Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] samoregulujące sie ksenony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82122)

robertprzybycien 29-10-2009 16:52

samoregulujące sie ksenony
 
Witam. Posiadam mondeo i zamontowane są w nim oryginalne ksenony. mam natępujący problem z nimi. świecą strasznie nisko. czy istnieje mozliwość dzwignięcia ich troche?? Pozdrawiam wszystkich i liczę na odpowiedz

dareckip 29-10-2009 16:59

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
Z tego co wiem to nie, powinny sie same wyregulować :)

robertprzybycien 29-10-2009 17:04

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
czyli teoretycznie nic niei jestem w stanie zrobic?? a Tobie mniej więcej na jaką odległość
świecą??

dareckip 29-10-2009 17:19

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
Hmm wiesz teraz ciężko powiedzieć, nie mierzyłem. Ale oświetlają dobrze drogę. Jak chcesz jutro zmierzę jak wysoko świecą.

robertprzybycien 29-10-2009 17:30

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
byłbym wdzięczny bo moje swieca strasznie krótko gora 6m
;/

kordyl 29-10-2009 18:47

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
Miałem identycznie. Jak kupiłem auto świeciły ok, po jakimś czasie zauważyłem, że świecą jak chcą, raz normalnie, innym razem ledwo kilka metrów przed autem. Pojechałem pod kompa i oczywiście po podłączeniu nie stwierdzili żadnej usterki. Warsztat mówił (nie ASO, ale serwisuje tylko fordy), żebym zostawił auto na dzień lub dwa i znajdą przyczynę (nigdy wcześniej nie spotkali się z taką usterką). Zanim to zrobiłem, postanowiłem szukać przyczyny sam.
Na tym forum odszukałem info gdzie szukać czujników samo poziomowania. Po zdjęciu tylnego prawego koła znalazłem czujnik. Wychodzą z niego trzy kable, na pierwszy rzut oka, wszystko ok. Jak poruszałem jednym z nich, to dosłownie rozpadł się w ręku, tak ok 2cm od wtyczki. Rozebrałem wtyczkę, wyczyściłem końcówki urwanych przewodów i dolutowałem kawałek kabla (tak aby go przedłużyć). Zaizolowałem naprawiany kabel opaską termokurczliwą. Dla pewności zrobiłem tak z pozostałymi dwoma przewodami. Na koniec całość okleiłem taśmą izolacyjną + sylikon. Teraz wszystko działa jak trzeba.
Podsumowanie: sama izolacja przewodów może wyglądać ok, ale druciki miedziane w środku mogą być przerwane, jak łączął to samo regulacja lamp działała, jak nie to soczewki opadają najniżej jak mogą.

PS Z przodu jest też taki czujnik, ale umie puki co jest ok.
Auto ma już 5 lat, jak lutowałem te przewody i widziałem jaki mają przekrój miedzi, to i tak jestem zdziwiony, że tyle wytrzymały.

PS2 Kolejna sprawa, jak już ustawisz odpowiednią wysokość świateł, trzeba się zainteresować stanem odbłyśników i ich ewentualną regeneracją.

Bizonek 29-10-2009 19:28

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
Kordyl jak rozpoznać czy stan odbłyśników jest ok?
U mnie ksenony się poziomują ale i tak mam wrażenie że świecą słabo słabej niz w FIEŚCIE Z ŻARÓWKAMI h3.

kordyl 30-10-2009 06:54

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
Żeby sprawdzić stan odbłyśnikow musisz rozebrać lampę. Jeśli bedą wypalone to na pewno to zauważysz. Są dwa sposoby: rozkleić reflektor, bądż rozebrać go "od tyłu". Np. Kolega Zawika opisywał jak to zrobić. Poszukaj na forum, jest kilka dobrych opisów rozebrania lampy. Pozdr



Tutaj jest chyba opis jak rozebrać lampy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A tutaj jest film Kolegi Rijndael'a o tym jak powinny świecić [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krzysiek__m 30-10-2009 08:03

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
Ksenony mają również normalną regulację wysokości - śrubą na imbus. Układ samopoziomujący dostosowuje wysokość, ale wstępnie muszą być ustawione tą śrubą.

Po wymianie reflektora na inny potrzebna jest też jego kalibracja komputerem w ASO.

Jakiś czas temu oddawałem lampy do regeneracji i nawet w kilkuletnich będzie widoczna różnica.

Bizonek 30-10-2009 18:50

Odp: samoregulujące sie ksenony
 
Możesz powiedzieć kto się zajmuje regenercją i jaki jet tego koszt. I po czym poznałeś że trzeba je regenerować?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.