Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2010, 11:31   #1
lukaszek2603
ford::average
 
Avatar lukaszek2603
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Łódź-Górna
Model: Ford Mondeo ST200
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 171
Domyślnie Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszkody?

Witam posiadam Mondeo 2.0 sedan 98r(przed modyfikacją) . Mam fabryczny pakiet zdarzaków st i przy okazji zbliżającego się dużego przeglądu zastanawiam się jaki ew. może być koszt zamontowania podwójnego układu wydechowego z tyłu tak jak jest to w s200. Nadmieniam, że będę wymieniał tłumik środkowy bo się wypalił i chciałbym by od tego miejsca powstało jakieś rozwidlenie.Nie interesuje mnie sama końcówka dla picu, tylko chciałbym aby normalnie spaliny były odprowadzane przez 2 tłumiki.Ktoś próbował coś takiego wykonać?Nie chce wymieniać też całego układu wydechowego od samego kolektora, tylko dorzucić drugi tłumik z tyłu.Proszę o jakieś podpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez lukaszek2603 ; 25-06-2010 o 11:33
lukaszek2603 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 14:49   #2
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

Układ taki zwykle zakłada sie od ostatniego tłumika. Bo ze srodkowego to w aucie nie wytrzymasz z huku.
A samo zrobienie to nie problem, kwestia tylko upchniecia i ukształtowania przeciwnej koncowki tej od tłumika i połaczenia jej z tłumikiem.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 17:36   #3
lukaszek2603
ford::average
 
Avatar lukaszek2603
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Łódź-Górna
Model: Ford Mondeo ST200
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 171
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

Cytat:
Napisał Magik123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Układ taki zwykle zakłada sie od ostatniego tłumika. Bo ze srodkowego to w aucie nie wytrzymasz z huku.
.
Dlaczego uważasz, że będzie straszny huk, gdyby np rozwidlenie zaczynało się zaraz za środkowym tłumikiem lub np wychodziło bezpośrednio z niego i kończyłoby się dwoma tłumikami końcowymi ? Choć nie wiem czy takie tłumiki są dostępne.
lukaszek2603 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 18:25   #4
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

Sory, zrozumiałem to tak ze chcesz dwie rury bez tłumikow pakowac. Według mnie wystarczy podłaczyc sie do koncowego tłumika, z racji tego ze 2 tłumikami czyli jednym ponad serie zepsujesz harakterystyke układu wydechwoego, co da spadek mocy.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 21:39   #5
ezop
ford::average
 
Avatar ezop
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Gorlice
Model: mondeo ghia
Silnik: 2.0 TDDI, 1.8 16v
Rocznik: 2001, 1993
Postów: 50
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

jest to bardzo proste do zrobienia. Wszystko zalezy czy chcesz cichsza wersje czy delikatnie mruczaca. Ja mam zdobiene z dwoch srodkowych. Tzn. uklad w wersji 1.8 16v ma wydech po lewej stronie wiec na przedostatnim geciu rury wycialem dziure i pociagnalem kawalek rurki na prawa strone. Orginalna puszke z lewej strony zastapilem taka jak masz na srodku. Z lewej wspawalaem taka sama i koncowki dla wygladu. Wyszlo tak
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ezop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 08:22   #6
lukaszek2603
ford::average
 
Avatar lukaszek2603
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Łódź-Górna
Model: Ford Mondeo ST200
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 171
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

Bardzo fajnie to u Ciebie wygląda. Ja myślałem by tłumiki koncowe wstawić jakieś sportowe, które będą ciutkę mruczały ale nie wyły.Kurna niestety nie mam warunków kanału itp by to samemu zrobić, ale skoro piszecie, że nie jest to zbyt skomplikowane to i nie powinno dużo kosztować.
lukaszek2603 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 21:03   #7
lukaszek2603
ford::average
 
Avatar lukaszek2603
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Łódź-Górna
Model: Ford Mondeo ST200
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 171
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

Cytat:
Napisał ezop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest to bardzo proste do zrobienia. Wszystko zalezy czy chcesz cichsza wersje czy delikatnie mruczaca. Ja mam zdobiene z dwoch srodkowych. Tzn. uklad w wersji 1.8 16v ma wydech po lewej stronie wiec na przedostatnim geciu rury wycialem dziure i pociagnalem kawalek rurki na prawa strone. Orginalna puszke z lewej strony zastapilem taka jak masz na srodku. Z lewej wspawalaem taka sama i koncowki dla wygladu. Wyszlo tak
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a masz jakąś fotę jak to wygląda od spodu?
lukaszek2603 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 23:41   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

zrobienie rurki z koncowego to nie jest trudne. Tylko wtedy czesto z jednego leci mocniej niz z drugiego i zima to wyglada komicznie.


Do zrobienia to jest popieram , tylko wioche sobie latwo zrobic.
Zeby to rowno lecialo , nie walilo we wszystko co mozliwe itp itd

http://tomasz.warszawa.pl/pub/wydech_st220_sedan.jpg
mozna np tak
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 05:56   #9
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zrobienie rurki z koncowego to nie jest trudne. Tylko wtedy czesto z jednego leci mocniej niz z drugiego i zima to wyglada komicznie.


.....
Raz ze wygląda komicznie, a dwa ze jak sie zapcha ten drugi to dymi z tego pierwszego niemiłosiernie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tej zimy w moim STku przy - 25C zamarzał mi prawy tłumik ... pewnie woda gdzieś. Dopiero nocka w ciepłym pomieszczeniu lub dłuższa trasa powodowała odetkanie się tłumika.

pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 08:17   #10
lukaszek2603
ford::average
 
Avatar lukaszek2603
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Łódź-Górna
Model: Ford Mondeo ST200
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 171
Domyślnie Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko

tomiscorpio właśnie tak jak na linku który podałeś chciałbym by wyglądało u mnie.Widać, że rurki są w miarę równo rozłożone na oba tłumiki, więc najwieksza szansa, że spaliny będą odprowadzana równomiernie na każdą ze stron.Podpowiedzcie mi jeszcze, czy taki zabieg będzie miał wpływ na pogorszenie pracy silnika?Bo w jakims tam stopniu bedzie to ingerencja w oryginalny układ wydechowy.Drugie pytanie:czy końccowe tłumi wstawiać zwykłe tylko dospawać końcówki, czy też pokusić się o tłumiki sportowe?Nie chciałbym robić wiochy. Ostatnie pytanie ile powinien wziąć za taką robotę warsztat?jak sądzicie?
lukaszek2603 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.