Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Nie działa pilot do centalnego zamka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167626)

mario704 15-10-2012 13:20

Nie działa pilot do centalnego zamka
 
Witam.
Szukam dość intensywnie na forach i wogóle w internecie podobnego problemu jak mój i jest ich mnóstwo ale żaden nie taki jak mój w 100%.
Zakupiłem forda Focusa mk1 2002r.W samochodzie jest centralny zamek a w kluczyku pilot(kluczyk mam jeden).Jednakże nie ma nigdzie na kluczyku loga FORD itp jest tylko napis z tyłu:Siemens 433,92 mhz 5wk4 725/5wk4 8686-kluczyk trzy przyciskowy(zamykanie,otwieranie, klapa).Problem polega na tym że jak kupowałem samochód kluczyk nie otwierał auta itp bo ponoć bateria klęknięta.Wymieniłem na nówkę sztukę i nie działa podobnie jak przed wymianą.
Próbowałem robić:
*programowanie czyli 4 razy na poz II i na 0,przyciskanie różnych przycisków na kluczyku -zero reakcji diody ani żadnego sygnału dźwiękowego itp
*dogięcie blaszek od baterii bo ponoć czasem to pomaga-nie pomogło
Centralka od zamka ma RÓŻOWĄ naklejke z tego co widziałem przez schowek i z tego co się orientuję po kolorze to nie ma ta centralka prawa sterować radiowo zamkiem;/.
Pytanie czy jak wymienie ją na inną to czy będzie to działac jak powinno,czy jest możliwość że nie będzie sie dało zaprogramować kluczyka nadal lub komp z auta nie zaakceptuje jakość tej centralki?
pozdrawiam

moons 15-10-2012 13:55

Odp: Pilot a centralny problem..
 
Jeśli na pewno moduł ma brązową nalepkę to wina albo samego pilota albo złego programowania.
Nie chce mi się po raz kolejny pisać, bo wszystko jest w instrukcja auta ale:
Trzeba przekręcić 4 razy kluczyk z pozycji 0 na II w ciągu 6 sekund i wtedy zaczekać na sygnał dźwiękowy, po usłyszeniu sygnału nacisnąć obojętnie jaki jeden przycisk na pilocie, powinien być kolejny sygnał. Odczekać ileś tam sekund albo jeszcze raz przekręcić kluczyk w stacyjce żeby wyjść z trybu programowania. Skoro nie było sygnału źle coś robiłeś. Jeśli będzie sygnał a mimo to kluczyk nie zaprogramuje się to pilot do wymiany.
Pozdrawiam

mario704 15-10-2012 14:06

Odp: Pilot a centralny problem..
 
akurat rozebrałem schowek cały i jest różowa naklejka(edytowałem post).Pytanie czy inna centralka załatwi sprawę czy można dokupić jakieś coś żeby to działało itp

moons 15-10-2012 14:16

Odp: Pilot a centralny problem..
 
Każdy innym moduł niż z różową nalepką obsługuje pilota. Trzeba tylko wymienić moduł, nic innego tego nie zastąpi.
Pozdrawiam

mario704 15-10-2012 14:20

Odp: Pilot a centralny problem..
 
mhm czyli moduł i po problemie.Dzięki wielkie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.