Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2012, 13:20   #1
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Nie działa pilot do centalnego zamka

Witam.
Szukam dość intensywnie na forach i wogóle w internecie podobnego problemu jak mój i jest ich mnóstwo ale żaden nie taki jak mój w 100%.
Zakupiłem forda Focusa mk1 2002r.W samochodzie jest centralny zamek a w kluczyku pilot(kluczyk mam jeden).Jednakże nie ma nigdzie na kluczyku loga FORD itp jest tylko napis z tyłu:Siemens 433,92 mhz 5wk4 725/5wk4 8686-kluczyk trzy przyciskowy(zamykanie,otwieranie, klapa).Problem polega na tym że jak kupowałem samochód kluczyk nie otwierał auta itp bo ponoć bateria klęknięta.Wymieniłem na nówkę sztukę i nie działa podobnie jak przed wymianą.
Próbowałem robić:
*programowanie czyli 4 razy na poz II i na 0,przyciskanie różnych przycisków na kluczyku -zero reakcji diody ani żadnego sygnału dźwiękowego itp
*dogięcie blaszek od baterii bo ponoć czasem to pomaga-nie pomogło
Centralka od zamka ma RÓŻOWĄ naklejke z tego co widziałem przez schowek i z tego co się orientuję po kolorze to nie ma ta centralka prawa sterować radiowo zamkiem;/.
Pytanie czy jak wymienie ją na inną to czy będzie to działac jak powinno,czy jest możliwość że nie będzie sie dało zaprogramować kluczyka nadal lub komp z auta nie zaakceptuje jakość tej centralki?
pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez mario704 ; 15-10-2012 o 13:57
mario704 jest offline  
Stary 15-10-2012, 13:55   #2
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Pilot a centralny problem..

Jeśli na pewno moduł ma brązową nalepkę to wina albo samego pilota albo złego programowania.
Nie chce mi się po raz kolejny pisać, bo wszystko jest w instrukcja auta ale:
Trzeba przekręcić 4 razy kluczyk z pozycji 0 na II w ciągu 6 sekund i wtedy zaczekać na sygnał dźwiękowy, po usłyszeniu sygnału nacisnąć obojętnie jaki jeden przycisk na pilocie, powinien być kolejny sygnał. Odczekać ileś tam sekund albo jeszcze raz przekręcić kluczyk w stacyjce żeby wyjść z trybu programowania. Skoro nie było sygnału źle coś robiłeś. Jeśli będzie sygnał a mimo to kluczyk nie zaprogramuje się to pilot do wymiany.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline  
Stary 15-10-2012, 14:06   #3
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Pilot a centralny problem..

akurat rozebrałem schowek cały i jest różowa naklejka(edytowałem post).Pytanie czy inna centralka załatwi sprawę czy można dokupić jakieś coś żeby to działało itp
mario704 jest offline  
Stary 15-10-2012, 14:16   #4
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Pilot a centralny problem..

Każdy innym moduł niż z różową nalepką obsługuje pilota. Trzeba tylko wymienić moduł, nic innego tego nie zastąpi.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline  
Stary 15-10-2012, 14:20   #5
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Pilot a centralny problem..

mhm czyli moduł i po problemie.Dzięki wielkie
mario704 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.