Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   ozonator w dolocie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131509)

SrebnaStrzała 23-05-2011 09:57

ozonator w dolocie
 
Witam
Czy ktoś spotkał się z stosowaniem ozonatora w dolocie w celu zjonizowania powietrza?

GrzegorzD 24-05-2011 19:40

Odp: ozonator w dolocie
 
A co to ma dawać?

tomiscorpio 24-05-2011 19:47

Odp: ozonator w dolocie
 
hahaha pewnie 20 % wiecej mocy i 10 % mniejsze spalanie :D

Slawko 24-05-2011 19:50

Odp: ozonator w dolocie
 
Ozonator to jedno, a jonizator to drugie.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=2420 post#14 rok 2006. wtedy zaczynałem zabawę. Niestety z braku możliwości(albo chęci) wykonania zarówno elektrody jonizującej jak dostosowania generatora do zasilania 12V-ami, temat porzuciłem.
generator miałem(taki pomiedzy 5-15kV), niestey na 24V i nie bardzo dało sie go przestroić na 12-14V, elektrode też, ale za duzą.

nie mniej jednak jesli ktos ma jakies doświadczenie z jonizatorem i ozonatorem(nie mylić z onanizatorem) to chetnie poczytam i spróbuje nawet podyskutować.

Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1659058)
hahaha pewnie 20 % wiecej mocy i 10 % mniejsze spalanie

no coż, takie rzeczy wypisują ci, co nie maja pojęcia o procesie spalania, jak i zjawisk elektrostatycznych.

SrebnaStrzała 24-05-2011 20:48

Odp: ozonator w dolocie
 
Generalnie profesor od elektrotechniki i elektroakustyki mówił ostatnio że podczas burz auta lepiej jeżdżą a potem dowiedziałem się że on sprzedaje takie urządzenia pod nazwą plazmadriver.
Jestem ciekaw tylko jak to działa przy 3000obrotów, przecież ilość zasysanego powietrza jest ogromna!

Slawko 24-05-2011 21:00

Odp: ozonator w dolocie
 
profesor ma rację, ale głównie chodzi o silne zjonizowanie powietrza, czego skutkiem ubocznym jest powstanie ozonu.

Tak na dobra sprawe chodzi o to, aby silnie naładowac powietrze ujemnym polem elektrostatycznym. pozwoli to na efektywniejsze połaczenia z dodatnio naładowanymi czastkami paliwa. Daje nam to możliwość stworzenia bardziej jednorodnej mieszanki paliwowej. Dodatkowo produkt uboczny jakim jest ozon, pozwoli nam na wprowadzenie większej ilości tlenu(nie powietrza) do mieszanki
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1659102)
a potem dowiedziałem się że on sprzedaje takie urządzenia pod nazwą plazmadriver.

za ile?

Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1659102)
Generalnie profesor od elektrotechniki i elektroakustyki mówił ostatnio że

ech rozczarowałeś mnie. A juz myślałem, ze sam posiadasz jakąś wiedzę :(|

SrebnaStrzała 24-05-2011 22:03

Odp: ozonator w dolocie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Slawko 25-05-2011 05:21

Odp: ozonator w dolocie
 
Posty @tomiscorpio usunąłem jako, ze nic nie wnoszą do tematu, a autor bije piane, nie majac nic do powiedzenia, jak i tez wiedzy na ten temat.

@SrebrnaStrzała, W wydaniu tym jak na allegro, mam wielkie wątpliwości co do tej "lampy plazmowej", bo z wyglądu trudno ocenić, czy jest otwarta, czy zamknięta.
Już wiem "[FONT=Arial PL, sans-serif] - wyginać lampy plazmowej - dojdzie do stłuczenia bańki lampy"[/FONT], czyli zamknięta. Wątpię w skuteczność tego typu rozwiązania jak i jego wydajności.

Na pewno nie daje to wzrostu mocy(choć teoretycznie powinno).
Prawidłowo wykonane powinno zmniejszyć spalanie oraz polepszyć kulturę pracy silnika. Sam ozon będzie w niewielkich ilościach i jeśli będzie przed filtrem powietrza, to zanim doleci do cylindra, to "zniknie". Tutaj większą role odgrywa samo zjonizowanie powietrza, no ale w takim rozwiązaniu jak na allegro, prawie nie występuje.

Czytam teraz o tej lampie, i mam wielkie wątpliwości czy to zadziała. Wydajność tego jest znikoma. przy tej prędkości i ilości przepływu powietrza co jest w dolocie, to tego ozonu silnik nie poczuje.

To co ja stworzyłem, to wydziela w ciagu sekundy tyle ozonu i ujemnych jonów powietrza ile ta lampa przez kilka godzin.

Struna 25-05-2011 10:15

Odp: ozonator w dolocie
 
Cytat:

Napisał Slawko (Post 1659223)
To co ja stworzyłem, to wydziela w ciagu sekundy tyle ozonu i ujemnych jonów powietrza ile ta lampa przez kilka godzin.

no to pochwal się, napisz coś więcej

SrebnaStrzała 25-05-2011 11:45

Odp: ozonator w dolocie
 
Cytat:

Napisał Struna (Post 1659305)
no to pochwal się, napisz coś więcej

Również chętnie się dowiem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.