Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2010, 23:45   #1
jaro270370
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: SLUPSK
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

witam wszystkich mi samemu brak juz pomyslow auto galaxy 1.9tdi 90km 98r 1z wymienilem wszystkie przewody cisnieniowe n75 wyczyscilem turbo i kolektor ssacy nowa przeplywka filtr powietrza przekaznik 109 i powiem jeszcze ze po tym wszystkim mialem przedmuch miedzy turbina a kolektorem wydechowym i auto jak spokojnie przyspieszalem to zaczelo sie normalnie zbierac chyba ze raptownie przspieszalem to lapalo blad i mulilo inaczej bylo juz ok. 2 dni temu uszczelnilem przedmuch i zaczelo sie to samo auto ponownie po 3000 zapie blad i muli dzis wyrkecile katalizator i wybilem srodek myslac ze moze jest zabity i to bedzie wina i dalej to samo nic to nie pomoglo pozatym mam tez problemy z odpaleniem go bo zanikala mi kontr. grzania swiec wyjalem komputer z podstawy byl bardzo goracy teraz lerzy kolo pedalu sprzegla i jest narazie spokoj teraz sie nie grzeje auto teraz odpala ale auto dalej muli czy to moze za wszystko odp. sterownik-komputer? i jeszcze jedno pytanko czy jak podstawie inny komputer o identycznych numerach czy auto odpali na calej reszcie mojej inst. czy immobilaizer bedzie blokowal i auto nie odpali. prosze o jakakolwiek porade dziekuje z gory

jaro270370 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 20:35   #2
kowal_ezg
ford::advanced
 
Avatar kowal_ezg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-07-2010
Skąd: Zgierz
Model: Było Galaxy mk1 a jest LagunaII Grandtour
Silnik: Było 2.0 DOHC, potem 2.3 16V + lpg, a teraz 1.9dCi
Rocznik: 2002
Postów: 270
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

A sprawdzałeś przepływomierz? Podobne objawy kolega miał przy golfie3 1.9tdi i po wymianie przepływomierza jest jak ręką odjął.
kowal_ezg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 21:19   #3
1-czarny
ford::average
 
Avatar 1-czarny
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Zielona Góra/Sulechów
Model: Galaxy / C-Max
Silnik: 1.9 TDI 90km AHU / 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

Kolego miałem takie same objawy pomogła wymiana N75 na nowy, po tej wymianie niema problemu z muleniem ciągnie do końca
1-czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 13:50   #4
jaro270370
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: SLUPSK
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

Witam kolegow i dzieki za zainteresowanie ale jak juz wczesniej pisalem n75 oraz przepływomierz juz wymienilem na nowy i nic to nie pomoglo ale odrazu zadam pytanie z jakim oporem powinna pracowac sztanga uruchamiajaca turbine bo jak zauwazylem u siebie sama reka nie zabardzo to idzie ale jak czyms zlapie to idzie plynnie bez oporow wiec jak rozumiem w tym werzyku musi isc spore cisnienie zeby zadzialalo turbo czy tak? I na dodatek coraz czesciej zanika mi kontrolka swiecy zarowej i nie moge odpalic auta Gdzie tkwi przyczyna?
jaro270370 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 18:11   #5
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

Jeśli chodzi o to mulenie, to jest tryb awaryjny. Najczęściej jest on spowodowany przeładowaniem, czyli zbyt dużym ciśnieniem wytwarzanym przez turbinę. Przy 3000 obr turbina powinna wytwarzać ciśnienie około 2 bar, i jeżeli sterownik wykryje znaczne odstępstwo od tej wartości, czy na plus czy minus, to wprowadza silnik właśnie w tryb awaryjny, żeby nie doszło do jakiś większych uszkodzeń np. rozsadzenie układu intercoolera.
Jeżeli wymieniłeś wszystkie zewnętrzne węże sterujące pracą turba, to zobacz jeszcze do środka do komputera, jest tam jeszcze jeden kawałek węża (ok. 10cm), którego nieszczelność również może dawać takie objawy (u mnie tak było). A wogle to powinieneś zacząć od podłączenia auta pod komputer, czyli vag i podstawowa diagnostyka, zaczynając od odczytu zapisanych w sterowniku błędów.
Odnośnie braku odpalania(znikanie kontrolki świec), najczęściej przyczyną jest uszkodzony przekaźnik, zasilający właśnie komputer, nosi on nr 109, i jest umiejscowiony za zegarami, po lwewj stronie względem komputera. Najczęsciej bardzo łatwo jest go naprawić, ale najpierw wypadałoby go wyjąć i obejrzeć. Często pękają luty na jego płytce, i wystarczy je poprawić lutownicą.
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 20:36   #6
marcel94
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: SOCHACZEW
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

Kolego miałem ten sam problem wymieniłem zaworek podciśnieniowy przez który przechodzi powietrze i steruje powietrzem które idzie do turbiny. Koszt takiego sterownika w serwisie to 100 zł i oczekiwanie na taki sterownik ok. 3 dni.sterownik ten znajduje się nad silnikiem pod szybą od strony kierowcy tylko uważaj bo tam są dwa takie zaworki ale jak podjedziesz do serwisu to oni będą wiedzieli o co chodzi powiedz ze chodzi o sterownik podciśnieniowy. Jutro postaram Ci podesłać fotkę tego zaworka. POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez marcel94 ; 28-07-2010 o 20:42
marcel94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2010, 08:33   #7
jaro270370
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: SLUPSK
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

Witam ponownie sprawe gasniecia auta juz rozwiazalem okazal sie w sterowniku -komputerze wysuwajacy sie chip turbo i to on odpowiadal za gasniecie mojego auta teraz jeszcze to nieszczesne mulenie jak ktos cos wymysli czekam na porady
jaro270370 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2010, 08:43   #8
marcel94
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: SOCHACZEW
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

Cytat:
Napisał jaro270370 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie sprawe gasniecia auta juz rozwiazalem okazal sie w sterowniku -komputerze wysuwajacy sie chip turbo i to on odpowiadal za gasniecie mojego auta teraz jeszcze to nieszczesne mulenie jak ktos cos wymysli czekam na porady
Kolego nie wiem czy odczytałeś moją wczorajszą wiadomość na temat tego zaworka który odpowiada za doprowadzenie powietrza czyli odpowiedniego ciśnienia powietrza do turbiny inaczej mówiąc steruje ciśnieniem powietrza do turbiny. Podeśle Ci fotkę tego zaworka bo tak jak pisałem wczoraj są tam dwa zaworki
marcel94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2010, 16:13   #9
jaro270370
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: SLUPSK
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

Witam tak odczytalem Twoja wiadomosc wzgledem zaworka tyle ze ten zaworek n75 jak juz pisalem juz go wymienilem na nowy tak on sie nazywa
jaro270370 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2010, 16:36   #10
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: brak mocy po 3000obr prosze doradzcie cos

Ta sztanga przy turbinie w Twoim silniku odpowiada za wypuszczanie spalin bezpośrednio do wydechu z pominięciem turbiny. Dzięki temu jeśli komputer wykryje przeładowanie, za pomocą sztangi otwiera klapę wastegate, część spalin omija turbinę, wirnik zwalnia, a ciśnienie maleje.
W siłowniku, który steruje sztangą jest sprężyna, więc jakiś opór powinien być. Jeśli jednak w różnych położeniach sztangi jest większy to spróbuj może rozruszać sztangę.
Najlepiej byłoby sprawdzić na VAGu ciśnienia i wysterowanie zaworka N75.
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.