Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2010, 21:56   #1261
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ten błąd 01414 wskazuje na problem z wentylatorem, musi mieć jakieś wieksze opory, bo sterownik piecyka go testuje na początku uruchamiania.
Może nie go rozbieraj tylko na poczatku skasuj ten błąd i niech sie uruchomi, nie wiem czy to masz ogrzew. postojowe, czy dogrzewacz to musisz zewrzeć czujnik temp. zewn. Będziesz wtedy słyszał przt starcie co sie dzieje z wentylatorem, czy skrzeczy, piszczy, obciera, czy chodzi za wolno. Po paru startach moze sie rozrusza...
A jak juz to nie pomoże i kiedy rozkręcisz jednak piecyk, to podaj mu we wtyczkę którą wypniesz ze sterownika, 12 V na te piny co idą z nich kabelki do wentyl. i zobaczysz jak on hula. Sprawdź też ten luz 0.5 mm, co pisałem wczesniej.
Pozdr.

Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 07:00   #1262
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Krynek2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No a ja rozebrałem całe webasto,wymieniłem wszystko co można było i nadal mam błąd 1414.
Ja mając ten sam błąd wymieniłem wentylator na nowy (miałem dostep do tanich nowych częsci) i raz to działło a raz nie (jeździłem tak przez kilka miesiecy od sierpnia - mam ogrz. stacj więc właczam kiedy chce) . Postanowiłem za sprawą kilku podobnych przypadków podmienić sterownik i to był strzła w dziesiatke - od tamtej pory wszystko chodzi jak należy
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 22:43   #1263
radyrvegen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: Elblag -Hamar
Model: sharan
Silnik: 1.9 tdi AUY
Rocznik: 2003
Postów: 16
Smile Odp: Dogrzewacz

Witam

Na wstepnie chcialbym bardzo podziekowac za zajefajny temat.
Dzieki temu tematowi naprawilem swojego eberka jak i rowniez przerobilem je na ogrzewanie postojowe z wlacznika lecz to dla mnie jest za malo chcialbym podlaczyc programator Easystart T lecz niestety nie mam pojecia jak to zrobic, i tu pojawia sie moja prozba do Szanownych uzytkownikow forum ktorzy mieli z takim programatorem stycznosc.Mianowicie chodzi mi o kabelki ktore wychodza z programatora "jaki kolor do czego" Czy znajdzie sie ktos kto by mogl mi pomoc w tym temacie?( zaznacze ze wpielem sie do panalu klimatronika,pod dmuchawe jak i rowniez zamontowalem popke wody takze w zime jak ide na zakupy to wracam i dalej jest przyjemnie i cieplutko w srodku to wszystko dzieki Wam dzieki wielkieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Pozdrawiam i czekam na jakakolwiek odpowiedz.
Radyrvegen
radyrvegen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 13:01   #1264
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Strony od 40 do 44, easystart t w kilku opcjach, co prawda w ogrzewaniu powietrznym, ale zasady sterowania są takie same.

powodzenia w dalszych pracach.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 23:56   #1265
radyrvegen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: Elblag -Hamar
Model: sharan
Silnik: 1.9 tdi AUY
Rocznik: 2003
Postów: 16
Smile Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał waldor4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Strony od 40 do 44, easystart t w kilku opcjach, co prawda w ogrzewaniu powietrznym, ale zasady sterowania są takie same.

powodzenia w dalszych pracach.
dzieki
juz podlaczone zajelo mi to kilka minut ale jaki efekt bedzie ranoooo.
Ciepelko bez wychodzenia i startowania motoru czy tez eberka z przycisku
Pozdrowienia dla wszyskich SAG
radyrvegen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 09:34   #1266
darabont
ford::average
 
Avatar darabont
 
Zarejestrowany: 30-03-2007
Skąd: Malbork
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 1Z 90 kM
Rocznik: 1996
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam.U siebie mam przerobiony dogrzewacz na postojowe z pilota.Od czasu do czasu latem włączam go na kilka minut dla przedmuchania.No i tydzień temu nie odpalił.Zabrałem się za niego wczoraj.Napięcia we wtyczce posprawdzane,wszystko jak trzeba.Myślę trzeba wyciągać.Po odkręceniu i opuszczeniu chciałem zabierać się za odpinanie węży ale spojrzałem na wtyczkę wychodzącą z dogrzewacza.Było na niej troszkę niebieskiego nalotu.Po pociągnięciu mocniej za przewody wyskoczył jeden od pompki paliwa i +alternatora,poprostu się utleniły przy samej wtyczce.Po dolutowaniu wszystko znowu ładnie chodzi ,także i takie pierdoły się zdarzają.
darabont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 09:45   #1267
mostostal4
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam galaxy z 96r i TDi 90 km dogrzewacz ebera chyba d3w . Pytanko czy ktoś może wie czy są zamienniki świec żarowych ebera. Oryginały są na napięcie 8 volt (nie 12V) a ceny oryginału to 118 lub 188 PLN na allegro. Szukałem sam i nie znalazłem ustrojstwa w zamienniku na 8 volt, tylko 12V
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 12:28   #1268
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Nie kombinuj ma być eber beru czy inne ale zawsze 8 V jak chcesz mam za 100 do oddania kupiona na wiosne ale był inny problem, nówka nie używana. Kupiona w serwisie.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 09:13   #1269
imjacek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2010
Skąd: Podkarpackie
Model: Galaxy
Silnik: AFN
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam. Proszę o odpowiedź na takie nieco złożone (przydługawe) pytanie:
Auto- Galaxy 1.9 TDI, silnik AFN, rocznik 1998. Dogrzewacz D3W-Z zgodnie z fabryczną rozpiską dla tego modelu i rocznika. Instrukcja obsługi podaje: "W przypadku silnika diesel nagrzewnica włącza się automatycznie przy temperaturze zewnętrznej poniżej 5 stopni celsjusza, lub gdy temperatura płynu chłodzącego silnik spada poniżej 75 stopni celsjusza."
Po przestudiowaniu tematu, w niemieckojęzycznym materiale (bardzo fajny, zapodany przez Stefano już dawno) wyczytałem podobnie, że ma piecyk odpalić w czasie do około 3 minut po uruchomieniu silnika samochodu, jeśli temperatura zewnętrzna jest w przedziale 5 - 8 stopni C (lub niższa oczywiście), albo gdy płyn chłodzący ma mniej niż 85 - 90 (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) stopni. W wielu postach właściciele aut piszą, że słyszeli radosny gwizd, szum, szmerek itp oraz widzieli dymek ze swojego piecyka, gdy na dworze zrobiło się zimno. Pytam grzecznie jak to jest: odpala tylko jak zaczną się chłody, czy latem też ma zagadać (patrz instrukcja - temp. płynu poniżej 75 stopni). Jeśli latem też, to nie trzeba go odpalać przy pomocy zworki w celach, hmmm... konserwacji czy przewietrzenia. Przewertowałem temat (fajny zresztą) i nie znalazłem - no chyba że jakoś przeoczyłem - odpowiedzi. Jeśli przegapiłem - sorry. A jeśli nie, to niech ktoś rozwieje wątpliwości. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
imjacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 10:11   #1270
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Pilnuje tego czujnik na podszybiu czyli + 5*c i mniej gada i jak temp płynu jest poniżej 75*c . Czyli latem się sam nie odpala.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.