Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   kontrolka od hamulca recznego mk1-drobna wskazówka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=14921)

adi 19-07-2006 07:59

kontrolka od hamulca recznego mk1-drobna wskazówka
 
witam,mam taka drobniutka wskzóweczkę dla tych którym szwankuje kontrolka od recznego:

nie trzeba zdejmować całego tunelu i mocowac sie z tym srubkami wciskaniem i kaleczeniem dłoni-jak inni to pisali!

aby zreanimowac ta kotrolke-tzn jej włacznik!!!wystaryczy wyjac z tunelu ten kawałek plastiku który słuzy do przechowywania drobnych monet i poprzez ten otwór mamy widoczny i dostepny ten włacznik kontrolki!

wystrczy go zpsikac WD 40 i rozruszac srubokretem zeby ponownie zaczął działać-mnie przynajmniej pomogło i juz mi sie swieci!a roboty na 2 minuty i nie trzeba sie meczyc z plastikami!!!


powodzenia!

pozdrowionka!

frazir 21-07-2006 05:42

wlasnie ale wd40 nie usuwa "zasniedzialosci" wiec sposob dobry ale nie zawsze :) zycze powodzenia w reanimacji

adi 21-07-2006 06:54

no to mozna guziczek wypsikac czyms innym ,ale mnie chodizło o fakt ze mozna sie tam dostac bez zdejmowania tunelu.

frazir 22-07-2006 05:36

a co powiesz na takie cos: staje zaciagam reczny zapala sie kontrolka ruszam spuszczam reczny ona dalej swieci ja na pedal hamulca lekko i ona gasnie odpuszczam a ona zapala sie czasem jest dobrze a czasem tak ze jade a ona nagle sie zapala lekkie wcisniecie pedala powoduje ze gasnie i to ze jak mam wylaczone swiatla drogowe i wlaczam kierunkowskaz (awaryjne) miga mi podswietlanie zegarka w rytm migaczy problem znika wrac z wlaczeniem swiatel ...Jakas zwara gdzies w instalacji ??

karex 22-07-2006 11:50

frazir, a nic poza tym Ci nie wariuje przy liczniku?

Tak wogóle to moja pierwsza myśl byla, że kończą Cio się klocki, ale jak jużnawet zależy to od światel awaryjnych, to ja wymiękam.

Bronas 22-07-2006 17:37

Cytat:

Napisał frazir
a co powiesz na takie cos: staje zaciagam reczny zapala sie kontrolka ruszam spuszczam reczny ona dalej swieci ja na pedal hamulca lekko i ona gasnie odpuszczam a ona zapala sie czasem jest dobrze a czasem tak ze jade a ona nagle sie zapala lekkie wcisniecie pedala powoduje ze gasnie i to ze jak mam wylaczone swiatla drogowe i wlaczam kierunkowskaz (awaryjne) miga mi podswietlanie zegarka w rytm migaczy problem znika wrac z wlaczeniem swiatel ...Jakas zwara gdzies w instalacji ??

Miałem ten sam problem i sprawdziłem poziom płynu hamulcowego,niby stan był ok ale dolałem niedużo i problem z głowy,ale tak jak kolega wcześniej pisał może to być oznaka kończących się klocków,pozdrawiam.

NODDI11 22-07-2006 19:51

Ja też bym stawiał na niski poziom płynu, ale ta choinka (drogowe+kierunkowskaz=podświetlenie zegarka) to bardziej pasuje mi tu coś z masą, może gdzieś nie łączy?

karex 22-07-2006 23:53

Cytat:

Napisał Bronas
sprawdziłem poziom płynu hamulcowego

No tak, zapomniałem o poziomie płynu. Ale niestety w związku z tymi światłami to może być problem :/

frazir 23-07-2006 07:55

Hamulce byly wymienianie w lutym ... teraz juz problem z zegarkiem znikl jedynie co jest ze jade powiedzmy 20 min a tu nagle zapala sie ta kontrolka lekko depnac na hamulec ona znika

karex 23-07-2006 08:12

Cytat:

Napisał frazir
zapala sie ta kontrolka lekko depnac na hamulec ona znika

No to ja się bym zastanawiał nad którymś czujnikiem, ale odpowiedz mi jeszcze na pytanie: czy masz check panel? Powinieneś mieć w Ghia. Tam też jest kontrolka od klocków, a jak z nią? Jeżeli ona nie reaguje to ja bym zrobił tak: wjechał na jakiś najazd/kanał od dołu dojdziesz wtedy łatwo do obojętnie którego koła i zdjął bym przewód od zużycia klocków i zwarł go do masy. I co wtedy na liczniku i check panelu? Która z kontrolek się zapali. Możliwe, że tylko na check panelu (niestety ja u siebie nie doszedłem do tego bo wcześniej straciłem auto z check panelem :( ).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.