie.

Przy okazji klimiarz przedstawił mi ciekawą przypuszczalną diagnozę usterki. Obie chłodnice były ponoć straszliwie zasyfione. Całe nabite piaskiem, przez co wentylator chodził ciągle na 2 biegu a i tak nie dawał rady, co powodowało zbyt duże ciśnienie na sprężarce która się zatarła. Dodatkowo wentylator był już w stanie agonalnym i wolałem go wymienić żeby nie było powtórki z rozrywki. (piszczał i prawdopodobnie nie pracowała na pierwszym biegu - choć nie do końca w to wierzę, bo VAG nic nie wskazywał).

Jest też opcja że sprężarka padła przez swój wiek (samochód ma przejechane ponad 300 tys.km) a to i tak sporo jak na te sprężarki.

Przy okazji zainteresowanym mogę polecić gościa który regeneruje sprężarki. Ja zapłaciłem 530 zł przy zwrocie mojej zatartej.
__________________
Regulamin $23
Młynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.