Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2011, 14:03   #1
ReS182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Ford S-max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

Tak jak w temacie. Jest to S-max 2.0 diesel + DPF. Moim zdaniem jest to sprawa DPF. Jak mogę wypalić czy przepalić DPF żeby się ten komunikat nie ukazywał?

Szerokości Maciek

ReS182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 18:01   #2
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

Podobno służy temu 30-40 minut bądź kilometrów jazdy na wysokich obrotach 3500-4000
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 19:55   #3
galalumba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2010
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

Kolego nie wchodząc w temat DPF (jest co poczytać na forum) to jest tez to kwestia aktualizacji softu. W moim komunikat pojawiał się co kilka tysięcy km, podczas wizyty w serwisie przy diagnozowaniu kompa automatycznie zaktualizował się soft i od jakichś 12000km mam temat z głowy. Gość z serwisu twierdził że to poprawka gdzieś z przełomu 2009/2010
galalumba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 07:28   #4
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

u mnie pojawil sie wczoraj taki komunikat dokladnie po stuknieciu 20 tys km wiec przy przebiegu ktory przewiduje zmiane oleju,bylem na przegladzie przy 16500 i chyba pan zapomnial mi czegos zresetowac zeby mi sie przy 20 tys nie pojawialo ,jestem ciekawy jak dlugo teraz bedzie mi sie ten komunikat wyswietlal pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 12:17   #5
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

Cytat:
Napisał kuba_del Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem ciekawy jak dlugo teraz bedzie mi sie ten komunikat wyswietlal pozdrawiam
Pewnie dopóki sam go sobie nie usuniesz..... nie pamiętam dokładnie ale w modo wciska się hamulec i coś tam jeszcze i znika.....poszukaj na forum....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 00:29   #6
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

Podstawa to aktualizacja softu (kalibracji) w module sterownika silnika (PCM). Po wielu zgłoszeniach od klientów Ford prawdopodobnie zmienił algorytm wyliczania terminu wymiany oleju i po aktualizacji komunikat pojawia sie rzadziej.

Jeżeli jednak jeździsz głównie na krótkich odcinakch i do tego po mieście to od czasu do czasu powinieneś przegonić go na trasie żeby umożliwić wykonanie przez sterownik pełnego cyklu wypalania DPFa. Optymalne obroty do regeneracji/wypalania to AFAIR ok. 3000. Warto czasami zaglądnąc do instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (przykład z Mondeo 2010):

"W odróżnieniu od zwykłych filtrów, które wymagają regularnej wymiany wkładów, filtr DPF podlega regeneracji, czyli oczyszcza się sam, utrzymując w ten sposób skuteczność działania. Proces regeneracji następuje automatycznie. Jednak w przypadku niektórych warunków jazdy konieczne może okazać się wspomaganie procesu regeneracji. Jeżeli przejeżdżasz wyłącznie krótkie dystanse lub podczas jazdy często zatrzymujesz się i ruszasz, co powoduje intensywniejsze przyspieszanie i zwalnianie, co jakiś czas zaleca się odbycie jazdy w następujących warunkach, aby wspomóc proces regeneracji:
• Prowadź pojazd ze stałą prędkością, najlepiej po szosie lub autostradzie, przez okres do 20 minut.
• Unikaj przedłużonej pracy silnika na biegu jałowym, zawsze przestrzegaj ograniczeń prędkości i dostosuj się do warunków na drodze.
• Nie wyłączaj zapłonu.
• W razie potrzeby stosuj niższy bieg niż zazwyczaj, aby utrzymać wyższą prędkość obrotową silnika podczas jazdy."


Oprócz tego była swego czasu procedura wypalania w ASO ale nie wiem czy jeszcze ją stosują. Wydech rozgrzewa się wtedy niemiłosiernie, bez porządnej dmuchawy nie powinno się do tego podchodzić. Poza wszystkim w/w jest jeszcze sposób podany przez Wojtka, który pomaga zawsze: hamulec+gaz i zapłon (bez odpalania silnika) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale powinno się go stosować z umiarem bo czasami olej może naprawdę potrzebować wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 27-07-2011 o 00:41
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 18:07   #7
tom@s
ford::beginner
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 02-02-2014
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 140/165KM
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

Podłącze się do tematu.
Wymieniłem olej 2 miesiące temu. Wlałem Liqui Moly do mojego silnika(podobno nr. 1 olej). Przejechałem na nim 2500 kilometrów, wczoraj właśnie wróciłem z długiej trasy, w sumie 1700 kilometrów po niemieckich autobanach. Z powrotem jechałem z prędkością 150-160km/h cały czas( z 5 , 6 godzin non stop). dzisiaj rano wsiadam, przekręcam kluczyk a tam wymiana oleju. O co chodzi? Miarka oleju wskazuje maksimum. Dodam, że mam "czipa" na 165KM. Ratunku !
tom@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 18:44   #8
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

Taki wynalazek jest na zapchane DPFy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
było o nim w AŚ. Uratowali tam jakiegoś pugieta więc pewnie też miał mokrego DPFa.
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 19:03   #9
tom@s
ford::beginner
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 02-02-2014
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 140/165KM
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

czyli jednak zapchany filtr? A czy nie powinien się wyczyścic po przejechaniu takiej trasy, specjalnie leje dobrą ropę żeby jak najmniej tej smoły było a tutaj widze , że nic to nie daje
tom@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 19:31   #10
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Częste pojawianie się komunikat odnośnie wymiany oleju

Skoro podniósł się poziom oleju tzn że pewnie filtr zapchany. Trasa trasą ale na zapchanie filtra ma wpływ codzienna eksploatacja. Jedna trasa filtra nie odetka. Pewnie nastąpiło dopalanie w trakcie ale to nie gwrantuje sprzątnięcia filtra w 100%. Nie wiem czy masz mokrego DPFa czy suchego. To mądrzejsi będą wiedzieć, dolewasz Eolysa?
W Focusie '06 mam mokrego. Tam jest też opcja przy użyciu jakiegoś komputera diagnostycznego, sprawdzenia różnicy ciśnień spalin przed i za filtrem. Na tej podstawie można ocenić zapchanie filtra.
Jest też opcja serwisowego dopalania ale czy to na długo pomoże to wątpie. Tak czy siak ten Wurth jest względnie tani. Kosztuje stówke z hakiem a w AŚ zdziałał cuda. Może warto.

Jak jeździsz głównie w mieście i krótkie trasy, czyli na niedogrzanym silniku. No to DPF nie przetrzyma.
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.