Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2006, 18:49   #1
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie Czy aku 110Ah nie za duży?

Witam
Mam takie pytanie czy jak zastosuje akumulator 110Ah do galusia 1.9Tdi nie będzie on za duży?? czy alternator go będzie doładowywał?? Z tego co wiem powinien byc 100Ah ale pytam bo mam okazje kupna większego w dobrej cenie.
Bardzo prosiłbym o rade.
Pozdrawiam i Dosiego Roku !!!


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 19:00
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2006, 00:09   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Moim zdaniem może być, tak jak napisałeś do Twojego zalecany to 100 Ah, ale jak założysz 110 to nic się nie stanie. Jakbyś chciał założyć jakiś 130 - 140 Ah to wtedy mogły by być problemy (ale też nie koniecznie).
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2006, 09:02   #3
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie

możesz śmiało kupować 110Ah
a jak więcej jezdzisz to nie obawiaj się alternator doładuje
ci akumulator a jeśli jezdzisz na krótkich odległościach
to zawsze możesz doładować prostownikiem
aby alternator doładował akumulator
to trzeba przejechać co najmniej ok 30 km jazdy ciągłej
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2007, 19:29   #4
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

30 km po jednym odpaleniu juz doladuje? W zime kiedy chodzi dmuchawa i ogrzewanie foteli? no nie wspomne o szybach i lusterkach
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2007, 22:28   #5
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Przy sprawnym obwodzie ładowania, jak odpalisz auto zimą na dużym mrozie alternator od razu zaczyna ładować. Pominę tutaj podniesione obroty z powodu "ssania" (nieważne czy diesel, czy benzyna jakieś tam wzbogacenie mieszanki następuje). Napięcie na akumulatorze będzie ok. 14 V i to już na wolnych obrotach. Możesz zapalić światła, włączyć dmuchawę i wycieraczki i o radiu nie zapomnij Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Włączając ogrzewanie tylnej szyby, ciągle napięcie powinno być powyżej 13,4 - 13,5 V, niestety nie wiem jak pożerają prąd grzane fotele. To napięcie i tak jest wyższe od napięcia akumulatora bez ładowania, czyli jest on "lekko" ładowany (oczywiste, że mniej niż przy napięciu ponad 14 V). Podejrzewam, że włączając jednocześnie wszystko w/w napięcie spadnie do ok 13 V, czyli ładowanie będzie już słabe. A np. wystarczy włączyć podgrzewanie przedniej szyby i ładowania akumulatora już praktycznie rzecz biorąc nie ma.
Całe moje powyższe rozważania dotyczą "wolnych obrotów", wystarczy, że lekko dodasz gazu (obroty rzędu 1200 - 1300) i już masz ładowanie.
Kolejna sprawa, nie dotyczy to aut starszych niż jakieś lata 92-93, Polonezów, Ład itp. oraz prawdopodobnie silników mniejszych niż 1,2 - 1,3 litra starszych niż z roczników ok 99 (po prostu to są za małe silniki, żeby alternator na wolnych obrotach od razu mógł dawać 60-70% procent nominalnego prądu ładowania).

Jeżeli ktoś z kolegów/koleżanek uważa, że się mylę to proszę mnie poprawić. To co napisałem doszedłem do tego sam, sprawdzając różnym ludziom w autach różne rzeczy.

Ale się rozpisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 07:18   #6
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

Przy okazji sprawdze jak sie zachowuje napiecie na aku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale i tak jezdze 10 km ( w tym 2 razy rozmiecam silnik) i pewnie bez prostownika nie obejdzie sieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 09:32   #7
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Spoko - mój jeździ 3-5 km w jedną stronę, potem postój do wychłodzenia silnika i z powrotem kilka km. Takich przejazdów mam 4-6 w ciągu dnia.
Nie zagladałem do akumulatora /oprócz kontroli stanu wody/ od maja, nie wiem ile akku ma latek bo go tez nie wymieniałem - przyszedł razem z autkiem.

Spoko, powinien sobie poradzić i nie wymagać doładowywania.

Ciekawostka: kumplowi dwuletni Renault Scenic po 2 :fcp7 dniach postoju w ciepłym garażu nie odpalił w pierwszy dzień świąt - przyleciał po prostownik :fcp2 Rozładował się oryginalny akumulator a robi dłuższe trasy niż ja :fcp15
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.