Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2006, 10:25   #11
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

No to tak: Jest to wersja GHIA ale nie ma check panela ... sa kable aby go podlaczyc ale ktos go chyba wymontowal i mam tapicere z miejscem na drobne... dzis niedziela nie chce mi sie nic robic jutro zaczne przy tym grzebac ...

frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2006, 11:51   #12
gaza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2005
Skąd: Wałbrzych
Postów: 8
Domyślnie

Drodzy mondkowicze,
To ja mam tu dla was podobna niespodziankę - opisze krótko sytuację:
Zapakowałem mondka dosyć solidnie (pełen bagażnik, cztery osoby). Auto stało na dosyc stromej górce, a tył siedział aż byłem zdziwiony...
po ruszeniu z miejsca kontrolka ręcznego nie zgasła przez jakieś 30 sek.
później przez całą drogę (ok 1000 km) to samo co u kolega frazir. Jadę - świeci - głównie na zakrętach - lekkie pyknięcie pedału hamulca - gaśnie - czasem zapala się na chwilkę... Hamowanie przy tym bez zarzutów przez całą drogę.
Myśłałem że to przeładowanie, ale po rozładowaniu nic się nie zmienia - z tym że w prawym tylnym kole przy wolnej jeździe słychać delikatne miarowe stukanie. Boje się że to coś poważnego, zwałaszcza, że nie widzę żeby problem u was był juz rozwiązany a także nie znam konstrukcji tylnego hamulca (czy to jest bębnowy hamulec??)
Będę wdzięczny za dalsze posty na ten temat
pozdrawiam
Piotr
gaza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2006, 13:20   #13
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Czy bębnowy czy tarczowy to powinieneś ty napisać. To gołym okiem widać. Nawet przez felgę. Dla ułatwienia - Jeśli jest tarcza jak z przodu to tarczowy. :fcp3
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2006, 08:04   #14
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

to teraz ja cos dopisze-mysle ze koledze gaza sie przyda i mzoe w czyms pomoże:
jechałem na urlop,auto zapakowane cłakiem solidnie 3 osoby w aucie i jak zwalniałem na swiatłach czy przy przejazdach kolejowych tez słyszałem delikatne miarowe stukanie.
przy szybszej jezdzie juz tego nie było!
pierwsze mysl ze moze własnie rozsypało mi sie cos w hamulcu recznym z tyłu,jakas sprężynka spadła i moze cos tam stuka,ale zatrzymałem sie podniosłem auto na lewarku,zakręciłem kołem i...cisza

i co sie okazało?ze sruby mi sie poluzowłay i dla tego koło stukało!!!

wiec proponuje sprawdź sruby przy tylnym kole(u mnie to było tylne lewe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )


pozdrowionka!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2006, 10:53   #15
gaza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2005
Skąd: Wałbrzych
Postów: 8
Domyślnie

No i lipa,
wracając z pracy jakieś dwie godziny po napisaniu postu na forum, poczułem jak pedał hamulce wpada mi w podłogę. Dobrze że stał się to pod domem a nie na autostradzie. Wyciekł cały płyn z koła (to są chyba bębnowe hamulce bo tarcz tam nie widziałem) no i dziś rano na łyżce dojechałem do warsztatu - zobaczymy co będzie...
napisze na pewno
pozdrwiam

[ Dodano: 2006-08-18, 11:08 ]
Pęknięte szczęki hamulca po prawej stronie. Rozbebeszony cylinderek. Tyle wystarczy.
Koszt naprawy bez tragedii więc mam to juz za sobą...uff
pozdrawiam
gaza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2006, 05:13   #16
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

A ja juz wiem co bylo wczoraj wracam z wrocka a w tu myslalem ze lozysko padlo a tu co sie okazalo ze mi szczenki sie skonczyly kurde jeszcze nie dawno byly dobre ... bez chwili wachania kupilem nowki(co oczywiste) i zmienilem jak sie okazalo tloczek tak bardzo sie zacisnal ze plyn hamulcowy opadl do takiego poziomu ze w tych wersjach lampka od recznego jest tez sygnalizacja malego poziomu plynu hamulcowego ... teraz wszystkodziala a raczej swieci jak nalezy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.