Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zablokowany zamek tylnej klapy, jak j± otworzyć? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97870)

zbyso42200 17-04-2010 11:46

Zablokowany zamek tylnej klapy, jak j± otworzyć?
 
Witam;
chciałem posprz±tać dzisiaj rano, a tu zonk. Nie działa otwieranie tylnej klapy. Ani z pilota, ani manualnie.
Jest jakie¶ cięgno do mechanicznego otwarcia ? Zmagał się już kto¶ z takim problemem ?
pzdr.

jarecki46 17-04-2010 17:30

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
Tak u mnie zim± ze dwa razy się zacięło,kilka razy zamykałem i otwierałem i też nie pomagało,aż w końcu dostał z otwartej w okolice zamka i odpu¶cił ;)

arczi_75 17-04-2010 18:17

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
A mnie wymienili cały zamek tylnej klapy.

PepecK 17-04-2010 20:17

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
Cytat:

Napisał jarecki46 (Post 1416318)
Tak u mnie zim± ze dwa razy się zacięło,kilka razy zamykałem i otwierałem i też nie pomagało,aż w końcu dostał z otwartej w okolice zamka i odpu¶cił ;)

u mnie podobnie, jednoczesny atak od ¶rodka i od zewn±trz i jako¶ się udało...

Herbie77 21-04-2010 08:30

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
Miałem 2-3 razy taki przypadek. Po mocniejszym doci¶nięciu klapy zamek otwierał się. Byłem wtedy na urlopie i miałem na full zapakowany bagażnik. Od tej pory staram się nie pakować po sam± klapę i nie ma problemu

Pzdr

arczi_75 21-04-2010 11:32

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
Cytat:

Napisał Herbie77 (Post 1419404)
Miałem 2-3 razy taki przypadek. Po mocniejszym doci¶nięciu klapy zamek otwierał się. Byłem wtedy na urlopie i miałem na full zapakowany bagażnik. Od tej pory staram się nie pakować po sam± klapę i nie ma problemu

Pzdr

Ciekawe bo u mnie nie miał znaczenia stan zapakowania bagażnika. Zamek się zacinał i d..a. Serwis 2 razy nie dopatrzył się problemu, im klapa otwierała się bez zaj±knięcia. W końcu z zacięt± klap± podjechałem do ASO i udowodniłem mocnym wyrazistym słowem :-D i pokazem problem. Diagnoza i reakcja była szybka - zamek do wymiany. Po kilkudniowym oczekiwaniu na zamek (tak jak w przypadku każdego innego elementu wyposażenia) wymienili go i odt±d (odpukać!) bez problemu. Chociaż uważam, że przy tak dużej i ciężkiej klapie powinna być automatycznie otwierana.

Kristoforos 21-04-2010 12:24

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
ekhm... "tylna"

wit007 22-04-2010 08:32

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
Dzięki że mnie wyręczyłe¶ ;)

Damjan78 02-01-2011 14:41

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
Witam.
Miałem podobny problem,my¶lałem że klapa chwyciła uszczelki i przymarzła.Gdy naciskałem na przycisk "ptykało" ale klapa się nie otwierała.Pomogła rada kolegi poniżej naciskania na klapę i otwieranie.:lol:

greegi 02-01-2011 21:44

Odp: zablokowany zamek tylnia klapa
 
I ja mialem ten problem.
Tylko ze wybralem troche malo eleganckie rozwizaznie tego progblemu.

Wlazlem do bagaznika i przy zamknietej klapie zdjalem obicie, odkrecilem zamek i na sile otwrzylem klape zostawiajac sam zamek zamkniety na klamrze.

Troche bylo to silowe rozwiazanie i potem nie dzialal mi czujnik otwarcia klapy.
Opisywalem juz ten problem.
Potem to naprawilem dobierajac sie jeszcze raz do zamka i rozbralem go na czesci pierwsze.

Od tamtej pory dziala wszystko bez zarzutu. Teraz mysle ze postapilem pochopnie, bo powinienem tak jak koledzy posilowac sie troche bardziej z klapa i podociskac ja mocniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.