Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2012, 20:18   #1
Nygol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: okolice Poznania
Model: mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie serwis twierdzi, że egr nawala...

Witam!
Niestety z moim maksiorem jest nie lada problem. między 1,8k a 2,3k obrotów auto szarpie. w ostatnich dniach coraz bardziej. odwiedziłem wczoraj serwis bemo i serwisant twierdzi że na 99% to egr, mimo tego że na kompie żaden błąd nie wyskakuje. jako że część jest droga, po wielokrotnym przeszukaniu wszystkich podobnych wątków postanowiłem z pomocą kolegi wyczyścić zawór. Mam jednak wątpliwości czy nie będzie żadnych problemów ( błędów ) po odłączeniu i ponownym podłączeniu egr`a ( oczywiście po przeczyszczeniu ). Mam też inne pytanie odnośnie tematu - czy ktoś już korzystał z regeneracji zaworu ( na allegro firma z brzegu - koszt 270 zł ), czy lepiej już odżałować i kupić chociaż zamiennik valeo ( na allegro 620 zł ). Niestety po wydrenowaniu mojej kieszeni przez serwis ( naprawiałem stycznik w klapie bagażnika i układ chłodzenia, dopasowanie odstającego podszybia i regulacja wycieraczek - robocizna 700zł!!!+części ) zmuszony jestem szukać budżetowego rozwiązania. co radzicie koledzy?

Nygol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 08:28   #2
Nygol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: okolice Poznania
Model: mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

nikt naprawdę nie korzystał z tej regeneracji?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nygol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 11:13   #3
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

Po odłączeniu egr i ponownym podłączeniu komp nie pokaże błędów.
Odnośnie tej firmy- co oni "regenerują"? Czy po prostu czyszczą zawór i biorą za to 270zł?
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 13:33   #4
Nygol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: okolice Poznania
Model: mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tam jest wszystko opisane
dla potomnych jakby ktoś miał podobny problem:autko jeździ z reguły trasy ok 50-70 km.dłuższe tylko wakacyjne, ale jak już to konkretnie tzn. min 300km. jutro wyjmujemy egr i zostanie przeczyszczony i przesmarowany. jak nie pomoże zaczynam się martwić dalej...tak czy inaczej opisze przypadek do rozwiązania problemu.

Ostatnio edytowane przez Nygol ; 14-01-2012 o 17:37
Nygol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 21:40   #5
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

ja nie widzę, gdzie tam jest opisane co oni konkretnie robią z zaworem EGR. Jeśli będziesz czyścił to później przy smarowaniu użyj smaru grafitowego.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 10:08   #6
Nygol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: okolice Poznania
Model: mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

ok. dzięki bardzo za wskazówkę!
rzeczywiście nie ma na stronie. czytałem opinie klientów i opisywali po prostu że egr wygląda jak od nowości i działa bez zarzutu...podejrzewam że samo czyszczenie nie byłoby takie skuteczne ( sami zadowoleni klienci...)
Nygol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 12:19   #7
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

nie wiem co tam więcej oprócz czyszczenia można robić... Chyba że wymieniają tą całą elektrykę, ale wtedy za 270zł to by była mega okazja i chyba by im się to w ogóle nie opłacało.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 12:54   #8
Nygol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: okolice Poznania
Model: mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

egr wyjęty....niestety nie mogę za cholerę zdjąć podszybia więc po wielkich bólach...ma ktoś dobry sposób na zdjęcie mechanizmu wycieraczki ( stelaża )? zapieczony jak s..........środki typu wd40 nic nie dały...gdyby nie kolega to chyba strzeliłbym sobie w łeb:/ a założenia tego egr bez zdjęcia podszybia już sobie nie wyobrażam...aha!do połączenia egr z rurą można użyć innej obejmy niż była - czyli zaciskana szczypcami?taka ściągana śrubką styknie?

Ostatnio edytowane przez Nygol ; 15-01-2012 o 12:57
Nygol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 17:12   #9
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

U mnie wycieraczki też wyglądały na zapieczone, ale u mnie one tak wchodziły - żeby je ściągnąć musisz je ruszać prawo-lewo i w górę. Spróbuj, u mnie to dało radę. Ewentualnie spróbuj podłożyć klucz i nim podważyć.
Obejma która tam jest ma kształt "U", a zwykła obejma na śrubę jest płaska więc może się ześlizgnąć i będziesz musiał się z tym od nowa bawić bo Ci będzie śmierdzieć w kabinie.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 18:12   #10
Nygol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: okolice Poznania
Model: mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...

dzięki bardzo!w takim układzie jadę jutro szukać takiej obejmy...mam nadzieje że nie będzie problemu z zakupem...a odnośnie wycieraczki to sądzę, że ruszałem w każdą stronę i nie schodzi...skubana!przy podważaniu plastik chyba się połamie a nie ma za specjalnie o co zrobić dźwigni:/

Ostatnio edytowane przez Nygol ; 15-01-2012 o 18:15
Nygol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.