Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2007, 18:47   #1
bravo100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Gostynin
Postów: 16
Domyślnie CZuć gaz w kabinie po przełączeniu z bezyny na gaz

Witam

Gdy odpale auto mondeo 97r. 1.8 16 V Zetec na benzynie jest ok. gdy przełączy sie automatycznie na gaz w kabinie czuć jest zapach gazu. po jakiś 10 minutach juz zapachu gazu nie ma. Instalacj ajest sekwencyjna.

Może miał ktoś taki przypadek.


Pozdrawiam

bravo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 19:42   #2
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Niewątpliwie masz gdzieś nieszczelność. Powinieneś pojechać do serwisu i tam przy pomocy czujnika gazu powinni zbadać gdzie i zlikwidować. Inaczej to można zdiagnozować chyba z pomocą wróżki, lub wymieniać i uszczelniać wszystko co się da. Może akurat trafisz.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 19:58   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

zbyt bogato ustawiona mieszanka na wolnych ma LPG.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 20:00   #4
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

ewidentna nieszczelność śmigaj do gaziarza niech ustala gdzie jest wyciek bo to sytuacja jest niebezpieczna
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 20:07   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinki
ewidentna nieszczelność
to dlaczego po 10 minut juz nie smierdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dlaczego zanim sie nie przełączy tez nie smierdzi, dopiero po przełaczeniu na gaz i to w momencie jak jest pierwsze przełączenie np po nocy(zakładam , ze tylko wtedy tak jest) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 20:25   #6
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Slawko, a jak wszystko jest szczelne to skąd ten smród? Chyba nie z rury wydechowej. No jakąś drogą musi się z dolotu przedostawać nawet jeśli to prawda, że za bogato mieszanka ustawiona. Poza tym skąd wiesz, że dla wolnych obrotów? A może przełączenie następuje na szybkich i wtedy też śmierdzi.
Ja wiem, że różne rzeczy pod wpływem temperatury się rozszerzają, więc może i tutaj jest taki efekt, że coś się rozszerza i uszczelnia. Dobrze by było rozgrzać silnik na benzynie (ale do temperatury normalnej pracy, a nie do 25 czy 30 stopni kiedy to centralka LPG przełącza), wtedy przełączyć na LPG i zbadać czy w takim przypadku też śmierdzi.
PS. To, że po 10 minutach już zapachu nie czuć to może też być efekt przyzwyczajenia do tego zapachu.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 21:06   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Poza tym skąd wiesz, że dla wolnych obrotów?
przerabiałem to u siebie. szczególnie po pierwszym przejsciu jak silnik był zimny.
Cytat:
To, że po 10 minutach już zapachu nie czuć to może też być efekt przyzwyczajenia do tego zapachu.
jesli chodzi o mnie, to nie. Jestem bardzo wyczulony a zapach gazu. Moge powiedzieć, ze ja juz/jeszcze czuje, a inni (żona,syn) juz nie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 21:32   #8
bloch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2006
Skąd: Łódź/Pabianice
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
zbyt bogato ustawiona mieszanka na wolnych ma LPG
Zgadzam się z tym. Miałem identyczne objawy po przejściu na gaz na zimnym silniku, do tego lubił zgasnąć na wolnych obrotach (rzekomo zadławiał sięzbyt dużą ilością podawanego gazu). Problem rozwiązała wycieczka do gazowników w celu regulacji.
bloch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 22:36   #9
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No OK Panowie, ale skąd to leci? No musi być jakaś nieszczelność. Zbyt bogata mieszanka dawałaby ewentualnie LPG na wylocie z rury wydechowej, a skąd zapach w kabinie?
U mnie nawet jak miałem przez nieszczelność pełno (może trochę przesadzam) gazu pod maską, to w środku samochodu nie było go czuć.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2007, 06:23   #10
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Z rury wydechowej. Sonda tego nie wykrywa, bo ona mierzy ilośc tlenu a tego jest w normie.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.