Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2009, 22:20   #1
marszaf
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI Automat 115 PS
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

Witam. Jestem nowym użytkownikiem mondeo MK3 (2005r., 115KM, 2.0TDCI, kombi). Zauważyłem, że wskaźnik temperatury nie osiąga prawie wcale pozycji pionowej. Jest lekko nad 60stopni, czasem (w trakcie dłuższej jazdy pod górkę) podnosi się nieco - najwyżej prawie do połowy skali, ale nigdy do pozycji pionowej, ale tylko na czas "wzmożonego wysiłku silnika", a po jakimś czasie znowu wraca do poziomu, nieco ponad 60stopni i tak w kółko. Podczas obserwacji cyfrowej wysokości temperatury okazuje się, że waha się w trakcie jazdy w granicach 65-80 stopni zmieniając się w sposób jak opisałem wyżej. Czy to normalne? Jaka temperatura powinna być osiągnięta i jakie jej wahnięcia są w normie?
Pozdrawiam

marszaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2009, 22:30   #2
STROMAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Stanica (kolo Gliwic)
Model: Mondeo ST200
Silnik: 2,5 V6+ LPG STAG 300
Rocznik: 99
Postów: 160
Domyślnie Re: [MKIII] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

Wydaje mi się że termotat nie trzyma i cały obieg chłodzenia idzie cały czas przez chłodnicę wtedy autko nie grzeje się i temp jest niska a to że podczas "wysiłku" temperatura rośnie to normalne gdyż wtedy silnik ma większe obciążenie pali więcej paliwa a przy tym wytwarza się większa temperatura. Silnik powinien chodzić w temp mniejwięcej od 85st do ponad 90 może nawet pod 100 podejść ale wtedy wentylator schłodzi go do ok 85 tak w kółko.
STROMAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2009, 10:46   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Re: [MK3] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

Marszaf, jest sto tysięcy wątków na ten temat, użyj wyszukiwarki i przeczytasz powieść.
Generalnie, kiedy podczas jazdy masz niedogrzany silnik, zatrzymaj się, sprawdź czy wąż miedzy termostatem i chłodnicą jest zimny czy ciepły. Jeżeli ciepły, to uszkodzony jest tzw duży termostat, jeżeli zimny, to należy podejrzewać tzw termostat olejowy, otwierający obieg oleju przez chłodnicę (za wcześnie). W obydwu przypadkach koszt naprawy nie jest porażający.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2009, 12:05   #4
LESER
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: W-wa
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK3] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

Witam mam taki sam problem.Wymieniłem mały i duży termostat-orginalne.Nic ten zabieg nie zmienił,nadal wolno się grzeje,a gdy to nastąpi wskazówka nie jest idealnie na środku.Jak się zatrzymam na światłach lekko spada,jak ponownie jadę wzrasta.Może to czujnik?Sam już niewiem?
LESER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2009, 21:39   #5
mentol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2008
Postów: 20
Domyślnie Re: [MK3] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał LESER
Witam mam taki sam problem.Wymieniłem mały i duży termostat-orginalne.Nic ten zabieg nie zmienił,nadal wolno się grzeje,a gdy to nastąpi wskazówka nie jest idealnie na środku.Jak się zatrzymam na światłach lekko spada,jak ponownie jadę wzrasta.Może to czujnik?Sam już niewiem?
Mam dokładnie taki sam problem jak Ty. Wymieniłem oba termostaty i nadal słabo się nagrzewa, wskazówka nigdy nie stanęła jeszcze centralnie w pionie, zatrzymuje sie maks na 86 stopni, ale to po 20 km jazdy na obrotach ~2000. Wystarczy że trochę zwolnie lub stanę i zaczyna powoli opadać.
mentol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2009, 10:56   #6
LESER
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: W-wa
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK3] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

Byłem wczoraj w serwisie-test komputerem wskazał błędy czujnika TCS(czujnik temp głowicy).Mechanik powiedzi że trzeba go wymienić i będzie OK.Dzisiaj tam jadę-napiszę o wyniku zabiegu.
LESER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2009, 16:03   #7
marszaf
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI Automat 115 PS
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Re: [MK3] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

Czy usterka czujnika została stwierdzona na podstawie kodów błędów zarejestrowanych w komputerze, czy może była wykonywana jakaś dynamiczna analiza danych w trakcie jazdy?
marszaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2009, 16:07   #8
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [MK3] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

LESER, napisz tez cos o poniesionych kosztach ...
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 18:39   #9
LESER
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: W-wa
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK3] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

Na komputerze pojawił się kod błędu,ale wymiana czujnika nic nie pomogła.Termostaty są ok-nowe i sprawdzone.Nadal wolno się grzeje a wskazówka nie jest w pełni na środku,a przy zatrzymaniu lub zwalnianiu opada.Miał ktoś taki problem i sobie z nim poradził?
LESER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 19:13   #10
mihowe
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Mazury
Model: MK3
Silnik: TDCi 130
Rocznik: 2001
Postów: 239
Domyślnie Re: [MK3] TDCI wahania temperatury płynu chłodzącego

No właśnie czy ktos sobie z tym poradził czy poprostu ten typ tak ma.
Chociaż w/g mnie nie powinien
Ja też wymieniłem obydwa termostaty i silnik dalej niedogrzewa sie.
__________________
Tylko po co wierzyć anonimowemu kolesiowi w internecie........
mihowe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.