Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszkody? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103706)

lukaszek2603 25-06-2010 11:31

Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszkody?
 
Witam posiadam Mondeo 2.0 sedan 98r(przed modyfikacją) . Mam fabryczny pakiet zdarzaków st i przy okazji zbliżającego się dużego przeglądu zastanawiam się jaki ew. może być koszt zamontowania podwójnego układu wydechowego z tyłu tak jak jest to w s200. Nadmieniam, że będę wymieniał tłumik środkowy bo się wypalił i chciałbym by od tego miejsca powstało jakieś rozwidlenie.Nie interesuje mnie sama końcówka dla picu, tylko chciałbym aby normalnie spaliny były odprowadzane przez 2 tłumiki.Ktoś próbował coś takiego wykonać?Nie chce wymieniać też całego układu wydechowego od samego kolektora, tylko dorzucić drugi tłumik z tyłu.Proszę o jakieś podpowiedzi.

Magik123 25-06-2010 14:49

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
Układ taki zwykle zakłada sie od ostatniego tłumika. Bo ze srodkowego to w aucie nie wytrzymasz z huku.
A samo zrobienie to nie problem, kwestia tylko upchniecia i ukształtowania przeciwnej koncowki tej od tłumika i połaczenia jej z tłumikiem.

lukaszek2603 25-06-2010 17:36

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1463296)
Układ taki zwykle zakłada sie od ostatniego tłumika. Bo ze srodkowego to w aucie nie wytrzymasz z huku.
.

Dlaczego uważasz, że będzie straszny huk, gdyby np rozwidlenie zaczynało się zaraz za środkowym tłumikiem lub np wychodziło bezpośrednio z niego i kończyłoby się dwoma tłumikami końcowymi ? Choć nie wiem czy takie tłumiki są dostępne.

Magik123 25-06-2010 18:25

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
Sory, zrozumiałem to tak ze chcesz dwie rury bez tłumikow pakowac. Według mnie wystarczy podłaczyc sie do koncowego tłumika, z racji tego ze 2 tłumikami czyli jednym ponad serie zepsujesz harakterystyke układu wydechwoego, co da spadek mocy.

ezop 25-06-2010 21:39

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
jest to bardzo proste do zrobienia. Wszystko zalezy czy chcesz cichsza wersje czy delikatnie mruczaca. Ja mam zdobiene z dwoch srodkowych. Tzn. uklad w wersji 1.8 16v ma wydech po lewej stronie wiec na przedostatnim geciu rury wycialem dziure i pociagnalem kawalek rurki na prawa strone. Orginalna puszke z lewej strony zastapilem taka jak masz na srodku. Z lewej wspawalaem taka sama i koncowki dla wygladu. Wyszlo tak
http://images49.fotosik.pl/308/210c644d8d7451e4med.jpg

lukaszek2603 26-06-2010 08:22

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
Bardzo fajnie to u Ciebie wygląda. Ja myślałem by tłumiki koncowe wstawić jakieś sportowe, które będą ciutkę mruczały ale nie wyły.Kurna niestety nie mam warunków kanału itp by to samemu zrobić, ale skoro piszecie, że nie jest to zbyt skomplikowane to i nie powinno dużo kosztować.

lukaszek2603 27-06-2010 21:03

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
Cytat:

Napisał ezop (Post 1463544)
jest to bardzo proste do zrobienia. Wszystko zalezy czy chcesz cichsza wersje czy delikatnie mruczaca. Ja mam zdobiene z dwoch srodkowych. Tzn. uklad w wersji 1.8 16v ma wydech po lewej stronie wiec na przedostatnim geciu rury wycialem dziure i pociagnalem kawalek rurki na prawa strone. Orginalna puszke z lewej strony zastapilem taka jak masz na srodku. Z lewej wspawalaem taka sama i koncowki dla wygladu. Wyszlo tak
http://images49.fotosik.pl/308/210c644d8d7451e4med.jpg

a masz jakąś fotę jak to wygląda od spodu?

tomiscorpio 27-06-2010 23:41

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
zrobienie rurki z koncowego to nie jest trudne. Tylko wtedy czesto z jednego leci mocniej niz z drugiego i zima to wyglada komicznie.


Do zrobienia to jest popieram , tylko wioche sobie latwo zrobic.
Zeby to rowno lecialo , nie walilo we wszystko co mozliwe itp itd

http://tomasz.warszawa.pl/pub/wydech_st220_sedan.jpg
mozna np tak

blur 28-06-2010 05:56

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1464738)
zrobienie rurki z koncowego to nie jest trudne. Tylko wtedy czesto z jednego leci mocniej niz z drugiego i zima to wyglada komicznie.


.....

Raz ze wygląda komicznie, a dwa ze jak sie zapcha ten drugi to dymi z tego pierwszego niemiłosiernie :D. Tej zimy w moim STku przy - 25C zamarzał mi prawy tłumik ... pewnie woda gdzieś. Dopiero nocka w ciepłym pomieszczeniu lub dłuższa trasa powodowała odetkanie się tłumika.

pozdrawiam

lukaszek2603 28-06-2010 08:17

Odp: Montaż podwójnego układu wydechowego do Mondeo 2.0 mk2-jaki koszt i ew. przeszko
 
tomiscorpio właśnie tak jak na linku który podałeś chciałbym by wyglądało u mnie.Widać, że rurki są w miarę równo rozłożone na oba tłumiki, więc najwieksza szansa, że spaliny będą odprowadzana równomiernie na każdą ze stron.Podpowiedzcie mi jeszcze, czy taki zabieg będzie miał wpływ na pogorszenie pracy silnika?Bo w jakims tam stopniu bedzie to ingerencja w oryginalny układ wydechowy.Drugie pytanie:czy końccowe tłumi wstawiać zwykłe tylko dospawać końcówki, czy też pokusić się o tłumiki sportowe?Nie chciałbym robić wiochy. Ostatnie pytanie ile powinien wziąć za taką robotę warsztat?jak sądzicie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.