Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2011, 09:57   #1
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie ozonator w dolocie

Witam
Czy ktoś spotkał się z stosowaniem ozonatora w dolocie w celu zjonizowania powietrza?

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 19:40   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

A co to ma dawać?
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 19:47   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

hahaha pewnie 20 % wiecej mocy i 10 % mniejsze spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 19:50   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

Ozonator to jedno, a jonizator to drugie.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=2420 post#14 rok 2006. wtedy zaczynałem zabawę. Niestety z braku możliwości(albo chęci) wykonania zarówno elektrody jonizującej jak dostosowania generatora do zasilania 12V-ami, temat porzuciłem.
generator miałem(taki pomiedzy 5-15kV), niestey na 24V i nie bardzo dało sie go przestroić na 12-14V, elektrode też, ale za duzą.

nie mniej jednak jesli ktos ma jakies doświadczenie z jonizatorem i ozonatorem(nie mylić z onanizatorem) to chetnie poczytam i spróbuje nawet podyskutować.

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hahaha pewnie 20 % wiecej mocy i 10 % mniejsze spalanie
no coż, takie rzeczy wypisują ci, co nie maja pojęcia o procesie spalania, jak i zjawisk elektrostatycznych.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 24-05-2011 o 19:59
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 20:48   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

Generalnie profesor od elektrotechniki i elektroakustyki mówił ostatnio że podczas burz auta lepiej jeżdżą a potem dowiedziałem się że on sprzedaje takie urządzenia pod nazwą plazmadriver.
Jestem ciekaw tylko jak to działa przy 3000obrotów, przecież ilość zasysanego powietrza jest ogromna!
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 21:00   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

profesor ma rację, ale głównie chodzi o silne zjonizowanie powietrza, czego skutkiem ubocznym jest powstanie ozonu.

Tak na dobra sprawe chodzi o to, aby silnie naładowac powietrze ujemnym polem elektrostatycznym. pozwoli to na efektywniejsze połaczenia z dodatnio naładowanymi czastkami paliwa. Daje nam to możliwość stworzenia bardziej jednorodnej mieszanki paliwowej. Dodatkowo produkt uboczny jakim jest ozon, pozwoli nam na wprowadzenie większej ilości tlenu(nie powietrza) do mieszanki
Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a potem dowiedziałem się że on sprzedaje takie urządzenia pod nazwą plazmadriver.
za ile?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie profesor od elektrotechniki i elektroakustyki mówił ostatnio że
ech rozczarowałeś mnie. A juz myślałem, ze sam posiadasz jakąś wiedzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.|
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 22:03   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 05:21   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

Posty @tomiscorpio usunąłem jako, ze nic nie wnoszą do tematu, a autor bije piane, nie majac nic do powiedzenia, jak i tez wiedzy na ten temat.

@SrebrnaStrzała, W wydaniu tym jak na allegro, mam wielkie wątpliwości co do tej "lampy plazmowej", bo z wyglądu trudno ocenić, czy jest otwarta, czy zamknięta.
Już wiem "[FONT=Arial PL, sans-serif] - wyginać lampy plazmowej - dojdzie do stłuczenia bańki lampy"[/FONT], czyli zamknięta. Wątpię w skuteczność tego typu rozwiązania jak i jego wydajności.

Na pewno nie daje to wzrostu mocy(choć teoretycznie powinno).
Prawidłowo wykonane powinno zmniejszyć spalanie oraz polepszyć kulturę pracy silnika. Sam ozon będzie w niewielkich ilościach i jeśli będzie przed filtrem powietrza, to zanim doleci do cylindra, to "zniknie". Tutaj większą role odgrywa samo zjonizowanie powietrza, no ale w takim rozwiązaniu jak na allegro, prawie nie występuje.

Czytam teraz o tej lampie, i mam wielkie wątpliwości czy to zadziała. Wydajność tego jest znikoma. przy tej prędkości i ilości przepływu powietrza co jest w dolocie, to tego ozonu silnik nie poczuje.

To co ja stworzyłem, to wydziela w ciagu sekundy tyle ozonu i ujemnych jonów powietrza ile ta lampa przez kilka godzin.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 25-05-2011 o 05:56
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 10:15   #9
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To co ja stworzyłem, to wydziela w ciagu sekundy tyle ozonu i ujemnych jonów powietrza ile ta lampa przez kilka godzin.
no to pochwal się, napisz coś więcej
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 11:45   #10
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to pochwal się, napisz coś więcej
Również chętnie się dowiem
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.