Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2007, 18:06   #1
zielonygda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Mondeo 2.0 TDCi 130KM 2003r - wibracje przy przyspieszaniu

Jak w profilu: 2003, 2.0 TDCi (6-biegów) 130KM 330Nm, przebieg aktualnie 164 kkm

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz wyniki z hamowni...
Pomiar pierwszy na 4 biegu:
PMAX = 143 KM, NMAX=319 Nm

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomiar drugi na 4 biegu:
PMAX = 144 KM, NMAX=318 Nm

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomiar trzeci na 5 biegu:
PMAX = 148 KM, NMAX=329 Nm

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na ostatnim pomiarze widać wyraźnie, że coś jest nie tak :-(
Czy ktoś ma pomysł co to może być?

Podczas przyspieszania na piątce (gaz w podłodze i nie tylko), jest to odczuwalne w sposób jak bym na chwilę podniósł nagle nogę z gazu i znowu wcisnął do końca.

Dodatkowo jakiś czas temu wymieniałem rurę od intercoolera, bo się przedziurawiła. Mniej więcej od tego czasu gdy przekraczam 2000 obrotów, czuć mocną wibrację, słychać ją (mogę nagrać na dyktafon jeśli zajdzie taka potrzeba), a w zależności od biegu, wibracja ustaje przy 2500-3000 obrotów.

Dziwi mnie nadmiar mocy, hamownia jest nowiuteńka więc chyba to nie jest wina hamowni - moment obrotowy zdaje się trzymać OK. Wygląda na to, jakby ten chwilowy nadmiar mocy powodował jej nagły spadek...

EDIT: Podałem linki obrazków do innego serwera, bo ten jak zwykle padł...

zielonygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 13:59   #2
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie

Witam !
Nie znam akurat sterowania tego silnika, ale w innych, dziura w mocy często zdarza się przy zakłóceniach ze strony czujnika ciśnienia doładowania i potencjometru pedału gazu.
pozdrawiam
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2007, 00:13   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

zastrzegam ze nie jestem specjalista Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale taki efekt jest typowy dla "efektu falowego"
czy aby te oscylacje nie maja stalego okresu??
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2007, 22:29   #4
zielonygda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie

kicaj: efekt falowy czyli? i możesz bardziej się rozpisać co masz na myśli pisząc o stałym okresie?

dodam jeszcze, że w serwisie forda powiedzieli, że to normalne w tych silnikach...
zielonygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.