Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2016, 09:21   #11
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Wtryski należy wymontować i zawieźć do sprawdzenia. Ale w tym silniku wtryski są "pancerne" wg mnie.
Uszkodzoną pompę przy baku też miałem, wszystko było dobrze, zaczął przerywać, chmura białego dymu, auto zgasło i już nie odpaliło. Po wymianie wszystko git.

Tak jak koledzy piszą, można sprawdzić a nawet trzeba ciśnienie sprężania na cylindrach.
Ciśnienie doładowania to na luzie to nie ma co sprawdzać wg. mnie. Tylko i wyłącznie podczas jazdy, gdy silnik jest obciążony.

__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 12:17   #12
sfinx1988
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Aktualnie Gdynia czasami Mrągowo
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Sprawdź mapsensor [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i czujnik/rezystor wentylatora chłodnicy http://ford.sklep.pl/pol_pl_rezystor...ik-17809_2.jpg u mnie były 2 razy takie objawy i za każdym razem powodem był brak styku na jednym z powyższych (raz na jednym a raz na drugim). Odłączenie szybkie przeczyszczenie i ponowne podłączenie pomogło...
sfinx1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 19:54   #13
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Witam.

Przeciez to 115 do sprawdzenia mapsensor plus wymiana pompki elektrycznej bo juzvpewno nie wyrabia plus dolot. Nie kombinuj zacznij od map sensora 1h roboty i po sprawie
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2016, 13:14   #14
mondeomk333
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-10-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Ale map sensor jest wymieniony, i nic to nie dało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdzę jeszcze ten rezystor o którym pisał sfinx1988, ustawiłem się do mechanika i mówi, że wtryski jak trzeba będzie sprawdzi metodą przelewową chociaż wtryski wykluczył i pompki od paliwa też bo nie dławi się nie gaśnie itp. zero objawów żeby to akurat było zepsute, ale gość kumaty i ma dobrą opinie więc co dolega będę dopiero wiedział w piątek max poniedziałek, auto ma już najechane 300 tysięcy więc coś miało prawo się zepsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ale wielkie dzięki każdemu kto postarała się pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dopisze bo doczytałem o pompie, pompę miałem wymienianą jakiś rok temu na nową i wiem jakie objawy, auto jak się rozgrzało do 90 stopni to gasło, przerywało i staneło na drodze... po wymianie wszystko było ok

Ostatnio edytowane przez mondeomk333 ; 31-10-2016 o 13:17
mondeomk333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2016, 14:41   #15
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Ciekawy jestem, czy zmierzysz wreszcie ciśnienie w cylindrach, czy dopiero wtedy jak już nie będziesz miał nic do wymiany.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2016, 18:43   #16
mondeomk333
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-10-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Właśnie dzisiaj dowiedziałem się, że to nie kompresja, wtryski i to wszystko o czym pisaliśmy wcześniej po sprawdzeniu parametrów na komputerze w sumie wychodzi na to, że coś jest z komputerem mechanik stwierdził, że ciężko chodzi ale nie przez to że niema powietrza itp tylko silnik ciężko pracuje i komputer nie dawkuje w sumie niczego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak by był w trybie awaryjnym, mówił że jeszcze posprawdza przewody bo może być np jakieś zwarcie na kablach i to może rozłączać komputer ? a jak nie to wgra nowego "softa" nie wiem jak to się nazywa ... Ile kosztuje takie wgranie tego całego oprogramowania ? czy nie lepiej kupić komputer na allegro patrzałem ceny są w sumie całkiem spoko bo to jakieś 100 zł ale i tak pewnie trzeba tego nowego zaprogramować czy już nie ? nie znam się dlatego pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeomk333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:57   #17
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Bier auto i szukaj innego, bo pół auta wymienisz a okaże się przewód od pompy albo rozwalona wtyczka od map sensora może też kończyć się czujnik położenia wału. To na pewno jakaś głupota.
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 20:55   #18
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Próbę przelewowa to się robi w common rail a nie w zwykłych wtryskach. Ucz mechanika :-)
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 21:30   #19
mondeomk333
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-10-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

Nie wiem czy dokładnie taką próbą przelewową robił ale wiem, że tak mówił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie już mam dosyć, od samego początku mówię, że to głupota albo jakaś mała pierdoła, jakaś wtyczka czy coś dlatego, że się nieznam to poprostu daje do mechanika...
Jak narazie auta niemam kilka dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niech tylko ktoś to zrobi bo osiwieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co najlepsze ide teraz np do drugiego mechanika i zaczyna od wszystkiego po kolei tak jak inny mi robił i tłumacze, ale co ja tam wiem trzeba posprawdzać no to mówię to sprawdzaj i dalej to samo to co mam wszystkie wtyczki powymieniać ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak czy siak dzięki Chłopaki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dam znać jak się wkońcu okaże co było przyczyną
mondeomk333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2017, 08:54   #20
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: TDDi słaby silnik

i nic nie napisał prze rok prawie
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.