Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2010, 17:00   #21
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To w końcu zapłonu czy samozapłonu??
czepiasz się słówek, wiesz o czym piszę, o konkretnych wartościach tylko nie o samym fakcie,
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale alternator nadal pracuje i z tego co mi wiadomo dostarcza prąd do pompy a wtedy pompa podaje paliwo.
pompa jest napędzana mechanicznie, od wału głównego, nie elektrycznie,
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypraszam sobie. Nauczyciel Podstaw konstrukcji maszyn.
Ty sobie wypraszasz czy nauczyciel?? PKM ma niewiele wspólnego z silnikiem, jednak gość nie mając wiedzy nie powinien robić Ci wody z mózgu. Bajek napisał Ci co się dzieje z paliwem, trzymaj się tego co mówi Bajek nie ktoś od liczenia wytrzymałości belki czy ilości zwojów potrzebnych dla utrzymania stabilności gwintu.
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sory, pomyliłem z powietrzem.
ale to jest zbyt duża pomyłka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zmienia całkowicie sens Twoich dotychczasowych wypowiedzi. a to zdanie właściwie im zaprzecza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wy wiecie swoje a ja wiem swoje. I niech tak zostanie.
nie kolego. My wiemy Ty nie wiesz. Wbrew temu co myślisz staramy się zrobić tak, żebyś i Ty wiedział. Jak masz chęć to chętnie poszukam danych na temat temp SAMOzapłonu i zapłonu, jednak w necie, bo moje notatki ze szkoły (więc i z ćwiczeń) zostały bardzo daleko ode mnie.
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jeśli sam olej silnikowy dostaje zapłonu w komorze spalania silnika Diesla to jakim cudem silnik może pracować na samym oleju silnikowym i to w dodatku przy takich prędkościach obrotowych??
tego pytania nie rozumiem, pewnie źle zbudowałeś zdanie. Krótko pisząc, nie może pracować tak samo, pracuje dużo gorzej, jednak pracuje.

subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:09   #22
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa jest napędzana mechanicznie, od wału głównego, nie elektrycznie,
Tu akurat nie ma znaczenia. Bo Bajek pisał:
Cytat:
Napisał Bajek
Ale przecież tam nie ma oleju napędowego, kluczyk jest wyjęty, więc paliwo nie jest podawane - odcięta jest pompa paliwa.
Więc nie zgadzam się z nim, że pompa przestaje podawać ON do wtrysków.
Więc silnik nie może pracować na samym oleju silnikowym, tak?? Tzn, jakoś by tam klekotał.
O to od początku mniej więcej mi chodzi!!

Nauczyciel starej daty, myślałem, że coś powie dokładnego na ten temat.

Cytat:
Napisał subratri
tego pytania nie rozumiem, pewnie źle zbudowałeś zdanie. Krótko pisząc, nie może pracować tak samo, pracuje dużo gorzej, jednak pracuje.
Chodzi o to, że silnik na samym oleju silnikowym nie rozwinie takich prędkości obrotowych, tak?
A rozwija takie prędkości ponieważ i ON i olej silnikowy jest dostarczany do komory spalania?
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:14   #23
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Tak czytam i nie mogę wyjść z podziwu,niektórzy powinni się porządnie do nauki przyłożyć albo conajmniej conieco poczytać na temat silników diesla,oleju napędowym i oleju silnikowym jak i ogólnie o olejach toomekk6 wypisujesz takie brednie że nie wiem czy śmiać się czy płakać. Jeśli faktycznie masz takiego nauczyciela to zastanawia mnie jakim cudem jest on jeszcze nauczycielem.
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:21   #24
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc silnik nie może pracować na samym oleju silnikowym
może!!
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hodzi o to, że silnik na samym oleju silnikowym nie rozwinie takich prędkości obrotowych, tak?
rozwija nawet dużo większe, DUŻO większe, grożące przekręceniem silnika. Nie osiąga jednak takiej mocy jak trzeba bo paliwo liche,
Cytat:
Napisał Assan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
faktycznie masz takiego nauczyciela to zastanawia mnie jakim cudem jest on jeszcze nauczycielem.
gość jest od czego innego po prostu i poskładał jakieś szczępy informacji - błędnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Assan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toomekk6 wypisujesz takie brednie że nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Wiesz Assan, z tą wiedzą nikt się nie rodzi, i jest bardzo daleka od intuicyjnej... Młodość odpowiedzialna za niedopuszczanie w prosty sposób wiedzy innej niż tej uznanej za prawdziwą - błędnie uznanej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:31   #25
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał Assan
Tak czytam i nie mogę wyjść z podziwu,niektórzy powinni się porządnie do nauki przyłożyć albo conajmniej conieco poczytać na temat silników diesla,oleju napędowym i oleju silnikowym jak i ogólnie o olejach toomekk6 wypisujesz takie brednie że nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Dobrze, że ty tak wszystko wiesz!

Cytat:
Napisał Assan
niektórzy powinni się porządnie do nauki przyłożyć albo conajmniej conieco poczytać na temat silników diesla
A Ty trochę od ortografii.

Ja cały czas się uczę. Ale niestety nie mam dokładnie omówionego silnika, jego podzespołów itp. Bo niestety mój profil jest zbyt ogólny. Ale dobra, czepiajcie się dalej.


A to, że brnąłem w dyskusję błędnie pokierowany przez nauczyciela to już nie moja wina.
A Wy od razu mnie zgnoiliście. Ale cóż, tak jest na tym forum. Nie tylko ja to zauważyłem.

Ja dopiero się uczę. Wiem, że jeszcze mało wiem ale ku*rde mam dopiero 19 lat i to nieskończone jeszcze.

Pozdro i do widzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miło było...

Ostatnio edytowane przez toomekk6 ; 14-12-2010 o 17:37
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:32   #26
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

subratri wiesz dobrze że ja to wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,ale jak mówi Ci 20 ludzi że jesteś pijany to znaczy że tak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,kolega idzie w zaparte i tak jakby ma klapki na oczach,w jednym kierunku idzie i nie przyjmuje żadnych informacji (może nie chce?)

toomekk6 po co się obrażasz? czy internet służy wyłącznie do takich dyskusji? jest cała masa miejsc w sieci gdzie znajdziesz wszystko na temat poruszony tutaj,powiem Ci że napisane przez ludzi kompetentnych,znających się na tym doskonale,tylko do tego trzeba checi. Jeśli chcesz tu kogoś zagiąć wiedzą to niestety ale musisz ją najpierw zdobyć,pogrzebać poszukać i wtedy pisać ale tak jak jest faktycznie

Ostatnio edytowane przez Assan ; 14-12-2010 o 17:37
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:35   #27
Bajek
ford::average
 
Avatar Bajek
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Genewa
Model: LII
Silnik: V6
Rocznik: 02
Postów: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc nie zgadzam się z nim, że pompa przestaje podawać ON do wtrysków.
Czyli Ty twierdzisz, że jeżeli odetnie się dopływa paliwa do pompy/wtryskiwaczy np poprzez odłączenie przewodów paliwowych, to silnik przestanie pracować?
Przejrzałem trochę informacji w Internecie na temat samorozpędzaniu się diesli. Sytuacja ta zdarza się również w Renaultach z silnikami dCi, a tam o ile się nie mylę mamy wtryskiwacze piezoelektryczne którymi steruje ECU i w momencie wyłączenia zapłonu przestają działać.

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Wy od razu mnie zgnoiliście.
Tomku, nikt tutaj nie chce cię zgnoić czy wyśmiać. Ta dyskusja ma na celu (w moim odczuciu) dwie rzeczy:
- wyjaśnić skąd się bierze problem
- podać rozwiązanie jak zachować się w takiej sytuacji.
__________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

Ostatnio edytowane przez Assan ; 14-12-2010 o 17:39
Bajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:50   #28
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Wy od razu mnie zgnoiliście.
źle to odbierasz. Uparłeś się na początku że olej jest niepalny, bo wszystko co jest palne doznaje samozapłonu WSZYSTKO!! Poza tymi przeciwpożarowymi cudami co się same gaszą. Choć i one na pewno są samozapalne w odpowiedniej temp. To że brnąłeś w tę dyskusję to dobrze, bo teraz wiesz więcej. Dużo więcej.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:51   #29
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Assan kur*wa nikogo nie chce zaginać wiedzą czy coś w tym stylu. Po prostu bronię swoich racji a Ty od razu pieprzysz, że ktoś tu powinien wziąć się na naukę.
Wiem, jestem jeszcze młody. No ale to nie znaczy, że już od razu gorszy;/

Bajek nie twierdzę. Tylko napisałem, że jeśli się wyłączy zapłon to pompa i tak będzie dawać paliwo.
Nie mówię tu do Ciebie, że gnoisz lub wyśmiewasz. Tylko do Assana.


Dobrze Panie Assan, nie będę już się wcale wypowiadać na żadne tematy.

Subratri ja nie mówiłem, że olej jest nie palny. Tylko, że samozapłon występuje w sporej temp tak jak mi nauczyciel powiedział.

Do widzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:52   #30
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Assan kur*wa nikogo nie chce zaginać wiedzą czy coś w tym stylu. Po prostu bronię swoich racji a Ty od razu pieprzysz, że ktoś tu powinien wziąć się na naukę.
no i ode mnie już się więcej nie dowiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.