Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2010, 21:39   #581
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał kuczol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porównując wasze spalania to nie będzie właśnie różnica w mocy silników? Auto ma jednak swoją wagę i tu każdy kucyk może być na "wagę złota".
Też tak myslę ,ale zastanawia mnie bardziej dlaczego octavią 90koni, silnik chyba ASR na pompie i podobną masą dodaną do niej, nie ma właściwie różnic w spalaniu, czy to miasto czy nie miasto, pusta czy pełna a Galaktyka,przynajmniej moja AUY 115koni, jest na to strasznie czuła. Nie wydaje mi się aby opory powietrza przy jeździe w mieście miały aż takie znaczenie. Po za miastem Galaktyka moja spala ok litra więcej niż skoda,też moja. W mieście i z przyczepą DWA RAZY WIĘCEJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeszcze raz zaznaczam-zdaję sobie sprawę z tego, że octa będzie palić mniej i nie oto mi chodzi, lecz dręczy mnie pytanie dlaczego tak wzrasta spalanie pod obciążeniem i w mieście.

buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 06:50   #582
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał olek20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
chciałbym kupić sobie interfejs na USB.
Czy ten interfejs [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będzie się nadawał do mojego auta (Galaxy 2005).
Skontaktuj sie bezposrednio ze sprzedawca telefonicznie. Oni ci doradza co zakupic
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 06:55   #583
j_olkowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam, mój panel klimatronika podczas uruchamiania miga przez kilka sekund po czym wyświetla normalnie. Po podłączeniu do VAG'a mam taki błąd:
VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 7M5 907 040 D
Component and/or Version: CLIMATRONIC MPV GP 0003
Software Coding: 00010
Work Shop Code: WSC 00020
1 Fault Found:
00792 - A/C Pressure Switch (F129)
35-00 - -

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi ?
j_olkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 07:06   #584
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Masz niskie cisnienie czynnika chlodzacego. Udaj sie do klimiarza bo zatrzesz sprezarke.
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 07:30   #585
j_olkowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał rici520 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz niskie cisnienie czynnika chlodzacego. Udaj sie do klimiarza bo zatrzesz sprezarke.
OK, dzięki bardzo za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
j_olkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 13:17   #586
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał buro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak myslę ,ale zastanawia mnie bardziej dlaczego octavią 90koni, silnik chyba ASR na pompie i podobną masą dodaną do niej, nie ma właściwie różnic w spalaniu, czy to miasto czy nie miasto, pusta czy pełna a Galaktyka,przynajmniej moja AUY 115koni, jest na to strasznie czuła. Nie wydaje mi się aby opory powietrza przy jeździe w mieście miały aż takie znaczenie. Po za miastem Galaktyka moja spala ok litra więcej niż skoda,też moja. W mieście i z przyczepą DWA RAZY WIĘCEJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeszcze raz zaznaczam-zdaję sobie sprawę z tego, że octa będzie palić mniej i nie oto mi chodzi, lecz dręczy mnie pytanie dlaczego tak wzrasta spalanie pod obciążeniem i w mieście.
No ja się obawiam jakiejś dalszej trasy (jeszcze nie miałem okazji) bo jak dochodzi do prędkości 160km/h to spalanie pokazuje mi 15 LITRÓW to jakaś masakra. W poprzednim z kuchenką gazową nigdy mi gazu tyle nie palił przy takiej prędkości, a jeździło się zdecydowanie dynamiczniej. Albo z tymi silnikami coś jest nie tak (fabrycznego) albo coś mam też poknocone bo właśnie max prędkość jaką potrafię tym autem uzyskać to właśnie jest 160km/h, przy obrotach 3000 i więcej ni hu hu. A na niższych biegach to powyżej 3000 obrotów się rozpędza tak jakby mu się nie chciało (jakby wyzionął ducha), a do tych obrotów to jest rakieta.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 13:20   #587
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał kuczol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja się obawiam jakiejś dalszej trasy (jeszcze nie miałem okazji) bo jak dochodzi do prędkości 160km/h to spalanie pokazuje mi 15 LITRÓW to jakaś masakra....
Tss... A co byś chciał?Żeby pokazywał 6 litrów?Przy 140 bedzie jakies 10-12 zależy od wiatru...to normalne,bo auto duże.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 13:58   #588
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tss... A co byś chciał?Żeby pokazywał 6 litrów?Przy 140 bedzie jakies 10-12 zależy od wiatru...to normalne,bo auto duże.
No toż ja cudów nie oczekuje żeby spalał 6 tylko dziwne mi jest to że moja maksymalna prędkość jest właśnie te 160 z pedałem w podłodze.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 14:12   #589
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

No to że taką masz V-max,to inna sprawa....a filtry zmieniałeś wszystkie?Głównie pytam o paliwa i powietrza?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 18:50   #590
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to że taką masz V-max,to inna sprawa....a filtry zmieniałeś wszystkie?Głównie pytam o paliwa i powietrza?
Kupiłem go 3 tygodnie temu, wymieniłem rozrząd, kpl. filtrów (4 szt.), olej, czyściłem EGR i kolektor dolotowy (po doradach EGR zaślepiłem), dziś zmieniłem jeszcze termostat bo coś ciągle zimny jest. Suszarka chyba dobrze dmucha (grupa 11 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], grupa 03 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) chyba zostają 2 podejrzenia: albo przepływomierz, albo silnik zamulony. Chyba że ktoś ma jakiś pomysł co mu może być.

Ostatnio edytowane przez kuczol ; 26-11-2010 o 19:25
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.