Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,6 TDCi] serwis twierdzi, że egr nawala... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148081)

Nygol 13-01-2012 20:18

serwis twierdzi, że egr nawala...
 
Witam!
Niestety z moim maksiorem jest nie lada problem. między 1,8k a 2,3k obrotów auto szarpie. w ostatnich dniach coraz bardziej. odwiedziłem wczoraj serwis bemo i serwisant twierdzi że na 99% to egr, mimo tego że na kompie żaden błąd nie wyskakuje. jako że część jest droga, po wielokrotnym przeszukaniu wszystkich podobnych wątków postanowiłem z pomocą kolegi wyczyścić zawór. Mam jednak wątpliwości czy nie będzie żadnych problemów ( błędów ) po odłączeniu i ponownym podłączeniu egr`a ( oczywiście po przeczyszczeniu ). Mam też inne pytanie odnośnie tematu - czy ktoś już korzystał z regeneracji zaworu ( na allegro firma z brzegu - koszt 270 zł ), czy lepiej już odżałować i kupić chociaż zamiennik valeo ( na allegro 620 zł ). Niestety po wydrenowaniu mojej kieszeni przez serwis ( naprawiałem stycznik w klapie bagażnika i układ chłodzenia, dopasowanie odstającego podszybia i regulacja wycieraczek - robocizna 700zł!!!+części ) zmuszony jestem szukać budżetowego rozwiązania. co radzicie koledzy?

Nygol 14-01-2012 08:28

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
nikt naprawdę nie korzystał z tej regeneracji?:?

kowal91 14-01-2012 11:13

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
Po odłączeniu egr i ponownym podłączeniu komp nie pokaże błędów.
Odnośnie tej firmy- co oni "regenerują"? Czy po prostu czyszczą zawór i biorą za to 270zł?

Nygol 14-01-2012 13:33

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tam jest wszystko opisane
dla potomnych jakby ktoś miał podobny problem:autko jeździ z reguły trasy ok 50-70 km.dłuższe tylko wakacyjne, ale jak już to konkretnie tzn. min 300km. jutro wyjmujemy egr i zostanie przeczyszczony i przesmarowany. jak nie pomoże zaczynam się martwić dalej...tak czy inaczej opisze przypadek do rozwiązania problemu.

kowal91 14-01-2012 21:40

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
ja nie widzę, gdzie tam jest opisane co oni konkretnie robią z zaworem EGR. Jeśli będziesz czyścił to później przy smarowaniu użyj smaru grafitowego.

Nygol 15-01-2012 10:08

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
ok. dzięki bardzo za wskazówkę!
rzeczywiście nie ma na stronie. czytałem opinie klientów i opisywali po prostu że egr wygląda jak od nowości i działa bez zarzutu...podejrzewam że samo czyszczenie nie byłoby takie skuteczne ( sami zadowoleni klienci...)

kowal91 15-01-2012 12:19

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
nie wiem co tam więcej oprócz czyszczenia można robić... Chyba że wymieniają tą całą elektrykę, ale wtedy za 270zł to by była mega okazja i chyba by im się to w ogóle nie opłacało.

Nygol 15-01-2012 12:54

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
egr wyjęty....niestety nie mogę za cholerę zdjąć podszybia więc po wielkich bólach...ma ktoś dobry sposób na zdjęcie mechanizmu wycieraczki ( stelaża )? zapieczony jak s..........środki typu wd40 nic nie dały...gdyby nie kolega to chyba strzeliłbym sobie w łeb:/ a założenia tego egr bez zdjęcia podszybia już sobie nie wyobrażam...aha!do połączenia egr z rurą można użyć innej obejmy niż była - czyli zaciskana szczypcami?taka ściągana śrubką styknie?

kowal91 15-01-2012 17:12

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
U mnie wycieraczki też wyglądały na zapieczone, ale u mnie one tak wchodziły - żeby je ściągnąć musisz je ruszać prawo-lewo i w górę. Spróbuj, u mnie to dało radę. Ewentualnie spróbuj podłożyć klucz i nim podważyć.
Obejma która tam jest ma kształt "U", a zwykła obejma na śrubę jest płaska więc może się ześlizgnąć i będziesz musiał się z tym od nowa bawić bo Ci będzie śmierdzieć w kabinie.

Nygol 15-01-2012 18:12

Odp: serwis twierdzi, że egr nawala...
 
dzięki bardzo!w takim układzie jadę jutro szukać takiej obejmy...mam nadzieje że nie będzie problemu z zakupem...a odnośnie wycieraczki to sądzę, że ruszałem w każdą stronę i nie schodzi...skubana!przy podważaniu plastik chyba się połamie a nie ma za specjalnie o co zrobić dźwigni:/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.