Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   CZuć gaz w kabinie po przełączeniu z bezyny na gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34864)

bravo100 16-12-2007 18:47

CZuć gaz w kabinie po przełączeniu z bezyny na gaz
 
Witam

Gdy odpale auto mondeo 97r. 1.8 16 V Zetec na benzynie jest ok. gdy przełączy sie automatycznie na gaz w kabinie czuć jest zapach gazu. po jakiś 10 minutach juz zapachu gazu nie ma. Instalacj ajest sekwencyjna.

Może miał ktoś taki przypadek.


Pozdrawiam

llechu 16-12-2007 19:42

Niewątpliwie masz gdzieś nieszczelność. Powinieneś pojechać do serwisu i tam przy pomocy czujnika gazu powinni zbadać gdzie i zlikwidować. Inaczej to można zdiagnozować chyba z pomocą wróżki, lub wymieniać i uszczelniać wszystko co się da. Może akurat trafisz.

Slawko 16-12-2007 19:58

zbyt bogato ustawiona mieszanka na wolnych ma LPG.

Pinki 16-12-2007 20:00

ewidentna nieszczelność śmigaj do gaziarza niech ustala gdzie jest wyciek bo to sytuacja jest niebezpieczna

Slawko 16-12-2007 20:07

Cytat:

Napisał Pinki
ewidentna nieszczelność

to dlaczego po 10 minut juz nie smierdzi :?: i dlaczego zanim sie nie przełączy tez nie smierdzi, dopiero po przełaczeniu na gaz i to w momencie jak jest pierwsze przełączenie np po nocy(zakładam , ze tylko wtedy tak jest) :?:

llechu 16-12-2007 20:25

Slawko, a jak wszystko jest szczelne to skąd ten smród? Chyba nie z rury wydechowej. No jakąś drogą musi się z dolotu przedostawać nawet jeśli to prawda, że za bogato mieszanka ustawiona. Poza tym skąd wiesz, że dla wolnych obrotów? A może przełączenie następuje na szybkich i wtedy też śmierdzi.
Ja wiem, że różne rzeczy pod wpływem temperatury się rozszerzają, więc może i tutaj jest taki efekt, że coś się rozszerza i uszczelnia. Dobrze by było rozgrzać silnik na benzynie (ale do temperatury normalnej pracy, a nie do 25 czy 30 stopni kiedy to centralka LPG przełącza), wtedy przełączyć na LPG i zbadać czy w takim przypadku też śmierdzi.
PS. To, że po 10 minutach już zapachu nie czuć to może też być efekt przyzwyczajenia do tego zapachu.

Slawko 16-12-2007 21:06

Cytat:

Napisał llechu
Poza tym skąd wiesz, że dla wolnych obrotów?

przerabiałem to u siebie. szczególnie po pierwszym przejsciu jak silnik był zimny.
Cytat:

To, że po 10 minutach już zapachu nie czuć to może też być efekt przyzwyczajenia do tego zapachu.
jesli chodzi o mnie, to nie. Jestem bardzo wyczulony a zapach gazu. Moge powiedzieć, ze ja juz/jeszcze czuje, a inni (żona,syn) juz nie.

bloch 16-12-2007 21:32

Cytat:

Napisał Slawko
zbyt bogato ustawiona mieszanka na wolnych ma LPG

Zgadzam się z tym. Miałem identyczne objawy po przejściu na gaz na zimnym silniku, do tego lubił zgasnąć na wolnych obrotach (rzekomo zadławiał sięzbyt dużą ilością podawanego gazu). Problem rozwiązała wycieczka do gazowników w celu regulacji.

llechu 16-12-2007 22:36

No OK Panowie, ale skąd to leci? No musi być jakaś nieszczelność. Zbyt bogata mieszanka dawałaby ewentualnie LPG na wylocie z rury wydechowej, a skąd zapach w kabinie?
U mnie nawet jak miałem przez nieszczelność pełno (może trochę przesadzam) gazu pod maską, to w środku samochodu nie było go czuć.

Slawko 17-12-2007 06:23

Z rury wydechowej. Sonda tego nie wykrywa, bo ona mierzy ilośc tlenu a tego jest w normie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.