Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2008, 20:19   #1
rabixj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2008
Postów: 13
Domyślnie [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Witam kolegów. Mam Mondeo z 1996 r MKII i problem z odpaleniem po około 8 godzinach postoju. Świece wymienione, filtr paliwa wymieniony, zaworek zwrotny również wstawiłem. Auto aby odpalić muszę "kręcić" rozrusznikem 4 do 5 razy po ok 10 - 15 sekund. Jak już odpali to poźniej nie mam najmiejszego problemu z odpalaniem przez cały dzień, zapala odrazu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dziwi mnie to, że jak postoi pare godzin za dnia to odpala chociaż już jest zimny a jak postoi przez noc to dzieją się takie cuda.
Dodam jeszcze, że po przekręceniu stacyjki słyszę tylko jedno "tryknięcie" (nie wiem czy to jest korektor kąta wtrysku) co może sugierować awarię korektora kąta wtrysku ale czy w tedy nie powinien mieć problemu z odpalaniem zawsze?
Pozdrawiam i czekam na trafną diagnozę.

rabixj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 20:39   #2
zoldi3
ford::beginner
 
Avatar zoldi3
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Skąd: Planeta ZIEMIA
Model: cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Cytat:
Napisał rabixj
Witam kolegów. Mam Mondeo z 1996 r MKII i problem z odpaleniem po około 8 godzinach postoju. Świece wymienione, filtr paliwa wymieniony, zaworek zwrotny również wstawiłem. Auto aby odpalić muszę "kręcić" rozrusznikem 4 do 5 razy po ok 10 - 15 sekund. Jak już odpali to poźniej nie mam najmiejszego problemu z odpalaniem przez cały dzień, zapala odrazu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dziwi mnie to, że jak postoi pare godzin za dnia to odpala chociaż już jest zimny a jak postoi przez noc to dzieją się takie cuda.
Dodam jeszcze, że po przekręceniu stacyjki słyszę tylko jedno "tryknięcie" (nie wiem czy to jest korektor kąta wtrysku) co może sugierować awarię korektora kąta wtrysku ale czy w tedy nie powinien mieć problemu z odpalaniem zawsze?
Pozdrawiam i czekam na trafną diagnozę.
Witam.

Miałem podobny problem z moim starym mondkiem.
Na początek radze sprawdzić szczejność membrany w pompce ręcznej paliwa.Może ona być uszkodzona i co za tum idzie powodować nieszczelność całego układu paliwa.
Jak się domyslasz po dłuższym czasie postoju całe paliwo wraca do zbiornika.
Ponowne zassanie paliwa do pompy wymaga powyżej 4-5 prób i więcej odpalenia.
Skup się przede wszystkim na szczelności układy paliwa tj.przewody, filtr,szybkozłącza i pompka ręczna.
__________________
zoldi
zoldi3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 20:50   #3
rabixj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Z układem paliwa jest wszystko ok, założyłem zawór zwrotny i przezroczysty wężyk między pompkę ręczną i pompę wysokiego ciśnienia, paliwo się nie cofa a układ się nie zapowietrza.
rabixj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 21:11   #4
zoldi3
ford::beginner
 
Avatar zoldi3
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Skąd: Planeta ZIEMIA
Model: cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Właściwie objawy które opisałeś odpowiadały moim problemom i pomyślałem,że będzie to samo.
Jesli już badałeś temat układy paliwa można jeszcze zagnac wine na samą pompe wtryskową.
Może zauważyłeś więcej niepokojących zmian?
__________________
zoldi
zoldi3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 08:59   #5
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Cytat:
Napisał rabixj
Witam kolegów. Mam Mondeo z 1996 r MKII i problem z odpaleniem po około 8 godzinach postoju. Świece wymienione, filtr paliwa wymieniony, zaworek zwrotny również wstawiłem. Auto aby odpalić muszę "kręcić" rozrusznikem 4 do 5 razy po ok 10 - 15 sekund. Jak już odpali to poźniej nie mam najmiejszego problemu z odpalaniem przez cały dzień, zapala odrazu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dziwi mnie to, że jak postoi pare godzin za dnia to odpala chociaż już jest zimny a jak postoi przez noc to dzieją się takie cuda.
Dodam jeszcze, że po przekręceniu stacyjki słyszę tylko jedno "tryknięcie" (nie wiem czy to jest korektor kąta wtrysku) co może sugierować awarię korektora kąta wtrysku ale czy w tedy nie powinien mieć problemu z odpalaniem zawsze?
Pozdrawiam i czekam na trafną diagnozę.
Musisz sprawdzić dwie rzeczy. Po pierwsze, zobacz czy na zimnym jak włączysz zapłon to dźwignia dodatkowej dawki paliwa się podciągnie - jest ona sterowana linką poprzez taki silniczek umieszczony na podłużnicy. Ważne, żeby to działało. Ona nawet podczas gazowania ma się poruszać.

Druga sprawa i ważniejsza to w sumie ten korektor. Powinien cykać kilka razy, a nie raz. Trzeba go sprawdzić. Niestety sprawdzenie jest trudne i najpewniejsza jest po prostu wymiana. Czy silnik przez minutę po zapaleniu (po nocy) chodzi kiepsko, dymi i przerywa? Jeśli tak to na 100% korektor nie działa.
Potwierdzając jeszcze diagnozę korektora powiem, że nie dziwne, że potem w ciągu dnia Ci odpala dobrze, bo działanie korektora jest potrzebne tylko w momencie, gdy głowica, tłok i komora spalania jest całkiem wyziębiona - a tak jest tylko po nocy, bo jak zgasisz silnik to ona się wychładza dość długo.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 09:01   #6
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Cytat:
Napisał zoldi3
Witam.

Miałem podobny problem z moim starym mondkiem.
Na początek radze sprawdzić szczejność membrany w pompce ręcznej paliwa.Może ona być uszkodzona i co za tum idzie powodować nieszczelność całego układu paliwa.
Jak się domyslasz po dłuższym czasie postoju całe paliwo wraca do zbiornika.
Ponowne zassanie paliwa do pompy wymaga powyżej 4-5 prób i więcej odpalenia.
Skup się przede wszystkim na szczelności układy paliwa tj.przewody, filtr,szybkozłącza i pompka ręczna.
Niby diagnoza OK. Ale autor pisze, że ma zawór zwrotny, więc chyba jest ok. To jednokrotne cykanie korektora mnie niepokoi, bo u mnie cyka kilka razy...
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 09:11   #7
rabixj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Czy to, że auto nie chce palić po dłuższym postoju a potem pali ok to przyczyną może być awaria korektora kąta wtrysku?
rabixj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 09:21   #8
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Cytat:
Napisał rabixj
Czy to, że auto nie chce palić po dłuższym postoju a potem pali ok to przyczyną może być awaria korektora kąta wtrysku?
Wydaje mi się, że tak. Opisałem to przecież wyżej, moje argumenty za tym. Brakuje mi jednak bardziej szczegółowych objawów. Np: Teraz w zimie po nocy z niesprawnym korektorem powinien być problem z odpaleniem. Ale po zapaleniu silnik powinien szarpać, dymić na siwo i nie mieć mocy. Dopiero po minucie, jak się nagrzeje powinien zacząć chodzić jak powinien. To tylko teoria. Innych przyczyn może być wiele...

Np. Mówisz, że świece są ok. Ale czy sprawdziłeś, czy dochodzi do nich prąd? Może przekaźnik albo bezpiecznik padł?
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 09:24   #9
rabixj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Cytat:
Napisał peterpz
Musisz sprawdzić dwie rzeczy. Po pierwsze, zobacz czy na zimnym jak włączysz zapłon to dźwignia dodatkowej dawki paliwa się podciągnie - jest ona sterowana linką poprzez taki silniczek umieszczony na podłużnicy. Ważne, żeby to działało. Ona nawet podczas gazowania ma się poruszać.

Druga sprawa i ważniejsza to w sumie ten korektor. Powinien cykać kilka razy, a nie raz. Trzeba go sprawdzić. Niestety sprawdzenie jest trudne i najpewniejsza jest po prostu wymiana. Czy silnik przez minutę po zapaleniu (po nocy) chodzi kiepsko, dymi i przerywa? Jeśli tak to na 100% korektor nie działa.
Potwierdzając jeszcze diagnozę korektora powiem, że nie dziwne, że potem w ciągu dnia Ci odpala dobrze, bo działanie korektora jest potrzebne tylko w momencie, gdy głowica, tłok i komora spalania jest całkiem wyziębiona - a tak jest tylko po nocy, bo jak zgasisz silnik to ona się wychładza dość długo.

Linki jeszcze nie sprawdzałem (czy można ją podciągnąć ręką aby sprawdzić jak auto będzie reagować), jeśli chodzi o odpalenie to zaraz po odpaleniu chodzi dobrze, dymi trochę na jasno i przerwie z raz czy dwa przez ułamek sekundy ale ogólnie jest ok. Pozdawiam
rabixj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 09:32   #10
rabixj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Cytat:
Napisał peterpz
Cytat:
Napisał rabixj
Czy to, że auto nie chce palić po dłuższym postoju a potem pali ok to przyczyną może być awaria korektora kąta wtrysku?
Wydaje mi się, że tak. Opisałem to przecież wyżej, moje argumenty za tym. Brakuje mi jednak bardziej szczegółowych objawów. Np: Teraz w zimie po nocy z niesprawnym korektorem powinien być problem z odpaleniem. Ale po zapaleniu silnik powinien szarpać, dymić na siwo i nie mieć mocy. Dopiero po minucie, jak się nagrzeje powinien zacząć chodzić jak powinien. To tylko teoria. Innych przyczyn może być wiele...

Np. Mówisz, że świece są ok. Ale czy sprawdziłeś, czy dochodzi do nich prąd? Może przekaźnik albo bezpiecznik padł?
Świecą są dobre nowe (NGK), prąd do nich dochodzi i słychać przekaźnik. Chyba masz rację, że to wina korektora ponieważ wydaje mi się, że jak było cieplej na dworze to odpalał lepiej (październik) jednak po dopaleniu nie szarpie raz czy dwa przerwie jak pisałem wyżej a czy nie ma mocy to nie wiem bo staram się ruszać dopiero jak silnik pochodzi chwielę (ok 1 min).
Właściwie za co odpowiada ten korektor i na jakiej zasadzie działa?

Dzięki za powyższe informacje.
rabixj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.