Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2017, 20:09   #101
sunshine2016
ford::amateur
 
Imię: Remi
Zarejestrowany: 26-12-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam,
_sobol_ miałeś rację, przyczyną problemu z otwarciem klapy był pęknięty "ślimak". Kupiłem nowy używany zamek i wszystko działa.

Jedyny problem jaki pozostał to gdy nacisnę dwa razy przycisk zamykania, po kilku sekundach alarm piszczy trzy razy. Czy ktoś wie jaki jest powód? Zamek mam dokładnie taki sam jak ten zepsuty.

Zrobię kilka zdjęć plastików i otwartego zamka, to wrzucę dla potomnych.


Ostatnio edytowane przez sunshine2016 ; 10-01-2017 o 20:11
sunshine2016 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 20:39   #102
dagr
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-04-2017
Skąd: Szczecin
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Problem z otwieraniem klapy bagażnika

Witam,
Mam problem z otwieraniem bagażnika przyciskiem na klapie. Mogę to zrobić tylko pilotem. Dzisiaj rozkręciłem z tyłu panel w celu wymiany mikroprzełącznika, jednak po sprawdzeniu miernikiem okazało się że mikroprzełącznik działa. Kabel przy przycisku też nie jest przerwany. Po skręceniu wszystkiego zauważyłem, że jak próbuję zamknąć klapę to tak mniej więcej w połowie drogi słychać jak zamek klapy pracuje. Domyślam się że gdzieś jest przetarty kabel. Posiada ktoś może schemat instalacji w tylnej klapie? Może ktoś ma pomysł który to kabel może być przetarty? Z tego co zauważyłem od klamki jeden kabel idzie do zamka klapy a drugi wchodzi gdzieś do kabiny czy tak?
dagr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 20:55   #103
radca
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Odgrzeję kotleta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj dopadła mnie zablokowana klapka wlewu paliwa (s-max z 2010r). Wg instrukcji, bezpiecznik odpowiedzialny za ten element jest w centralnej skrzynce bezpieczników (kabina, przód od strony pasażera) to F8 "Zasilanie odryglowywania pokrywy wlewu paliwa". Sprawdziłem, jest ok.

Jednak przy odryglowywaniu zamków centralnych, nie słychać aby klapka wlewu była odblokowywana. Na siłę też nie poszła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy można jakoś ręcznie to odblokować? Z powyższego wątku nie wynika to. Zatem - czy należy dobrać się od strony bagażnika do jakiegoś silniczka?
radca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 16:57   #104
Radem
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-10-2013
Skąd: Góra Sląska
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 TDCI 125 koni
Rocznik: 2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Ja dopiszę do wypowiedzi odnośnie klapy miałem też z nią problem nie mogłem otworzyć ani z guzika na klapie ani z pilota awaryjnego otwarcia nie ma, dusiłem na maksa w dół i guzik poszło rozebrałem zamek ślimak był calutki całą przyczyną było brak smarowania zamek chodził ciężko po na smarowaniu objawy znikły klapa jak nowa. Co do zakupu całych zamków chyba się nie opłaca jak na allegro jest cały ślimak za 18zł.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Radem ; 05-06-2017 o 16:59
Radem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 19:15   #105
petee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

U mnie problem zaczął się objawiać komunikatem o niezamkniętej klapie bagażnika. Po wciśnięciu OK pojawiał się komunikat o problemie ze światłem stop (rzeczywiście - żarówka była spalona, ale po wymianie komunikat dalej bywał, a żarówka świeciła). Do tego dochodziły problemy z otwieraniem bagażnika (zablokowana klapa, a próbowałem otwierać z przycisku na pilocie i na klapie).
Przez dwa dni komunikaty pojawiały się i znikały. Generalnie upierdliwe małe disco.

Stawiałem na zamek. Zastosowałem WD-40 + smar teflonowy. Jakby pomogło na chwilę.

Ale następnego dnia komunikaty były już na stałe. No i zauważyłem problem z tylną wycieraczką. Czyli jednak przewody/elektryka.

Dobrałem się do tego dziś. Kilka przewodów miało popękane osłonki i jeden był złamany. Na razie skręciłem go palcami, ale będzie trzeba to polutować.

Generalnie jestem mocno wkurzony. W moim Focusie MK1 przerabiałem ten temat 3 razy. Miałem nadzieję, że pożegnałem się z nim przy przesiadce do S-Maksa. A tu taki zonk. Czy ja do jasnej cholery nadużywam klapy bagażnika??? Wożę dzieciaki do szkoły, więc jest trochę klapnięć w ciągu dnia. Ale drodzy projektanci z Forda - bez przesady! Czas to w końcu ogarnąć :-)

Przerabiał ktoś może temat wymiany całej wiązki? Chcę sobie kupić najwięcej czasu, jak tylko się da.

--
petee
petee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 21:18   #106
petee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Cytat:
Napisał petee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale drodzy projektanci z Forda - bez przesady! Czas to w końcu ogarnąć :-)

Przerabiał ktoś może temat wymiany całej wiązki? Chcę sobie kupić najwięcej czasu, jak tylko się da.
Heh. Byłem w ASO w innej sprawie i zagadnąłem o temat wiązki. Pan pocieszył mnie tym, że on w swoim Mondeo też tak ma i łata to na bieżąco.
A wymiana wiązki (bez robienia dokładnej kalkulacji) to jakieś 2k PLN. Także też będę łatał na bieżąco :-)

--
petee
petee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 10:18   #107
Przemek_Docent
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 10-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6D
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problem z otwieraniem klapy bagażnika

Cytat:
Napisał dagr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Mam problem z otwieraniem bagażnika przyciskiem na klapie. Mogę to zrobić tylko pilotem. Dzisiaj rozkręciłem z tyłu panel w celu wymiany mikroprzełącznika, jednak po sprawdzeniu miernikiem okazało się że mikroprzełącznik działa. Kabel przy przycisku też nie jest przerwany. Po skręceniu wszystkiego zauważyłem, że jak próbuję zamknąć klapę to tak mniej więcej w połowie drogi słychać jak zamek klapy pracuje. Domyślam się że gdzieś jest przetarty kabel. Posiada ktoś może schemat instalacji w tylnej klapie? Może ktoś ma pomysł który to kabel może być przetarty? Z tego co zauważyłem od klamki jeden kabel idzie do zamka klapy a drugi wchodzi gdzieś do kabiny czy tak?
Cześć
Właśnie mam DOKŁADNIE to samo. To prawie na pewno przetarty/złamany kabelek między karoserią, a klapą... Ćwiczyłem to już w kilku samochodach z elektryką doprowadzaną do klapy. Planuję "wypiąć" tę gumową karbowaną osłonę na obu końcach i obejrzeć kable. Często od razu widać, który jest złamany...

Wiesz już może, który odpowiada za otwieranie?
Przemek_Docent jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 18:37   #108
Drive_maD
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 22-09-2015
Skąd: Chorzów
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Cytat:
Napisał radca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odgrzeję kotleta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj dopadła mnie zablokowana klapka wlewu paliwa (s-max z 2010r). Wg instrukcji, bezpiecznik odpowiedzialny za ten element jest w centralnej skrzynce bezpieczników (kabina, przód od strony pasażera) to F8 "Zasilanie odryglowywania pokrywy wlewu paliwa". Sprawdziłem, jest ok.

Jednak przy odryglowywaniu zamków centralnych, nie słychać aby klapka wlewu była odblokowywana. Na siłę też nie poszła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy można jakoś ręcznie to odblokować? Z powyższego wątku nie wynika to. Zatem - czy należy dobrać się od strony bagażnika do jakiegoś silniczka?
Nie wiem czy jeszcze potrzebne, ale może komuś się przyda.
Też miałem podobny problem z wlewem paliwa bo nie chciał się otworzyć. Wystarczy od strony bagażnika wyciągnąć wygłuszenie i ręką przekręcić silniczek o 45 stopni i wyjdzie.
A co do silniczka to nie działał i już chciałem zamawiać nowy, ale chcieli coś koło 150 zł. Więc najpierw go rozebrałem i okazało sie że drucik od silniczka do nóżki podłączeniowej się wyłamał. Wystarczył kawałek nowego, złożenie i zaczęło działać. Było to jakieś pół roku temu i do dziś zero problemów.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Drive_maD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 17:29   #109
Gihat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2017
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Dla potomnych - dziś cały dzień spędziłem przy rozebraniu zamka, mikrostyku - wszędzie prąd dochodził, a nic nie działało. Bezpiecznik o którym pisaliście (w bagażniku FA5 10 A *czerwony) był włożony, ALE okazało się że w skrzynce pasażera nie było bezpiecznika F25 10A *czerwony (pokrywa wlewu paliwa) ! Po włożeniu bezpiecznika wszystko ożyło !
Polecam dobrze przeglądnąć wszystko.
Ps. u mnie również kable popękały na przejściu bagażnik-kabina.
Gihat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 08:45   #110
Teodor2424
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2017
Model: Audi a6
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Cytat:
Napisał technisat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam zablokowaną tylną klapę ,ale nie słychać działania elektromagnesu,a klamka jest jak zblokowana.włączę alarm i próbuję otworzyć tył pilotem a tu lampy migną,ale w zamku cisza-co robić?
No i pierwszy problem z Fordem, taki sam jak wyżej kolegi.
Sprawdzałem już wszystkie bezpieczniki i te pod schowkiem i te w tylnym lewym nadkolu. Wszystkie całe. Co mogę dalej zrobić?
Teodor2424 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.