Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2013, 08:57   #1
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach

Cześć,

rzecz, która boli moją fokę prawdopodobnie nazywa się pompa wody ale nie mam pewności i proszę o pomoc. Choroba ma objawy analogiczne jak tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co ciekawe takie tarcie słychać tylko na rozgrzanym silniku, po przelataniu kilkunastu km i przy niższych temperaturach < 5C. Rzecz słychać na postoju a od 1200 obrotów w górę cisza, choć pewnie zagłusza to silnik. Co może być ważne to przy wzroście obrotów dźwięk staje się wyższy.

Sprawa nie jest nowa - chrobotanko zaczęło się w połowie zeszłej zimy a kilka miechów wcześniej robiony był cały rozrząd. Sprawdzono rolki, pompę oraz napinacz i koło pasowe. Altka pewnie też. Finalnie zmieniono koło. Po wymianie problem nie zniknął ale za chwilę przyszła wiosna/lato i aż do teraz, czyli jakieś 20k km później, było bezstresowo.

Ponieważ moja foka jest klasycznym helmutem jest również odpowiednio złośliwa - gdy tylko odpalam w kierunku warsztatu wszystko chodzi jak w zegarku, bo np. warsztat jest ogrzewany i z mechanikiem możemy najwyżej popatrzeć sobie w oczy. Chłodziwa nie gubi, pompa sucha, plam pod silnikiem brak.

Jeżeli to rzeczywiście pompa wody to czy możliwe jest, żeby trafione łożysko było aż tak zależne od temperatury otoczenia? Czy gdyby faktycznie było trafione to czy nie powinno się już totalnie rozsypać latem? A może to pasek/altek ale czy wtedy nie powinno zamiast chrobotania świerszczyć czy coś?

Pozdr,


Ostatnio edytowane przez mtl ; 19-11-2013 o 12:54
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 20:49   #2
klumpus
ford::average
 
Imię: M
Zarejestrowany: 01-11-2013
Model: Focus mk3 Lift USA
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 68
Domyślnie Odp: Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach

Miałem cos podobnego i myslałem ze to łożysko alternatora, ale okazało się podczas wymiany rozrządu, ze to rolka napinająca pasek alternatora. Pasek też był popękany wiec i to wymieniłem od tamtej pory cisza.
klumpus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 20:53   #3
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach

te napinacze często lecą , wystarczy zdjąć pasek alternatora i się przekonasz , czy dzwięk się zmieni jak odpalisz
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 16:57   #4
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach

Załatwione. Po ściągnięciu paska alternatora dźwiek pozostał, więc skończyło się rozbieraniem rozrządu. Diagnoza: pasek był zbyt mocno naciągnięty a napinacz nie działał jak należy, stąd po tyłku dostała rolka, która tak pięknie grała. Latem jeszcze się to jakoś trzymało natomiast zimą guma paska się ściągała jeszcze bardziej, co potęgowało efekt.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.