Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2009, 20:34   #11
dareckip
ford::average
 
Avatar dareckip
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Poznań czasami Wrocław
Model: Mondeo MKIV Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: samoregulujące sie ksenony

Cytat:
Napisał robertprzybycien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byłbym wdzięczny bo moje swieca strasznie krótko gora 6m
;/
Sprawdzałem i wynik jest taki, przy odległości około 3 metrów od ściany świecą na wysokości 60 cm.

Ale chyba powinieneś sprawdzić ten czujnik o którym pisał kordyl, może tu jest przyczyna problemu.

krzysiek__m w jakim celu trzeba podłączać pod kompa po wymianie lamp ??

__________________
Pozdrawiam
Dareckip
dareckip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 00:39   #12
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: samoregulujące sie ksenony

Bizonek, oto odpowiedź na twoje udręki - Metalizacja Próżniowa ul. Napoleona 39, 05-230 Kobyłka, tel. : 22 786 23 86 kom. 506134247, koszt ok. 60 zł !!!! plus oczywiście koszty przesyłki w obie strony, chyba że to blisko twojego miejsca zamieszkania. Facet jest konkretny i solidny, polecam. Kolega Kordyl również coś wie na ten temat.
Generalnie możesz także zaglądnąć w panoramę firm lub inny skorowidz i poszukać zakładów znajdujących się w twojej okolicy, a zajmujących się metalizacją próżniową i popytać o taką usługę i jej koszt.
Aha, odbłyśniki najlepiej wysyłać już wykręcone z lampy, tak jest szybciej dla regenerującego i taniej dla ciebie.
Co do konieczności regeneracji to wystarczy że na odbłyśniku będzie już nawet niewielkie przepalenie (starta będzie ta metaliczna warstwa) i już śmiało możesz dawać do regeneracji, naprawdę jest różnica - strumień światła po regeneracji jest o wiele intensywniejszy, jak jeszcze do tego dodać nowe żarniki, to "światłość w nocy".

Ostatnio edytowane przez Kubulsen ; 31-10-2009 o 00:44
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 14:49   #13
krzysiek__m
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: samoregulujące sie ksenony

Nie pamiętam dokładnie ile płaciłem. Na pewno więcej niż piszecie, bo oddałem całe lampy. Lampy są tam rozklejane i ponownie klejone po naprawie.
Naprawiałem w Gdańsku - tutaj
A regenerowałem dlatego, bo świeciły gorzej niż zwykłe reflektory które miałem w poprzednim MKIII. Oprócz odbłyśnika ważna jest też soczewka. Po jakimś czasie pokrywa się nalotem i wygląda na "mleczną", a powinna być szklista.


A co do kalibracji, to wydaje mi się, że kalibrowane jest położenie neutralne. Kalibracja była robiona przy mnie i wygląda tak, że komputer ustawia lampy w określonym położeniu, a potem się je ustawia śrubami tak, jak przy zwykłych reflektorach. To kończy procedurę kalibracji.

Z tego co wiem, to jedna lampa pracuje jako master, a druga jako slave.
Jeżeli dla kogoś to jest istotne, to mogę podpytać. Znam osobę, która się tym zajmuje (kalibracją).
krzysiek__m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 18:35   #14
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: samoregulujące sie ksenony

Dziękuje bardzo za informacje. Poszukam takiego zakładu koło siebie - jestem z Bydgoszczy.
Bizonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 11:21   #15
Szybki32
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mkIII GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: samoregulujące sie ksenony

Jak tak piszecie to mysle, że na moje lampy też już czas.Moglibyście jeszce napisać czy soczewkę też sie regeneruje, czy kupuje nową i jaki jest ew. koszt bo akurat przy światłach jestem zielony...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., z góry dziekuję
Szybki32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 11:51   #16
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,516
Domyślnie Odp: samoregulujące sie ksenony

Witam
Opis regulacji ksenonów jest w TISie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a konkretnie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 19-11-2009 o 11:54
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 18:15   #17
bastek_m
ford::advanced
 
Avatar bastek_m
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDDI 147KM
Rocznik: 2001
Postów: 242
Domyślnie Odp: samoregulujące sie ksenony

Cytat:
Napisał Szybki32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak tak piszecie to mysle, że na moje lampy też już czas.Moglibyście jeszce napisać czy soczewkę też sie regeneruje, czy kupuje nową i jaki jest ew. koszt bo akurat przy światłach jestem zielony...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., z góry dziekuję
Soczewkę lub sam odbłyśnik jak najbardziej można wysłać do regeneracji (było już troszkę o tym na forum), w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wątku kolega Zawika podał link do sklepu handlującego xenonami, zadzwoniłem do nich i dowiedziałem się, że soczewka kompletna do naszego mondka kosztuje u nich 250zł/szt. Samymi odbłyśnikami nie handlują.
__________________
Pozdrowionko
bastek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 20:31   #18
Szybki32
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mkIII GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: samoregulujące sie ksenony

Dzieki wielkie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szybki32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.