Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193872)

mtl 19-11-2013 08:57

Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach
 
Cześć,

rzecz, która boli moją fokę prawdopodobnie nazywa się pompa wody ale nie mam pewności i proszę o pomoc. Choroba ma objawy analogiczne jak tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co ciekawe takie tarcie słychać tylko na rozgrzanym silniku, po przelataniu kilkunastu km i przy niższych temperaturach < 5C. Rzecz słychać na postoju a od 1200 obrotów w górę cisza, choć pewnie zagłusza to silnik. Co może być ważne to przy wzroście obrotów dźwięk staje się wyższy.

Sprawa nie jest nowa - chrobotanko zaczęło się w połowie zeszłej zimy a kilka miechów wcześniej robiony był cały rozrząd. Sprawdzono rolki, pompę oraz napinacz i koło pasowe. Altka pewnie też. Finalnie zmieniono koło. Po wymianie problem nie zniknął ale za chwilę przyszła wiosna/lato i aż do teraz, czyli jakieś 20k km później, było bezstresowo.

Ponieważ moja foka jest klasycznym helmutem jest również odpowiednio złośliwa - gdy tylko odpalam w kierunku warsztatu wszystko chodzi jak w zegarku, bo np. warsztat jest ogrzewany i z mechanikiem możemy najwyżej popatrzeć sobie w oczy. Chłodziwa nie gubi, pompa sucha, plam pod silnikiem brak.

Jeżeli to rzeczywiście pompa wody to czy możliwe jest, żeby trafione łożysko było aż tak zależne od temperatury otoczenia? Czy gdyby faktycznie było trafione to czy nie powinno się już totalnie rozsypać latem? A może to pasek/altek ale czy wtedy nie powinno zamiast chrobotania świerszczyć czy coś?

Pozdr,

klumpus 19-11-2013 20:49

Odp: Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach
 
Miałem cos podobnego i myslałem ze to łożysko alternatora, ale okazało się podczas wymiany rozrządu, ze to rolka napinająca pasek alternatora. Pasek też był popękany wiec i to wymieniłem od tamtej pory cisza.

janek001 19-11-2013 20:53

Odp: Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach
 
te napinacze często lecą , wystarczy zdjąć pasek alternatora i się przekonasz , czy dzwięk się zmieni jak odpalisz

mtl 15-01-2014 16:57

Odp: Tarcie z okolicy rozrządu przy niskich temperaturach
 
Załatwione. Po ściągnięciu paska alternatora dźwiek pozostał, więc skończyło się rozbieraniem rozrządu. Diagnoza: pasek był zbyt mocno naciągnięty a napinacz nie działał jak należy, stąd po tyłku dostała rolka, która tak pięknie grała. Latem jeszcze się to jakoś trzymało natomiast zimą guma paska się ściągała jeszcze bardziej, co potęgowało efekt.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.